Autor Téma: Naše slavné Forum...  (Přečteno 5810 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
Naše slavné Forum...
« kdy: Říjen 11, 2009, 11:27:32 »
Je to škoda,za chvilku tady zbyde jen Airsoft,paintboll a hry...Jak je nějaké téma,trochu se to rozjede,tak už se musí brzdit,bud se to zamkne,nebo je to offtopic a je konec.A když se přesto debatuje,většina je hned "nasraná",jestli se majestátu náhodou někdo nedotkl,a co tím myslel...S Maxem v něčem nesouhlasím,ale má pravdu..od toho je to diskuze,aby se tříbily názory,ne?Já vím,že jsem nic nového nepřinesl,nejsem inženýr zbrojíř a opajcovávat články na netu zaprvé ani neumím,a odkazovat na něco,co se později ukáže,že už tady někdy bylo,je sisifovská práce...Proto je největší obohacení  příchod nových lidí...A říkat jim,to už tady bylo,nejdřív si to přečti,atd.je sice pravda,ale oni si tím /polemikami/také chtějí projít a možná vnesou i svůj ůhel pohledu...Ono totiž toho nového moc již nemůže být..Je to dost dávno...A když se vyřadí debaty o komunismu,nacismu,sexu,politice,o lidských právech,atd.už toho moc nezbejvá...Tyhle všechny věci totiž jsou součástí života a proto i WW2..Ono být ve všech věcech korektní,abych nikoho neurazil,nebo nedejbože neosočil ,skončí tak,že budeme všichni stejní suchaři..,sice poměrně slušní,ale totálně nezajímavý...Takže klidně se na mě sesypejte,já to vydržím,a jestli jsem někoho urazil,neměl jsem to v ůmyslu,jde jen o ůvahu k zamyšlení...Jo,abych nezapoměl,ještě zbydou modely..../a nebylo by někde vhodné pískoviště/?

Sláma

• RAF
  • Group Captain
Re: Naše slavné Forum...
« Odpověď #1 kdy: Říjen 11, 2009, 11:48:44 »
Víš Kříži,já mám názor asi takový:
Byl jsem kdysi cvičen jako voják a moc jsem o životě  nepřemýšlel. Dnes se na některé věci dívám zcela jinak. Už nejsem voják, jsem kpt v zál. A za pár desítek let již jenom kpt. v.v. Kdysi jsem o rozkazech nepřemýšlel a plnil jsem je. V r. 1989 jsem už byl v civilu, dalo to práci, paragraf 102 o službě v ozbrojených silách, ale povedlo se. A přišel rok 1989 a s ním záplava nových informacíl. Pravdivých i zkreslených. Člověk začal pátrat po pravdě. Internet je plný neautorizovaných informací a vpodstatě si každý může napsat co chce. Včetně mne. Ale tomu jsme již kdysi říkali "cochcárna". Já jsem sem do fóra vlezl asi zkraje roku a měl jsem pocit, že jsem nalezl studnici informací a pokud možno pravdivých. A ten web měl jasná pravidla jako na vojně. Asi mně to vyhovuje. Dnes opravdu ale už jenom zkouknu, vymažu a jdu pryč. Opravdu se zde jenom kecá a kecá a kecá. Já bych navrhoval úplně něco jiného. Máme demokracii a každý se může svobodně rozhodnout. Kdo se nechce podřídit a jenom diskutuje ať svobodně odejde, najde si třeba jiné forum a tam bude spokojenější, protože může mít na fotce zkřížené blesky, lebky a tak dále a může říkat jací to hoši vlastně byli kabrňáci, když se valili Ukrajinou. Já jsem zde na fóru víceméně očekával "suchá " fakta, která jsem ještě neznal a přesto nechal jsem se zatáhnout do hádek, ze kterých jsem radost neměl. A takové forum mne potom moc nebaví.
Ještě jednou - vyhlašme trvalou dovolenou s přeřazením k jiným útvarům /jiným kecacím spolkům/ a možná zůstanou opravdu ti, co se chtějí bavit jen o pevnostech, kulometech, letadlech či tancích a ne o zvěrstvech a přít se, která armáda je dělal horšími a zrůdnějšími.
Jsem proto VELKÝ SUCHAR ?
 capt v.z.  Sláma

