Autor Téma: Přehled hodností - uživatelská skupina Wehrmacht - Heer  (Přečteno 82669 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
Re: Přehled hodností - uživatelská skupina Wehrmacht - Heer
« Odpověď #120 kdy: Srpen 22, 2009, 11:36:01 »
Uživatelská skupina SS tu byla, byla tu dlouho a nakonec byla zrušená.
...a tak to i zůstane.
Tečka.
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Max Hanke

• Wehrmacht
    Unteroffizier - četař
« Odpověď #121 kdy: Srpen 22, 2009, 01:34:11 »
 Doboroš já to beru. Tady  nemá cenu debatovat o waffen SS. Vlezem na topici tomu určené ok?
Je jen naší zásluhou že bolševické hordy nemohou omývat své tanky na březích Atlantiku

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #122 kdy: Srpen 22, 2009, 10:11:27 »
Taky jste mi to nemuseli tak useknout,už jsem končil...Není to moc slušné...

Monty

• Rudá armáda - RKKA
  • майор - Major
« Odpověď #123 kdy: Září 24, 2009, 05:47:16 »
Hele já vím že je to dloooouho ale já bych klidně toho polního maršála zavedl, protože někteří mají už dost příspěvků.

Por. Iko

• Rudá armáda - RKKA
  • капитан - Kapitan
  • Realita je tvrdá.
« Odpověď #124 kdy: Říjen 18, 2009, 09:25:26 »
Je škoda že to trvá dlouho než se dostanete vůbec třeba na 5 pozici protože když toho napíšete hodně za jeden den tak je to spam a za to hrozí Trestný prapor
,,Užívejte si života protože mrtví budete dlouho."

Monty

• Rudá armáda - RKKA
  • майор - Major
« Odpověď #125 kdy: Říjen 18, 2009, 09:50:34 »
Cope ty jseš tady jenom kvůli hodnostem?! :o
To snad ne.

Kolomaznik

• US ARMY
  • Captain
  • Semper fi
    • rudy102.cz
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 8. červma 2009
« Odpověď #126 kdy: Říjen 18, 2009, 10:22:12 »
Hele já vím že je to dloooouho ale já bych klidně toho polního maršála zavedl, protože někteří mají už dost příspěvků.
když už jsi u toho já bych chtěl navrhnout, aby u každé uživatelské skupiny mohl nejvyšší hodnosti dosáhnout pouze 1 člověk. Tj. 2,3,4,5,6 atd.. ve stejný čas ne.
"http://i37.tinypic.com/34es0vp.jpg" "http://i37.tinypic.com/34es0vp.jpg" "http://www.rudy102.estranky.cz"
SEMPER FI - VŽDY VĚRNI!
Svět je velká koule, koulející se špatným směrem. Kolomaznik (Já)

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
« Odpověď #127 kdy: Říjen 18, 2009, 10:28:58 »
On je tu někdo, kdo má nejvyšší možnou hodnost ?  ;D
Ampulle !!!

Hamerinski

• Čestný moderator
    • Letadla, letci, osobnosti WW II
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
« Odpověď #128 kdy: Říjen 19, 2009, 11:58:45 »
Jak vidím, zase plodné debaty :D.
No nic k tomu spamování na které narazil Cope. Pokud někdo napíše za den třeba 50 kvalitních příspěvků co budou mít hlavu a patu a hlavně budou přínosné pro dané téma, nevidím důvod označovat dotyčného jako spamera.
Důležité je, že nejvyšší hodnosti se nedají dosáhnou počtem příspěvků což je jedině dobře.
Témto bych téma řešení příspěvků a podobné ukončil. Řeště tu jen problémy skupiny a případné návrhy na její vylepšení.

