Tanky a jiná obrněná technika > Československo

Lt vz. 38 (ČSR)

(1/48) > >>

jíra:


Podle mně vynikající tank, slyšel jsem že byl dokonce jeden z neslepších tanků na světě na začátku války. Pište svoje názory, rád se dozvím něco nového.

pan.velbloud:
Ano- řekl bych, že tak do roku 1942 patřil mezi nejvýkonější (ba i možná by se dalo nazvat, že byl nejlepší) lehké tanky nasvětě.

marty:
Jo, to jo, jen chci dodat, že tank na fotce je z tankového muzea v Lešanech. Jeden ze dvou exponátů na světě.

rase:
Z celkoveho počtu 2702 tanků, které vyjely v roce 1940 do boje proti Britům a Francouzům, bylo 264 tanků Pz.Kpfw.38(t) a byly rozděleny mezi deset divizí. A v roce 1941 při invazi do SSSR postavili do bojové linie celkem 623 těchto tanků. Taková malá nechtěná výpomoc z našeho Protektorátu  :evil:

Peter:

--- Citace: "pan.velbloud" ---Ano- řekl bych, že tak do roku 1942 patřil mezi nejvýkonější (ba i možná by se dalo nazvat, že byl nejlepší) lehké tanky nasvětě.
--- Konce citace ---


No mezi lehkými tanky se na začítku války určitě neztratil, ale řekněme si upřímně, původní české verze nebyla nijak oslnivá . Němci po okupaci tank mírně vylepšili, hlavní věcí byla změna technologie výroby, protože nýtování používané českými zbrojovkami nebylo příliš dobré. Další neméně důležitou věcí byla zesílená pasivní ochrana posádky.Jinak kdyby snad někdo nevědel kde najít mnoho pěkných foteček :

http://www.panzernet.net/panzernet/stranky/galerie/tanky/galeriepz38.htm

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi