Autor Téma: Darčeky v nejakom spojení s históriou  (Přečteno 20590 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
Re: Darčeky v nejakom spojení s históriou
« Odpověď #30 kdy: Prosinec 30, 2010, 06:12:58 »
Koukám, že hodně z náš dostalo nějakou tu knížku... tak doufám, že se o svůj pohled na ně podělí i na fóru.
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

nomad74

• Francouzská cizinecká legie
  • Caporal-chef
« Odpověď #31 kdy: Prosinec 30, 2010, 08:02:01 »
Pridam sa aj ja. Knižku som dostal panther vs. T-34 a aj nejake tie modely ako su king tiger (porsche ) firma trumpeter a ťažky tank Maus od firmy Easy model všetko v 1:72. A ešte čakam oneskoreny darcek Challenger II taktiez od Easy model. to je všetko  :D
Si vis pacem, para bellum

pospec

• Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #32 kdy: Prosinec 31, 2010, 01:07:52 »
Já, jelikož jsem dostal trochu hodnotnější dárky (výlet do Vídně, skejťácké botky, mikinu) mimo spojení s historií, tak jsem podle našich dostal méněcenné, ovšem mně i tak potěšili:

S. Višenkov - Zkušební piloti (vyd. 1951)
A. G. Ordin - Mohutné Stalinské letectvo (vyd. 1953)
Popelínský a Kodeš - Střelecká a raketová výzbroj letadel (vyd. 1997)

První dvě mně docela překvapily a potěšily  :D, jelikož se svou dobou vydání umístily na 2. a 3. místo podle stáří. První místo okupuje Sir Arthur Harris se svou knihou Bombardéry útočí, kde vzpomíná na bombardovací ofenzivu proti Německu.

Jinak za penízky co jsem dostal na Vánoce jsem si pořídil i trochu novější Esa na focke-Wulfech 190 na západní a východní frontě od Johna Weala.
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

Sláma

• RAF
  • Group Captain
« Odpověď #33 kdy: Prosinec 31, 2010, 09:08:19 »
to pospec: já bych v prvních dvou knihách pro tebe viděl obrovskou výhodu oproti ostatním. Přečti si je, skoro se dá říci prostuduj. A schválně hledej nesmysly tehdejší doby a jejich propagaci, možná mezi řádky najdeš také kus pravdy. Někdy se totiž autoři snažili "utajeně" čtenářům leccos sdělit. I když doba padesátých let byla opravdu tuhá a občas se některé věci číst nedají.....

pospec

• Lieutenant-colonel
    • Pospec-blog
« Odpověď #34 kdy: Prosinec 31, 2010, 09:24:51 »
Jo jo, určitě si je přečtu. Ovšem nyní se chystám na toho Harrise (jak dočtu Křídla míří nad Německo od Pajera), jsem zvědavý, jak hodnotil bombardování Německa a jak se jeho názory liší s dnešními historiky... ;)

(Následuje rok 2011) *T*

Sahidko

• Lieutenant-colonel
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. července 2008
« Odpověď #35 kdy: Prosinec 25, 2011, 12:29:05 »
Tak sa pochválim ako prvý ja. Na Vianoce a kúsok pred nimi som dostal nasledujúce knižky :) :

Invaze - Miloš Hubáček              Charkov-Donbas 1943 - Łukasz Przybyło

Hitler's Flemish Lions - Jonathan Trigg             Hitlerovi Vikingové - Jonathan Trigg

The only easy day was yesterday.

Ghola

• Wehrmacht
    Oberleutnant - nadporučík
  • Neexistujú zúfalé situácie, iba zúfalí ľudia
    • www.zvlastnezbrane.estranky.sk
« Odpověď #36 kdy: Prosinec 25, 2011, 06:39:41 »
Tak ja som dostal na Vianoce knihy Sebevražda od Viktora Suvorova a historickú fikciu Žáby v Mlíku od Jana Drnka

Zaujímate sa o zbrane z WWII alebo ich prototypy? Navštívte môj web!
www.zvlastnezbrane.estranky.sk

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #37 kdy: Prosinec 25, 2011, 08:55:31 »
Ježíšek mi naložil chybějící knihy do (zatím)* kompletní kolekce "Obrněná technika".

