Autor Téma: Rudolf Hess  (Přečteno 12642 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

pospec

 • Francouzská cizinecká legie
 • Lieutenant-colonel
 • Příspěvků: 2048
 • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
  • Pospec-blog
Rudolf Hess
« kdy: Prosinec 13, 2009, 06:46:06 »
Rudolf Hess
*1894  +1987
Rudolf Walter Hess se narodil 26.4.1894 v Alexandrii v Egyptě. Jeho otec byl majitelem prosperující dovozní firmy.V roce 1908 se jeho rodina vrátila do Německa. Rudolf Hess studoval na švýcarské škole a když vypukla roku 1914 válka vstoupil do armády. Bojoval na západní i východní frontě. Sloužil i u letectva. Byl vyznamenám železným křížem.

Po skončení války nastoupil studium na univerzitě v Mnichově, ale nikdy ji nedostudoval z finančních důvodů. Po válce byl jeho rodině zabaven i majetek. Hess, jež byl znechucen politikou a situací Německa, slyšel roku 1920 poprvé projev Hitlera. Byl projevem ohromen a přihlásil se do nové strany NSDAP. Stal se 16.členem. Hess se stal Hitlerovým blízkým přítelem a po nepodařeném pivním puči z roku 1923 byl uvězněn společně s Hitlerem na jeden rok.

Ve vězení začal psát Hitler paměti, jež nazval Mein Kampf (Můj boj). Hess jej redigoval. Po propuštění z vězení se stal Hess osobním tajemníkem Adolfa Hitlera a po roce 1933 říšským ministrem. V NSDAP patřil mezi jedny z nejvlivnějších členů. Jeho podpis se např. objevil i pod tzv. Norimberskými zákony, jež byly zaměřeny proti Židům a zakazovaly smíšená manželství, mimomanželské styky.
Roku 1937 se Rudlofu Hessovi narodil syn. Byl pojmenován Wolf a pokřtěn podle ceremoniálu NSDAP. Za kmotra mu šel samotný Hitler.


1941:
Kolem šesté večerní hodiny startuje na augsburkém letišti letoun Bf-110. Řídí jej samotný Hess. Pomocí padáku vyskakuje z letadla nad Skotskem.  Na padáku dopadá poblíž sídla vévody z Hamiltonu u Glasgowa. Zde byl vévodou zajat a byl předán britským bezpečnostním složkám. Odtud byl převezen do nemocnice, kde mu bylo ošetřeno zranění nohy. Po ošetření byl převezen do londýnského Toweru a byl internován.
Zde tvrdil, že chce vyjednat s britskou vládou uzavření příměří. A to ještě před útokem na SSSR-co by jako stát, jež je nebezpečím pro všechny západní státy. Jako protislužbu chtěl britskou válečnou neultralitu na evropském kontinentě a Německo bude respektovat britské celosvětové impérium.


Jsou dvě verze příběhu R.Hesse:
Podle té první se začal Hitler od Hesse odvracet a ten chtěl tímto činem znovu získat jeho přízeň. Podle druhé byl Hess posedlý okultismem a jistý astrolog mu předpověděl, že přinese světu mír. Jeho syn obě hypotézy popírá, podle něj chtěl Hess pouze zachovat mír.

U výslechu Hess údajně pronesl:
,,Vím, že můj čin asi nikdo správně nepochopí. Na tento nápad jsem přišel, když jsem byl v loňském červnu během bojů ve Francii u Vůdce...Ten zastával názor, že by se snad válka mohla stát podnětem, aby konečně došlo k porozumění s Velkou Británií...Tehdy mě napadlo, že kdyby se to v Anglii vědělo, mohlo by snad být možné, aby se Anglie na takové vyjednávání připravila...

