Autor Téma: Přehled hodností - uživatelská skupina Wehrmacht - Heer  (Přečteno 78514 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
Přehled hodností - uživatelská skupina Wehrmacht - Heer
« Odpověď #30 kdy: Srpen 18, 2006, 08:21:24 »
Citace: "Sepp Rössner"
Tady jsem nasel nejaky odkaz s medailemi a ocenenimi :

http://www.axishistory.com/index.php?id=61

jen tak pro inspiraci, Sepp

Nejak mi prijde, ze se to zamlcelo. Prosim jak to vypada admine?

August
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

von Irgirg

• ČSR
  • Rotný
« Odpověď #31 kdy: Srpen 18, 2006, 09:39:26 »
S povyšováním na tomto fóru to spojitost nemá, možná se mi budete smát, že to nevím, ale jeden dotaz. Proč jdou gen. hodnosti v pořadí generálmajor, generálporučík a generálplukovník? Přijde mi to takové nelogické, kdy vlastně poručík přeskočí majora. :?

Jiří Fidler

• Wehrmacht
    Feldwebel - praporčík
generálské hodnosti
« Odpověď #32 kdy: Říjen 11, 2006, 10:22:36 »
Proč u generálů poručík přeskakuje majora? Protože to s důstojnickými hodnostmi nijak nesouvisí.

Generálské hodnosti se profilovaly v 16. a 17. století, a to dvěma základními způsoby:

- francouzským (brigádní generál, divisní generál, sborový generál, armádní generál), ke slovu generál se přidávalo případvné jméno podle vyšších velitelství, a to vzestupně, systém byl dokončen v období první světové války;

- pruským, který byl trochu komplikovanější a vycházel z původních označení a smyslu hodností.

Základem byly tři hodnosti:

generál (General) jako vyšší velitel,

plukovník (Oberst) jako velitel pluku,

kapitán (Hauptmann) jako velitel setniny.

Následně byly zavedeny hodnosti poručík (Leutnant, ve smyslu zástupce) pod kapitánem a major (Major, vy smyslu vyšší) mezi kapitánem a plukovníkem. Zároveň vznikla hodnost General-Leutnant ve smyslu zástupce generála, vyššího velitele.

Po zvýšení počtu vyšších velitelství se objevila nutnost hodnosti mezi plukovníkem a "zástupcem generála", fakticky hodnost pro velitele brigády. V anglosaských zemí byla nazvána brigádník (Brigadier), v německých zemích se využilo slova Major (vyšší) jako vyjádření skutečnosti, že General-Major je něco více, než plukovník.

Tím vznikla sestupná škála:

General - General-Leutnant - General-Major.

Hodnost General pak byla doplněna podle druhu vojska (General der Infanterie, General der Kavallerie, General der Artillerie).

Úplně nakonec byla vytvořena generálská hodnost mezi generálem druhu vojska a polním maršálem. V tomto případě bylo využito nejvyšší důstojnické hodnosti a objevil se nám generálplukovník (General-Oberst). Celá škála pak byla sestupně následující, se zjednodušením pravopisu:

Generalfeldmarschall

Generaloberst

General der ...

Generalleutnant

Generalmajor

Oberst

Oberstleutnant (také zde ono "leutnant" znamená zástupce)

Major

...

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
« Odpověď #33 kdy: Říjen 12, 2006, 07:50:10 »
Ani mně to na vojně nebylo úplně jasné, ale použil jsem mnemotechnickou pomůcku : major má jednu hvězdu, poručík dvě, plukovník tři. Proto to jde vzestupně generálmajor, generálporučík, generálplukovník....... Aspoň v ČSLA a AČR to určitou logiku má..... :D
"пуля дура, штык молодěц!!!"

Her Rybizek

• Host
« Odpověď #34 kdy: Říjen 17, 2006, 06:40:18 »
Já si teda myslím.že ty základní hodnosti jsi mohl dat hranici tochu níže.

Jiří Fidler

• Wehrmacht
    Feldwebel - praporčík
hodnosti
« Odpověď #35 kdy: Říjen 18, 2006, 09:57:51 »
Ještě taková drobnost v ekvivalentech. Protože jde o Wehrmacht, která existovala v letech 1935-1945, tak k tomu jsou v češtině nejbližší hodností naší branné moci. Pak by ovšem ekvivalenty měly být následující:

Unterfeldwebel - rotmistr

Feldwebel - štábní rotmistr

Hauptfeldwebel - praporčík

Stabsfeldwebel - štábní praporčík

V branné moci RČS se jednalo o tzv. gážisty bez hodnostní třídy, tedy o vojáky z povolání, kteří nebyli důstojníky.

Vogon Jelc

• Host
« Odpověď #36 kdy: Březen 28, 2007, 11:32:10 »
Já bych zdovolením navrhoval zmírnění limitu u těch nižších hodností.Chápu a respektuji že každý nemůže být generál,ale ty základníá hodnosti jsou docela demoralizující když víte jak dlouho budete čekat na povýšení.