Kdyby se ztratily obrázky, tak knihy "Obrněná technika" 5 a 6. (Střední Evropa 1919 - 1945, I. a II. část)

)* - Zatím vyšly knihy 1 -10., v plánu jsou 11. (USA) a 12. (Velká Británie)

K tomu jsem dostal pár takových brožůr (T-54/T-55, Challenger, T-80), a samozřejmě pár věcí nesouvisejících s vojenskou historií (např. vodu po holení Denim....)
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

pospec

• Lieutenant-colonel
    • Pospec-blog
« Odpověď #38 kdy: Prosinec 25, 2011, 11:25:17 »
Takže knihy (na půl s otcem):
Četnické příběhy od Michala Dlouhého - Veselé příhody z pátrací služby a Záhadné historky z pátrací služby

a nějakých 500kč (takže si sbírku doplním :) ) plus hromadu hadrů (z kterých mám ale radost - musím se těm puberťačkám líbit, ne? :D )

Sláma

• RAF
  • Group Captain
« Odpověď #39 kdy: Prosinec 26, 2011, 12:28:00 »
Já jsem si dal pod stromeček  :D  první zkušební výtisk /model/ své knihy

BÍLÝ SNÍH SE K ZEMI TIŠE SNÁŠÍ...

http://www.panzernet.net/php/index.php/topic,4672.0.html

Pokud to půjde tak, jak si přeji, snad koncem ledna budu mít vydání u sebe. Ale nemám žádnou smlouvu s prodejci, takže prodej půjde nejspíše přes internet.....

EDIT: samozřejmě, že dám odkaz na prodejní web...

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
« Odpověď #40 kdy: Prosinec 26, 2011, 12:37:19 »
Já letos poprvé bez dárků o historii :/ Mám totiž knihovnu plnou nepřečtených knih a ve vědecké knihovně v mém rodném městě na mě čeká další seznam na přečtení.

Sláma: Informuj nás pak o podrobnostech.
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #41 kdy: Prosinec 26, 2011, 09:00:38 »
Nadělil jsem si něco skutečného..klikovou hřídel z motoru motocyklu Zundapp KS 750 Sahara /možná i opravitelnou/ a vačkovou hřídel z moto BMW R 12./ v dobrém stavu/.Jinak knihu Zajatkyně Stalina i Hitlera /Svět v temnotě/ , kterou jsem před chvílí dočetl a soused mi přinesl starší knihy z 90.let s tématikou třetí říše.. ;)

rase

• Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #42 kdy: Prosinec 26, 2011, 10:26:39 »
Já dostal bajonet (nejspíš československý) dlouhý 43 cm. I se závěsníkem a pouzdrem, v pěkném stavu.
Je od báby, dlouho se jí válel ve skříni, tak sem ho konečně dostal :D
Jinak nic vojenského.

Sláma - budeme se těšit (kolik kusů si nechal vytisknout ?)
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Sláma

• RAF
  • Group Captain
« Odpověď #43 kdy: Prosinec 27, 2011, 12:26:52 »
Ještě není tištěno, mám pouze 4 kusy technologického modelu. Asi budeme měnit písmo a ještě musíme vložit ilustrace. Taktéž nemám grafický návrh obalu. Tedy:
S největší pravěpodobností bude 50 ks brožovaných knih, ale nevím, jestli garaficky budou stejné jako knihy s pevnou vazbou.  U nich přemýšlíme , jestli dát grafiku již na desky, nebo nechat desky jednobarevné a použít papírový obal.Knih s pevnou vazbou asi nebude více než 25 ks. U brož. vydání se snad vejdeme do ceny 99,- Kč, u pevné vazby si netroufám říci. Propočty přicházejí od 149 až po 199,- Kč. Jelikož nemám žádného sponzora, budu vše hradit sám, knih tudíž celkem určitě nebude více než 100 kusů. Ale až to bude, dám na Panzernet odkaz kde budou knihy k sehnání, popř.  pro Vás, kolegy budu snad schopen poslat knihy přímo....

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
« Odpověď #44 kdy: Prosinec 27, 2011, 11:09:30 »
Ou, kolego Slámo, tedy držím pěstě...
Já jsem dostal od babčiny známé knížku Od rozbřesku do svítání od Everetta Howarda Hunta... (znáte to někdo???)
A od rodičů předplatné časáku Válka Revue....
Chtěl jsem taky nějaké militárie, ale naši razí taktiku, že se mě snaží donutit skončit se sběratelstvím a Reenactingem tím, že mě nepodporují...
Rod Flanders
3rd Marine Division Reenacting Group (1958 - 1979)