Autor Téma: Druhá občanská válka  (Přečteno 1233 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
Druhá občanská válka
« kdy: Červen 26, 2013, 02:18:37 »
Druhá občanská válka

Drama / Sci-Fi / Válečný / Komedie
USA, 1997, 92 min

Režie: Joe Dante
Kamera: Mac Ahlberg
Hudba: Hummie Mann
Hrají: Beau Bridges, Joanna Cassidy, Phil Hartman, James Earl Jones, Dan Hedaya, James Coburn, Elizabeth Peña, Denis Leary, Ron Perlman, Shelley Malil, Kevin Dunn, Brian Keith, Dick Miller, Kevin McCarthy, Roger Corman, Robert Picardo, Jordan Bridges, Richard Yniguez, Florin Fatulescu, Marshall Manesh, Rance Howard, Jerry Hardin, Alexandra Wilson

Obsah
Přes americké hranice proudí statisíce legálních i ilegálních uprchlíků, kteří se chtějí zachránit před důsledky nukleární války v jejich zničené vlasti. Guvernér státu Idaho Farley však podlehne nepřehledné situaci a sáhne ke krajnímu opatření. Zavře hranice, a vyvolá tak krizi, která dosáhne až do Bílého domu. Obyvatelé se rozdělí na dva tábory a vedle politiků, novinářů a fanatiků všeho druhu do nečekané druhé občanské války vstoupí i nejrůznější etnické skupiny a menšiny. Navíc vydavatelský gigant News Net vyšle do éteru zprávu, že se blíží vojenské oddíly Národní Gardy sousedních států.
(oficiální text distributora)

Film, který může působit místy jako veselohra, místy jako drama.  Perfektní zobrazení jak média a ovlivňují myšlení lidí, jak se dá manipulovat s voličským potenciálem. Co všechno jsou politici ochotni podstoupit, aby se udrželi u moci.

Osobně se mi film líbil, a je volně na stáhnutí na těch stránkách o uložení.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