Hitler nechal zase na oplátku prohlásit veřejně Hessa za blázna, což bylo na druhý den skutečně vyhlášeno rozhlasem.
V Británii zatím si Hess čekal ve vězení v Toweru. Zde se pokusil i po měsíci uvěznění o sebevraždu, což se mu nepodařilo.
V Norimberku, 1945:
 8.10.1945 byl dopraven do Norimberku. U soudu předstíral ztrátu paměti. O překvapení se postaral jeho obhájce, když předložil tajný protokol sovětsko-německé smlouvy o neútočení z roku 1939. Rusové se dožadovali jeho smrti.
Přestože byl Hess v době největšího teroru Říše uvězněn v Anglii, byl přesto odsouzen na doživotí. Ruští soudci samozřejmě hlasovali pro trest smrti. V závěrečné řeči Hess prohlásil, že ničeho nelituje. Po opětovném uvěznění vytrvale odmítal návštěvy rodiny v pro něj tak nedůstojných podmínkách. 18.7.1947  byl odvezen do Spandau.


V 50.letech, když se začalo propouštět několik vězňů ze zdravotních důvodů, začala Hessova rodina požadovat i jeho propuštění s ohledem na jeho stav. nebylo vyhověno. 1.10.1966 byl Hess ve Spandau už jediným vězněm. V r. 1969 poprvé dovolil rodině, aby ho navštívila a poté ho už navštěvovali pravidelně. 17.8.1987 bylo rodině oznámeno, že Hess spáchal sebevraždu.

Podle britského a německého lékaře došlo k smrti udušením. A to v době, kdy začali Rusové být ochotní jednat o jeho propuštění. Údajně sebevražda. Rodině bylo vydáno tělo. Ovšem zejména syn Wolf Rüdiger Hess však prohlašoval, že jeho otec byl zavražděn britskými vojáky a vzhledem ke svému zdravotnímu stavu by nebyl sebevraždy schopen.
Rudolf Hess byl pohřben ve Wunsiedelu.


Hess na lavici obžalovaných-Norimberk


R.Hess ve svém volnu v průběhu procesu v Norimberku


Messerschmitt 110, jimž přiletěl R.Hess do Skotska


Hrob Rudolfa Hesse


Zdroje:
wikipedie
nacismus.mysteria
kronika druhé světové války
zivotopisyonline.cz
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

Bambi

 • Rudá armáda - RKKA
 • подполковник - Podpolkovnik
 • Příspěvků: 1018
 • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.  Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. září 2008
Re: Rudolf Hess
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 14, 2009, 11:45:08 »
Řekl bych, že věděl moc tajemství, aby mohl žít........dle mého se měl oficiálně pokusit o vyjednání máíru s Británií, když to nevyšlo, dal od něj Hitler ruce pryč.
"пуля дура, штык молодěц!!!"

K1ncL

 • Wehrmacht
  Schütze - vojín
 • Příspěvků: 19
 • „Válka je prohraná jen tehdy, když ji vzdáme.“
Re: Rudolf Hess
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 14, 2009, 12:11:43 »
Řekl bych, že věděl moc tajemství, aby mohl žít........dle mého se měl oficiálně pokusit o vyjednání máíru s Británií, když to nevyšlo, dal od něj Hitler ruce pryč.
Měl se stát nástupcem Hitlera pokud by se mu něco stalo.Po neuspěšném vyjednání míru ho Hitler tédle zásady zbavil a prohlásil za blázna.
„Válka je prohraná jen tehdy, když ji vzdáme.“ Erich von Manstein
" Nevím jakýma zbraněma bude vedena 3.světtová válka, ale 4. bude vedena kameny a klacky" Einstein