Peter Felsen

• Host
« Odpověď #129 kdy: Říjen 26, 2009, 08:24:37 »
Zdar mohl bych požádat o zařazení do této skupiny. Děkuji

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
« Odpověď #130 kdy: Říjen 26, 2009, 08:29:53 »
Už tam jseš, je to základní skupina.
Ampulle !!!

soldier

• Luftwaffe
  • Obergefreiter - desátník
« Odpověď #131 kdy: Prosinec 10, 2009, 06:02:52 »
Napadlo mně jesli by jste nemohli zavéct hodnosti Afrikakorpsu nebo Panceřových Granátníků.
V první řadě jsem voják

Polní maršál Erich von Manstein.

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
« Odpověď #132 kdy: Prosinec 10, 2009, 06:35:02 »
Hodnosti DAK i pancéřových granátníků jsou identické s Wehrmacht Heer. Lišily se pouze v detailech (barva).
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

leviathan

• Wehrmacht
    Unteroffizier - četař
« Odpověď #133 kdy: Prosinec 10, 2009, 07:42:31 »
No tak tento prispevok bude asi fakt od veci, ale pod dlhom case som sa rozhodol, ze si precitam cely tento topic, kedze som clenom skupiny Wehrmacht. A zaujali ma reakcie na ruske uniformy obtazkane medailami. No tu ide o system. Nemci vymysleli podla mna genialny system doplňovaciek atributov k jednemu typu vyznamenania:
  - napr. na baze vseobecne znameho Zelezneho kriza:
    ZK 2.tiedy, 1 .triedy, Rytiersky kriz, dubove listy, mece, brilianty, zlate dubove listy, velkokriz (8 atributov)  a takto bolo mozne pridavat dalsie a dalsie a nezaberalo to     
    vela miesta na uniforme (verte mi, ze v pripade vitazstva vo vojne by pribudol zlaty velkokriz, brilianty k velkokrizu a co ja viem este co) .
  - na baze odznaku za zranenie : medeny, strieborny, zlaty ... po pripade briliantovy, platinovy atd atd pricom na bluze sa nosi vzdy ten posledny

Rusi takyto system nemali. Oni pridavali vzdy nove medaile a rady. Napr. vyssie uvedeny Rokosovsky tam ma:
2 rady hrdinu ZSSR - najvyssie vyznamenie - to su tie zlate hviezdy hore na z jeho pohladu lavej strane - u Nemcov nieco ako Rytiersky kriz
4 rady Cervenej zastavy - nieco ako Zelezny kriz 1.triedy
6 radov Lenina - nieco ako Zelezny kriz 2.triedy
(prirovnania poprosim brat s rezervou)
Tzn. 10 kusov. V nemeckom ponimani to predstavovalo celu sadu zelezneho kriza plus dva atributy naviac. Priklad : Predstavte si, ze Nemci vyhraju vojnu. Ako by vyzeral Manstein? Velkokriz v zlate a briliantoch?? Cize podobne, ako Ruski marsali.
tie ostatne Rokosovskeho vyznamenia najma na jeho pravej strane su cudzokrajne hviezdy a medaily, ktore po vojne hojne dostavali vsetci vitazi

Peter Steindl

• Luftwaffe
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. května 2009
« Odpověď #134 kdy: Leden 12, 2010, 11:59:46 »
Ještě bych doplnil, že velký počet vyznamenání rozhodně nepatřil pouze Sovětům, je to spíš takový ruský vojenský folklór, známý ještě z dávných carských časů.
V roce 1810 se v Paříži konal velký ples na oslavu zasnoubení Napoleona I. s Marií Luisou Habsburskou. Na plese ale vypukl požár, při které zahynulo několik osob, včetně kněžny Paulíny Charlotty Schwarzenbergové (jejíž švagr Karel I. Filip tento bál pořádal).
Ruského vojenského atašé zachránil od vážných popálenin fakt, že měl na uniformě tolik vyznamenání a řádů, že jeho oděv fungoval v podstatě jako brnění....
Lepší pít coca-colu, než vodu z louže, ve které jsou červi.