Autor Téma: Bitva o Británii  (Přečteno 17598 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Sahidko

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. července 2008
Re: Bitva o Británii
« Odpověď #30 kdy: Květen 31, 2012, 11:09:07 »
Myslím, že rimmer práveže napísal na základe toho dokumentu, že ani pokračujúce nálety na letiská by RAF neporazili. Čo mne príjde ako dosť zaujímavé, keďže myslím, že v literatúre sa už akosi udomácnil názor, že Hitlerov rozkaz bombardovať namiesto základní Londýn bol dôvodom prečo Luftwaffe bitku prehrala.
The only easy day was yesterday.

Tempik

• RAF
  • Warrant Officer
Re: Bitva o Británii
« Odpověď #31 kdy: Květen 31, 2012, 04:10:58 »
Já Rimerovu myšlenku jen doplnil. Nevyvracel jsem ji.
To že se tato myšlenka ujala je myslím dílo hlavně historiků dramatiků. Ono přeci jen lépe vypadá, když hrstka statečných odvrátí nevyhnutelný konec, než že se to vlastně uhrálo tak nějak na plichtu (ikdyž zde plichta byla stále německou porážkou). Stejně tak jsem nedávno viděl americký dokument o bitvě v Ardenách, kde několikrát nezapomněli zmínit, že kdyby tam němci zvítězili a prorazili, tak že by byla válka prohraná a celé tažení na německo by bylo v troskách.
Já proto raději nejvíce věřím surovým číslům. Ty nejde okecat. Pokud RAF den ode dne dokázala udržet ve vzduchu více letadel (a hlavně modernějších), tak mi nikdo nenamluví že málem prohrála. Navíc, když němci dokázali do vzduchu dostávat letounů čím dál méně. To že němci dokázali napadat jen letiště v jižní anglii a dál se asni dostat nedokázali je další taková věc, která se často nezmiňuje.
Další německá chyba byla, že nedokázali internovat loďstvo Francie, se kterým by byli schopni alespoň ohrozit britské loďstvo. Aby byl námořní výsadek úspěšný, nestačilo by jen zajistit vzdušný prostor, ale také kanál válečnými loděmi.