Autor Téma: Návrhy na DIORÁMY  (Přečteno 29735 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

fík

• Wehrmacht
    Major - major
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007
Návrhy na DIORÁMY
« Odpověď #30 kdy: Leden 01, 2007, 09:35:44 »
No pokud vím tak třeba hodně používaný Churchily měli jen Britové. Taky Brit se od Amíka lišil už barvou uniformy a ta helma...No je to sice 1/72.... Já si prostě ten rozdíl uvědomuju. Já kdybych něco takovýho dělal, tak bych se snažil to udělat co nejpřesněji a né to tam nafrkat jen tak s tim že to nikdo nepozná. Pozná a vytlemí se vám. Jak řikám kdyby to bylo někde v Normandii, tak budiž, ale todle je prostě jiný. O vylodění jsou toho tuny tak neni problém si nějaký podklady sehnat.
"Dobrovolníci k obsluze útočných děl vystoupit!"

"Život vojáka od útočného dělostřelectva je krátký, ale smysluplný."

marty

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
    • http://www.obrnenci.estranky.cz
Návrhy na DIORÁMY
« Odpověď #31 kdy: Leden 02, 2007, 08:08:55 »
Jasný máte pravdu, dyť já vim, Bren je dobrej postřech, sám sem si ho vlastně dělal  :wink:

Ale ten rozdil stejne neni tolik znat, je tam, ano, vsichni sme modelari ne tak blby, takze to pozname, ale tenrozdil není tak velký.

Původně znělo téma, návrch na dioráma, jestli Rusko, nebo Afriku nebo Normandii a skončili sme u tono jestli se budou vylodovat angláni nebo němci. Oproti minulejm rozdilum je tohle prkotina.
,,Včera jsem se slavnostně vyčural do Mosely'' generál George Patton, hlášení pro ministerstvo války, prosinec 1944

fík

• Wehrmacht
    Major - major
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007
Návrhy na DIORÁMY
« Odpověď #32 kdy: Leden 02, 2007, 12:18:31 »
A je taky důležitý, jestli to musí bejt bojový diorama, nebo klidový :D  Do klidovýho se hůř scháněji figurky, bojový se zase těžko udělá tak aby vypadalo reálně. Dvě skupiny vojáků, u každý tank, který do sebe šijou jako zběsilý vypadá divně. Koukněte:

"Dobrovolníci k obsluze útočných děl vystoupit!"

"Život vojáka od útočného dělostřelectva je krátký, ale smysluplný."

marty

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
    • http://www.obrnenci.estranky.cz
Návrhy na DIORÁMY
« Odpověď #33 kdy: Leden 06, 2007, 08:34:08 »
Nojo, člověk musí mít i ''smysl pro kompozici'' a barevnost, rozvržení, napád a pointu, jakmile, třeba i dobrej modelář, tohle nemá, může to tam naplácat, jak chce, dobrý dioráma to nebude.

Tak pro laiky, jedna veliká zásadni chyba: když děláte dioráma, nikdy nedávejte techniku nebo ten důležitý prvek blízko k okraji. Asi tak minimálně 5-7 cm.
,,Včera jsem se slavnostně vyčural do Mosely'' generál George Patton, hlášení pro ministerstvo války, prosinec 1944

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
Návrhy na DIORÁMY
« Odpověď #34 kdy: Květen 29, 2007, 06:34:52 »
Našel jsem jednu stránku a máte tady propagandistický plakáty k dioramatum v měřítku

:arrow: http://modely.vojsko.net/plast/plakaty.php?set=1
Ampulle !!!

bubák

• Host
Návrhy na DIORÁMY
« Odpověď #35 kdy: Červenec 26, 2007, 01:20:59 »
nevíte jaký mám udělat podložky pod Jagdpanthera, Mardera III, Pz III a Sdkfz 251 s raketama?

