Autor Téma: Lt vz. 38 (ČSR)  (Přečteno 95617 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
Re: Lt vz. 38 (ČSR)
« Odpověď #225 kdy: Březen 31, 2013, 05:35:26 »
Stáhnul jsem si zajímavou publikaci o tomto tanku, pokud má někdo zájem, přepošlu.

Napište mi to jako SZ i s mailovou adresou. ;)
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

icalan

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #226 kdy: Říjen 30, 2013, 02:43:48 »
rád bych si postavil model 1:16 ale mám problém sehnat detail podvozku děkuji

Tomáš Lacina

• ČSR
  • Desátník
« Odpověď #227 kdy: Říjen 30, 2013, 09:04:04 »
Nejlépe zajet do Lešan a fotit, kreslit a měřit.   :D :D :D
Kdo nepoznal armádní život, neporozumí.

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #228 kdy: Říjen 30, 2013, 09:47:15 »
Tomáš Lacina - no jo, ale někteří to mají trochu z ruky, aby kvůli podvozku jezdili (dám příklad) třeba jako já 300 km tam a potom další tři stovky zpět kvůli detailům podvozku :D
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

icalan

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #229 kdy: Listopad 01, 2013, 02:50:22 »
Tome představuješ si to jak Hurvínek válku a budeš mít 3 dětí tak do Lešan a enu co nehoví tvím koníčkúm ....., ja to stavím podle papír modelu a nemohu vydedukovat jestli to má vozíky jako 35 nebo jen odpružení

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #230 kdy: Listopad 01, 2013, 05:42:05 »
http://www.vhu.cz/exhibit/lehky-tank-praga-lt-vz-38/ (Lešany)
http://foto-transporta.ru/main.php?g2_itemId=113791 (ruský zdroj)
http://archivmw.modelforum.cz/storage/201101182236_04lt.jpg (ani stavebnice není marná, je to tam po dílech)
Zadej si na google Lt vz. 38 - obrázky pohledů je tam dost, třeba Ti to bude stačit.
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

Tomáš Lacina

• ČSR
  • Desátník
« Odpověď #231 kdy: Listopad 01, 2013, 09:52:58 »
Tome představuješ si to jak Hurvínek válku a budeš mít 3 dětí tak do Lešan a enu co nehoví tvím koníčkúm ....., ja to stavím podle papír modelu a nemohu vydedukovat jestli to má vozíky jako 35 nebo jen odpružení

Věř že vím o čem mluvíš. Kluk v pubertě, barák v rekonstrukci, auto v servisu, v práci nepřetržitý provoz a podnikání………  :-\
Kdo nepoznal armádní život, neporozumí.

icalan

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #232 kdy: Listopad 02, 2013, 12:34:48 »
děkuji za pomoc

luxio

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #233 kdy: Duben 10, 2014, 08:13:53 »
určitě pro wermacht skvělí přírustek do rodiny lehkých tanku :)

rasticek

• Rudá armáda - RKKA
  • лейтенант - Lejtenant
« Odpověď #234 kdy: Duben 10, 2014, 11:31:01 »
určitě pro wermacht skvělí přírustek do rodiny lehkých tanku :)
Nechcem ti do toho kecať, každý nejako začína, ale do budúcna by si mohol nejaký tvoj názor trochu rozviesť, prečo si to myslíš, a tak, aby to nebol len taký výkrik do tmy.......Každopádne ale s tebou súhlasím, už to tu bolo viackrát napísané, Lt 38 bol svojho času jeden z najlepších (ak nie najlepší) lahký tank na svete. Kvalitu práce našich konštruktérov dokazujú aj počty podvozkov z Lt použité pri Marderoch alebo Hetzeroch, ktoré boli postavené vlastne vďaka tomu že Nemecko malo po rozbití a obsadení ČSR vela podvozkov Lt, a nemali s nimi čo robiť
Bojuj s nepřáteli, zachraň přátele.

QVAK

• ČSR
  • Rotmistr
« Odpověď #235 kdy: Duben 11, 2014, 05:10:58 »
Nás to učily stejnou metodou jako naše táty a dědy,nýt se nechal rozžhavit na koksu ve výhni a když byl pěkně oranžovej,vzal se do kleští,položil na díru,proklepl se krz materiál,jeden ho hlavičkářem z jedné strany utáhl a podržel a druhý ho hlavičkářem roztloukal do správné podoby.
Tím jak nýt vystydl tak se spoj ještě utáhl,jediné odfláknutí co znám je velká díra nebo málo žhavý nýt.

Na kotlech (a jiných tlakových dílech) kde nýtovaný spoj musel být i tlaku odolný se vykované hlavy nýtů ještě zatužovali, tz. v jedné třetině hlavy se mírně dokola nasekli a tím se tlakotěsně osazení hlavy přimáčklo k nýtovanému plechu. Tak zvané kotlářské nýtování, tlakový spoj. V prvovýrobě byl používán cca do konce WW II. Byl nahražen svářením až po zlepšení fyzikálních vlastností spoje díky zdokonalení svářecích technologií.