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
« Odpověď #2 kdy: Říjen 11, 2009, 11:52:36 »
Jediné, co zde nevidíme rádi jsou debaty na citlivá problematická témata. Máme totiž jisté zkušenosti, že se tato témata zvrhávají v hádky, nadávání si a porušování pravidel obecně.
Toto je zkrátka fórum, které má jisté mantinely. Pokud chcete prodiskutovávat českou politiku, pohádat se ohledně komusnimu/nacismu, tak na to existují všelijaká diskusní fóra a ze všeho nejvíc doporučuju hospodu.
Toto fórum je zkrátka o něčem jiném. Jak říká Sláma, toto fórum má být především o sdílení informací. Pokecat si můžete kdekoli.
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #3 kdy: Říjen 12, 2009, 12:29:39 »
O.K. čekal jsem to.

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #4 kdy: Říjen 12, 2009, 02:26:41 »
V podstatě už sme vyčerpali většinu klasických možností na debatu - německých tanků už vic nevymyslíme a zbraní taky ne, tak už se na to tema da jenom spamovat.
Moj představa je taková aby se tu vic psaly povídky a debatovalo se okolo nich, modely atd. taky mužou přispět svou troškou.
Taky by mě třeba potěšily události mezi válkami nebo kolem WWI ale o tom nikdo nic neví a tak se tam nerozjede debata.
Totiž o technice se nedá psát věčně, možností je málo.
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

hirosima

• Wehrmacht
    Stabsgefreiter - desátník
« Odpověď #5 kdy: Říjen 12, 2009, 02:36:52 »
Zaujimava by mohla byt debata o Rakusko uhorskom namornictve v WWI. Ale inak zdielam raseho nazor ze sa tu hovorilo asi o vsetkom.

Sahidko

• Lieutenant-colonel
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. července 2008
« Odpověď #6 kdy: Říjen 12, 2009, 02:54:07 »
Myslím si, že ani sekcia bitky ešte nevyčerpala ani zďaleka svoje možnosti. Jasné tie veľké, všeobecne známe bitky tu už väčšinou sú, to však neznamená, že by chýbal dostatok ďalších zaujímavých témat k spracovaniu.
The only easy day was yesterday.

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #7 kdy: Říjen 12, 2009, 03:13:43 »
Mě velice mrzí,že ať hledám,kde chci,nikde nenajdu nic o motorové a mechanické části tanku..typy motorů,výrobce převodovek,výrobce spojek,PSU,náprav atd...O dělech to ano,ale ostatní části jsou i tady na panzernetu minim álně probádané....Jestli jsou dodnes tyto informace utajované,..no nevím.Tady je pole neorané,a ať zkouším na netu cokoli ,všude jen obecné informace...Ale ono je to kolikrát i u novějších typů...Kdyby někdo věděl něco zajímavého.....A co se týče povídek,má RASE pravdu,mě osobně to vyhovuje přečíst si nové výtvory našich budoucích spisovatelů....

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
« Odpověď #8 kdy: Říjen 12, 2009, 03:52:48 »
Myslím si, že ani sekcia bitky ešte nevyčerpala ani zďaleka svoje možnosti. Jasné tie veľké, všeobecne známe bitky tu už väčšinou sú, to však neznamená, že by chýbal dostatok ďalších zaujímavých témat k spracovaniu.
Svatá pravda. I velké bitvy by se našly a některé by potřebovaly přepracovat. Pořád si říkám, že se pustím do leteckých operací během Operace Barbarossa a udělám z toho vícedílný topic, ale nedostává se mi vůbec času.
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

Sahidko

• Lieutenant-colonel
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. července 2008
« Odpověď #9 kdy: Říjen 12, 2009, 03:57:47 »
Nj chcelo by to viacero aspoň trocha pravidelných autorov, takto to závisí od niekoľkých jednotlivcov a ich chuti resp. času do písania. :)
The only easy day was yesterday.