Hans

• ČSR
  • Podplukovník
    • http://www.krieg.estranky.cz
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 17. října 2008
Návrhy na DIORÁMY
« Odpověď #36 kdy: Červenec 26, 2007, 01:56:02 »
Já mám pod Jagdpantherem sádrovou placku, na které je tráva a blato.
>> http://www.krieg.estranky.cz <<
>> http://www.pistecesky.ic.cz/<<

Durch Krieg zum Sieg.
Si vis pacem, para bellum.
Inter arma silent musae.
Fortes fortuna adivuat.

bubák

• Host
Re: Návrhy na DIORÁMY
« Odpověď #37 kdy: Srpen 25, 2008, 12:23:02 »
Jagdpantera jsem udělal bez podložky protože se mi jako stroj moc nelíbí. Marder má podložku s malím plůtkem a stožárem el. vedení a Sd 251 zatím nemá nic. Fotky sem snad někdy dám.

Blitz

• Host
« Odpověď #38 kdy: Září 09, 2008, 04:42:57 »
Vracím se k tématu o té pláži OMAHA....Já bych udělal napříkal dio jak hustým porostem a těžkým terénem postupuje pár Anglíku s Shermanem....Hodil bych tam spousty kyti, keříčky, třeba vodu.....Prostě si s tim musí každý pohrát, pže modelařina je o fantazii tvůrce. (pozn. : Anglíky bych tam dal, protože se moc diorám s anglickýma vojákama nevidí...samí amíci, a hafec Němců.)   Držim palce při tvorbě dio. ;) 8)

6(sic)

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 25. září 2008
« Odpověď #39 kdy: Září 09, 2008, 07:31:36 »
Pani necital som tento topic cely, ale podla nazvu formulujem svoj nasledovny prispevok: NAPAD je to jedine, co na diorame spravis sam, co bude echt tvoje... takze cerpat napady na dio od inych je take... nie origos

bubák

• Host
« Odpověď #40 kdy: Září 09, 2008, 08:30:36 »
Pláž Omaha byla silně zalesněná, plná roklí a kopců a vylodili se na ní Angličané? takhle to nějak Blitz napsal. Asi bych vynechal to, že se vracíš k pláži Omaha protože tvůj příspěvek je pak dost mimo. 6sic: nápady si vlastnínedělám ale půjčuji si kde se dá. Ono vytvořit něco podle sebe je dost naprd protože to už stejně někdo udělal takže vždy se podívám na něco co se mi líbí a tím se inspiruju. Teď mám vymyšlený dioráma podle Call ofbduty 4.

bubák

• Host
« Odpověď #41 kdy: Září 20, 2008, 09:12:09 »
Ono boje výsadkářů není moc vylodění ale výsadek v rámci invaze. A Point-du-Hoc je trochu moc mimo pokud člověk dělá 1/72. Udělat pláž a kus skály bude v 1/72 o ničem, boj mezi bunkry nikdo nepozná od kud to je a dělat pláž, skálu i bunkry je zase veliké. To o těch publikacích jsem nepochopil. Jako že ani nevím kde tyhle stroje bojovaly? To si asi dost na omylu. Vím o každém stroji od Druhé bitvy u Stalingradu až po Vladivostok. Chtěl jsem jen nějak nahodit námět na scénu v jaké by se to mělo odehrávat.

Mateskwor

• Host
« Odpověď #42 kdy: Listopad 01, 2008, 10:21:42 »
Já kdybych dělal dioráma, tak si asi vyberu nějakou míň známou bitvu. Teď mi jen tak napadlo co třebas bitva na Dukle? To by mohlo bejt docela originální. A pokud chceš USA vs. Německo, tak by mohla vypadat dobře třeba bitka o most.

Mateskwor

• Host
« Odpověď #43 kdy: Listopad 06, 2008, 08:36:31 »
Mno například. I když to jsem zrovna nemyslel. Jestli jsi hrál Commandos tu akční střílečku, tak tam bylo pěkný bránění mostu.

heinrich

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #44 kdy: Listopad 26, 2009, 10:19:54 »
Dělám právě Brity u Arnhemu útočící na tank Tiger  v měřítku 1:72. Jaky je vaše oblíbený měřítko?
,,Čekal jsem až silueta lancestru vyplní zaměřovač a vypálil jsem krítkou dávku'' noční stíhač