fafin

 • Wehrmacht
  Gefreiter - svobodník
 • Příspěvků: 22
Re: Rudolf Hess
« Odpověď #3 kdy: Leden 08, 2010, 08:36:36 »
Rudolf Hess a dvě záhady týkající se jeho osoby.
1. Let do Anglie:
   - do Anglie odletěl z vlastní iniciativy a chtěl vstoupit do dějin jako "mírotvůrce", jak je napsáno výše v článku.
   - do Anglie byl vyslán samotným Hitlerem na tajný rozkaz. Měl vyjednat mír, který si Hitler s Anglií tolik přál. Akce to byla ale nanejvýš podivná. Po dřívějších neúspěších se Hitler obával, že Anglie je vysazená přímo a jenom na jeho osobu, proto "jako" poslal svého zástupce, aby "jako" potajmu příměří domluvil. V případě neúspěchu měl být Hess však prohlášen za blázna a Hitler se měl od jeho záměrů zcela distancovat. Tato verze je poněkud odvážná, ale ve prospěch jí hraje mnoho okolností. Např. jak je možné, že Hess vůbec někam odletěl, když měl od samotného Hitlera zákaz vznést se do vzduchu jakýmkoli letadlem ( Rudolf Hess byl vášnivým letcem), protože právě zuřila bitva o Británii. A jak se mohl dostat k vojenskému letadlu Bf 110. Navíc prý několikrát nacvičoval seskok z letadla. Proč by to dělal všem na očích a veřejně? Dále pak: Hess tvrdil, že let absolvoval bez mezipřistání, což je však nemožné. Od místa vzletu k místu seskoku to bylo 900 mil. Bf 110 měl ale dolet jen 565 mil, s přídavnou nádrží pak 850. Hess tedy musel někde tajně přistát.
2. Dvojník?
   - během Norimberského procesu se předpokládalo, že Hess nedostane žádný tvrdý trest, protože byl zajat hned zkraje války a nestačil se tím pádem ani ničeho účastnit. Ortel je ale překvapivý: doživotní vězení. Mnohem horší zločinci než on byli propouštěni i deset let po skončení války, ale on tam měl hnít dál, až do své smrti, která přišla v srpnu 1987. Proč asi? Zřejmě, aby nemohl o ničem mluvit! Pravděpodobně to totiž nebyl pravý Hess. Ten v 1. světové válce utrpěl zranění, kdy mu nepřátelský odstřelovač prostřelil plíci. Po střele zbyla hezká jizva. Vězeň, který měl být Rudolf Hess ale žádnou jizvu neměl. Ve vězení se vyhýbal všem svým bývalým přátelům a kamaradům, prý ztratil paměť a nic si nepamatuje. Dozorce žádá a zapřísahá je, aby k němu nepouštěli členy rodiny. Ve věku 93 let Rudolf Hess umírá. Prý se oběsil. Podle dozorců a lékařů ale toho nebyl fyzicky schopen a navíc i podlitiny na krku nepřipomínají podlitiny, které by vznikly při sebevraždě. Hesse tedy někdo zabil, a to v době, kdy svět (mezi jinými USA i Francie) volal pro jeho propuštění a omilosrdnění. Velká Británie mlčí.

renegad147

 • Wehrmacht
  Gefreiter - svobodník
 • Příspěvků: 38
Re: Rudolf Hess
« Odpověď #4 kdy: Leden 12, 2010, 10:28:27 »
Ono tam mohla mať Veľká Británia záujem utajiť že ten kto priletel do Anglicka nieje naozajstný Hess Ale dvojník aby zakryla fakt že skutočný Hess si behá po svete. Aj keď je asi už dávno dva metre pod zemou a vonia fialky zospodu.

Peter Steindl

 • Luftwaffe
 • Oberstleutnant - podplukovník
 • Příspěvků: 790
 • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 12. května 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2009
Re: Rudolf Hess
« Odpověď #5 kdy: Leden 12, 2010, 12:46:38 »
To mi všechno přijde jako spekulace. Důležitý fakt ovšem zmínil Pospec v úvodním topicu: Hess prozradil tajné dodatky k sovětsko-německé smlouvě, čímž Sověty rozzuřil a ti potom blokovali jeho propuštění.
Zbylí dva doživotně odsouzení - Walter Funk a Erich Raeder + Konstantin von Neurath (odsouzen na 15 let) byli z vězení propuštěni z důvodu špatného zdravotního stavu.
Lepší pít coca-colu, než vodu z louže, ve které jsou červi.

renegad147

 • Wehrmacht
  Gefreiter - svobodník
 • Příspěvků: 38
Re: Rudolf Hess
« Odpověď #6 kdy: Leden 13, 2010, 11:01:49 »
No nie som si úplne istý. Údaje mám z knihy Rudolf Hess - život posledného špandávskeho vezňa. Písal to hessov lekár z väznice Špandava a ten spochybňuje identitu vezňa dosť presvedčivo. Poukazuje na to že pri prehliadkach Hessovho tela si všimol absenciu jeho vojenských zranení z 1. WW. (Hess bojoval na Balkáne.) Preštudoval si aj jeho staré lekárske záznamy a našiel veľmi veľa nezrovnalostí.
Nájdem Vám viac údajov lebo som to čítal úž pred časom a nechcel by som tu zavádzať.