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
« Odpověď #37 kdy: Březen 28, 2007, 01:24:18 »
Citace: "Vogon Jelc"
Já bych zdovolením navrhoval zmírnění limitu u těch nižších hodností.Chápu a respektuji že každý nemůže být generál,ale ty základníá hodnosti jsou docela demoralizující když víte jak dlouho budete čekat na povýšení.

Zkus se podívat na jiná fóra jak tam funguje povyšování. Tady je ta stupnice hodně mírná, dokonce bych řekl až příliš. :wink:

von Kageneck

Smokey

• Francouzská cizinecká legie
  • Commandant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 18. prosince 2008
« Odpověď #38 kdy: Březen 28, 2007, 01:46:11 »

Počkej,ty si tady kvuli hodnostem :?:  :?:

Je přece celkem jedno za kolik příspěvků se těch hodností dá dosáhnout
"Kupujte hřebeny hoši,nastanou všivý časy".Scharführer Schültze.

Ruka ztuhlá pevně svírá,
Prsten který nemá punc
V hlavě zeje černá díra
Na opasku "Gott mit uns"

Hans

• ČSR
  • Podplukovník
    • http://www.krieg.estranky.cz
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 17. října 2008
« Odpověď #39 kdy: Březen 28, 2007, 04:04:46 »
Citace

A nemáš to jedno? Chápu že si tady krátce a ještě asi neznáš místní atmosféru, ale zde se asi nikdo nedívá na to, jakou má dotyčný hodnost když něco napíše.
>> http://www.krieg.estranky.cz <<
>> http://www.pistecesky.ic.cz/<<

Durch Krieg zum Sieg.
Si vis pacem, para bellum.
Inter arma silent musae.
Fortes fortuna adivuat.

Vogon Jelc

• Host
« Odpověď #40 kdy: Březen 30, 2007, 09:57:20 »
Máte pravdu,dostalo se mi ujisteni ze na hodnostech nezalezi zas tak moc tkaze diky.Protoze jsem se bal zda nebudu trosku odstrkovany kdyz jsem jenom vojin a vy sami podplukovnici atd.

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
« Odpověď #41 kdy: Duben 08, 2007, 12:06:58 »
Máte pravdu,dostalo se mi ujisteni ze na hodnostech nezalezi zas tak moc tkaze diky.Protoze jsem se bal zda nebudu trosku odstrkovany kdyz jsem jenom vojin a vy sami podplukovnici atd.

Toho se absolutně bát nemusíš, navíc hodnost je jen okrajová záležitost, chodíme sem přece pokecat a něco se dozvědět a ne honit hodnosti.
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

Kageneck

• Administrátor
Zpřísnění hodností
« Odpověď #42 kdy: Květen 12, 2007, 07:35:29 »
Vzhledem k tomu, že se naše fórum neustále rozrůstá jak po kvalitativní tak po kvantitativní stránce bylo rozhodnuto, že dojde k celkovému zpřísnění hodností.

Zároveň Peter odhalil, že nám chybí v seznamu jedna hodnost. A to konrétně General der.... (např. Panzertruppen). Tato hodnost spadá do katergorie individuálních povýšeních a každý uživatel, který ji dosáhne si může vybrat čeho chce být generál.

Schütze - vojín (1)

Gefreiter - svobodník - 25

Obergefreiter - desátník - 50

Stabsgefreiter - desátník - 60

Unteroffizier - četař - 90

Unterfeldwebel - rotný - 120

Feldwebel - praporčík - 150

Hauptfeldwebel - podporučík - 200

Stabsfeldwebel - podporučík - 220

Leutnant - poručík - 270

Oberleutnant - nadporučík - 320

Hauptmann - kapitán - 450

Major - major - 550

Oberstleutenant - podplukovník - 650

Oberst - plukovník (individuální povýšení)

Generalmajor - generálmajor (individuální povýšení)

Generalleutnant - generálporučík (individuální povýšení)

General der ... - generál ...... (individuální povýšení)

Generaloberst - generálplukovník (individuální povýšení)

Aktualizováno i na první straně.

stevosk

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. září 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 18. dubna 2008
« Odpověď #43 kdy: Květen 12, 2007, 11:43:14 »
Hodnosť sem, hodnosť tam. Podstatná je kvalita príspevkov. Ja si rozhodne budem viac vážiť vojína so 7 dlhšími príspevkami, ktoré osvetlia nejakú bojovú operáciu alebo podrobný popis vojenskej  techniky ako nadpráporčíka s množstvom príspevkov o troch slovách. A napokon celé fórum je len zdrojom poznania a zábavy nás prispievajúcich nie otázkou života a smrti.

pan.sup

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 19. prosince 2008
« Odpověď #44 kdy: Květen 13, 2007, 08:45:59 »
Citace: "stevosk"
Hodnosť sem, hodnosť tam. Podstatná je kvalita príspevkov. Ja si rozhodne budem viac vážiť vojína so 7 dlhšími príspevkami, ktoré osvetlia nejakú bojovú operáciu alebo podrobný popis vojenskej  techniky ako nadpráporčíka s množstvom príspevkov o troch slovách. A napokon celé fórum je len zdrojom poznania a zábavy nás prispievajúcich nie otázkou života a smrti.

Rozhodně nesouhlasím, jsem ješitný karierista a brousím si zuby na generálmajora