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #10 kdy: Říjen 15, 2009, 04:51:41 »
Pánové, každý z vás má kus pravdy, nechci se tady moc rozpisovat, stejně bych citoval části z vašich příspěvků.
Každé solidní forum má své zákony a nařízení, pokud někdo chce jen kecat, má zde "Pokec". Souhlasím s tím, že problémová témata zde nepatří. Každý admin na kterémkoliv specifickém foru dělá vše aby se mu tam nerozbujela.
Za další, mimo profláklou německou a ruskou techniku existuje moře další, jen si vybrat. A těch dalším témat kde se pisatel může vyřádit je taky dost. Jen třeba si vybrat a psát.
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

jíra

• ČSR
  • Rotmistr
« Odpověď #11 kdy: Říjen 16, 2009, 09:39:34 »
Citace
Za další, mimo profláklou německou a ruskou techniku existuje moře další, jen si vybrat. A těch dalším témat kde se pisatel může vyřádit je taky dost. Jen třeba si vybrat a psát.
Jistě, taky jsem to touhle cestou zkusil a sice napsal jsem článek o tanku A9. Myslím, že je tam vše potřebné apod. Jenže na tenhle článek dosud nikdo nereagoval, přečtení má jen 39. Popravdě si myslím, že o něm drtivá většina lidí tady ani neví. To mě docela odradilo, ikdyž jsem chtěl psát celou sérii o těhle předválečných strojích. -> Dost lidí asi neněmecká a neruská technika vůbec nezajímá.
Tux - tux - tux - tux - ta - ta - ta - ta - zavírá všem virům vrata  /  www.ubuntu.cz

rase

• Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #12 kdy: Říjen 16, 2009, 01:16:10 »
Jíra - ja četl. o předválečných strojích piš, ja je mam rad.
Problém je v tom, že o těhle strojích nikdo nic neví a tak na ně neraeguje.
Nováčci čtou jenom o Tigerech atd.
Hlavně vydržet.
Ja kdybych měl počitak přispěvky na které nemam odpověd, tak bych měl deprese...  ;D
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #13 kdy: Říjen 16, 2009, 04:07:11 »
Jíra - ja četl. o předválečných strojích piš, ja je mam rad.
Problém je v tom, že o těhle strojích nikdo nic neví a tak na ně neraeguje.
Nováčci čtou jenom o Tigerech atd.
Hlavně vydržet.
Ja kdybych měl počitak přispěvky na které nemam odpověd, tak bych měl deprese...  ;D
Souhlas, mě nejde o lidi, kteří mé články nečtou, já to píši pro ty, kteří je čtou. Kdybych věděl, že si můj článek přečetlo 10 lidí a z toho dal něco jen 5, jsem spokojen. Klidně v té sérii pokračuj, nebo si najdi něco dalšího, tu je tolik prostoru.
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

jíra

• ČSR
  • Rotmistr
« Odpověď #14 kdy: Říjen 16, 2009, 04:17:09 »
Jde o to, že nemám právě času nazbyt kvůli studiu. Problém je, že tohle by mmělo být diskusní fórum a tedy by se měla vést dskuse. Já si například nemůlžu být jistý, že všechno v mém článku je pravda a že tam není nějaká chyba. Takhle když na to bude někdo konstruktivně reagovat a hlavně si to přečte, třeba na něco narazí a doplní to tam. O to mi jde.
Jinak to samozřejmě nepíšu, abych honil příspěvky, nebo abych dostával nějaké vyznamenání. Já to málo, co jsem zatím za ty tři a pů roku napsal, píšu pro to, že mě to zajímá.
Tux - tux - tux - tux - ta - ta - ta - ta - zavírá všem virům vrata  /  www.ubuntu.cz