Florian Geyer

 • Wehrmacht
  Hauptfeldwebel - podporučík
 • Příspěvků: 181
 • Vono hovno, slavnej soude
Re: Rudolf Hess
« Odpověď #7 kdy: Leden 13, 2010, 01:18:11 »
tak to jsem taky četl. Údajně chyběla jizva po průstřelu pravé plíce.
Vono hovno, slavnej soude

renegad147

 • Wehrmacht
  Gefreiter - svobodník
 • Příspěvků: 38
Re: Rudolf Hess
« Odpověď #8 kdy: Leden 14, 2010, 11:34:34 »
A následne aj jazva po operácií ktorú odoperoval známy doktor Sauerbruch.

darkshadow

 • Wehrmacht
  Schütze - vojín
 • Příspěvků: 15
Re: Rudolf Hess
« Odpověď #9 kdy: Srpen 29, 2010, 05:26:51 »
Velice zajímavý člověk, který chtěl zajistit mír. Jak to bylo s jeho letem do Anglie a Norimberským procesem jsou jenom spekulace.

fryk

 • Wehrmacht
  Unteroffizier - četař
 • Příspěvků: 91
Re: Rudolf Hess
« Odpověď #10 kdy: Srpen 30, 2010, 01:25:04 »
S tím dvojníkem je to zajímavé.
Otázka n1. - poslali Němci dvoníka , nebo skutečného Hesse?
Otázka n2. - kdyby poslali dvojníka , co dělal skutečný Hess? To se mi zdá jako blbost
Otázka n3. - Když poslali skutečného Hesse , co se s ním stalo a proč by věznili nevinného člověka ?
„le brave des braves“

pospec

 • Francouzská cizinecká legie
 • Lieutenant-colonel
 • Příspěvků: 2048
 • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
  • Pospec-blog
Re: Rudolf Hess
« Odpověď #11 kdy: Srpen 30, 2010, 01:49:27 »
Otázka n4. - A co když Hesse opravdu nikdo nevyslal a byla to pouze jeho vlastní iniciativa letět do Británie??? ;)
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

fafin

 • Wehrmacht
  Gefreiter - svobodník
 • Příspěvků: 22
Re: Rudolf Hess
« Odpověď #12 kdy: Listopad 18, 2012, 05:05:17 »
Co bylo s pravým Rudolfem Hessem, že ho Britové nahradili dvojníkem? Hess měl věznitelům nešťastnou náhodou zemřít při leteckém neštěstí, kdy byl transportován do vězení. Nejsem si jistý, ale myslím, že se to mělo stát ještě v létě 1941. A proč ho nahradit dvojníkem? Britové se obávali, že Němci se budou mstít na zajatcích a také se snažili držet nacistické vedení v nejistotě.
Je fakt, že jenom pravý Hess mohl vědět o tajném dodatku v sovětsko-německé smlouvě (ovšem, jak máme vědět, že jim to Hess nevyzvonil ještě před svou smrtí).
Nejvíce mě zaráží, že před Norimberským soudem se Hess nijak moc nebránil, ale naopak se plně vyznal k věrnosti k Hitlerovi a prý i prohlásil, že ničeho nelitije. A nakonec, proč by Britové nechali svého člověka (a proč by se nechal dvojník sám) ve Špandavě shnít až do jeho smrti.

Der schwarze Baron

 • Wehrmacht
  Schütze - vojín
 • Příspěvků: 9
 • Válka vyřeší všechny problémy
Re: Rudolf Hess
« Odpověď #13 kdy: Leden 23, 2014, 08:30:09 »
Byli Rudolf Hess a Heinrich Himmler zapálenými esoterniky a okultisty?

jakuba

 • Wehrmacht
  Schütze - vojín
 • Příspěvků: 5
Re: Rudolf Hess
« Odpověď #14 kdy: Červenec 14, 2014, 05:19:34 »
Ja mám doma svět na dlani a tam psali,že to byl okultista.