Autor Téma: sks simonov 7,62x39  (Přečteno 20601 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

superb

• ČSR
  • Četař
  • Za hrdost se platí samotou.
sks simonov 7,62x39
« kdy: Říjen 04, 2009, 11:13:32 »
Zdravím všechny,nějak jsem na tomto foru nenašel diskusi o této vynikající útočné pušce,kdybych se spletl napovězte prosím,kde jsem udělal v hledání chybu.Kdysi jsem sks vlastnil,ale byl problém ji sehnat a přihlásit,za to dnes není problém ani jedna z těchto věcí,jdu do ní znovu,ttd sem dávat nebudu,ale své poznatky po nějaké té zkušenosti v nejbližší době doufám přidám,byl bych rád za diskusi na téma sks,mimochodem výborné forum,jsem nadšen.
Sláb jen ten, kdo ztratil v sebe víru a malý ten kdo má jen malý cíl.

Medař

• Wehrmacht
    Unteroffizier - četař
Re: sks simonov 7,62x39
« Odpověď #1 kdy: Říjen 05, 2009, 09:51:38 »
Já jsem předpokládal,že útočná puška je samopal střílející náboji střední balistické třídy a to dávkou.Pokud tedy SKS střílí dávkou potom je útočná puška.Já viděl vždy jen SKS v samonabíjecí verzi.

superb

• ČSR
  • Četař
« Odpověď #2 kdy: Říjen 05, 2009, 09:55:19 »
Je v samonabíjecí verzi,a to není útočná puška?/točná puška přeci neznamená automatická,tedy dávka,ni?

Medař

• Wehrmacht
    Unteroffizier - četař
« Odpověď #3 kdy: Říjen 05, 2009, 10:07:46 »
Pokud SKS simonov je schopna střílet jak jednotlivými ranami a zároveň i dávkou,tak jde o útočnou pušku.Pokud jen jednotlivě v poloautomatickém režimu tak jde o samonabíjecí pušku.

superb

• ČSR
  • Četař
« Odpověď #4 kdy: Říjen 05, 2009, 10:16:28 »
Dobře,samonabíjecí puška,sakra musim si dávat pozor na slovíčkaření myslím že jsme mimo téma,a vyhledává se v textu kde jaká chybička,přitom to každý chápe,takže se omlouvám pane profesore a uznávám,samonabíjecí puška. :-*takže havaj ;D ;)a nic ve zlym :P

Medař

• Wehrmacht
    Unteroffizier - četař
« Odpověď #5 kdy: Říjen 05, 2009, 10:31:20 »
jednotlivými ranami a zároveň i dávkou znamená,že zbraň má přepínač.Dá se říci že zbraň kombinuje vlastnosti samopalu a pušky.Pokud by samonabíjecí pušky byly v kategorii útočná puška,tak samonabíjecí pistole by zákonitě musely býti v kategorii samopaly.

Geier

• RAF
  • Senior Aircraftman
  • Snáším se z oblohy jako sup!
« Odpověď #6 kdy: Říjen 06, 2009, 05:51:05 »
Ty dva režimy palby nenazývají se: poloautomatická a automatická?
Who dares wins!

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
« Odpověď #7 kdy: Říjen 07, 2009, 07:46:33 »
omluvte mou špatnou ruštinu ale název zní takto: SKS( samonabicja karabina Simonova). nějak takhle. Je to samonabíjecí puška. Nestřílí(nestřílela) dávkou. Jen jednotlivými ranami. Takže se už asi není o čem bavit.
Самозарядный карабин Симонова, neboli Samozarjadnyj karabin Simonova. Slovo "samonabicja" je jako facka v temném průjezdu..... ;D
"пуля дура, штык молодěц!!!"

superb

• ČSR
  • Četař
« Odpověď #8 kdy: Říjen 07, 2009, 08:55:34 »
Pro upřesnění:když sověti ukořistili od němců první MP44 a vyvinuli svůj 7,62 krátký náboj,tak po změně konstrukce na tento náboj se vzorky SKS dostali na frontu v roce 1944 a po úpravách se v roce 1946 zahájila úplná výroba první sovětské samonabíjecí pušky na krátký náboj 7,62x39,Byla zavedena do výzbroje a dodávána do několika zemí komunistického bloku,(čína,severní korea východní němci,jugoslávie)celkově jich vyrobili něco kolem 15mil kusů.V SSSR ve výzbroji dlouho nebyla.nahradil ji AK-47,a sks byla už jen dále využívána k přehlídkám a slavnostním příležitostem.
Náboj 7,62x39 sovětský vzor 43
délka 1122mm
hmotnost 3,9kg
hlaveň 520mm
4 pravotočivé drážky
nábojová schránka 10 nábojů

Medař

• Wehrmacht
    Unteroffizier - četař
« Odpověď #9 kdy: Říjen 08, 2009, 08:30:06 »
Vývoj 7,62x39 není zcela jasný,ale předpokládá se,že Rusové experimentovali z náboji střední balistické třídy již dříve.V odborné literatuře se uvádí že 7.62x39 byl spíše ovlivněn Německým experimentálním nábojem 7.75x39 který byl vyvíjen již před válkou.Např.v Brněnské znrojovce byl v průběhu války vyvíjen nezávisle na 7.92x33 Kurz náboj 8mm Rapid.7.92x33 kurz určitě ovlivnil vývoj všech nábojů střední balistické třídy a zbraní této kategorie.

superb

• ČSR
  • Četař
« Odpověď #10 kdy: Říjen 11, 2009, 09:51:39 »
to:medař:abys opět mohl štourat a vyhledávat,takže:původně, na konci 20tých let min století,byli na přezbrojní armády vybráni konstruktéři děgťarev,tokarev,fedorov a simonov,další dva si nepamatuju,vybrali simonova který se uvedl s puškou AVS-36(avtomatičeskaja vintovka simonova)byla v ráži 7.62x54 a střílela jednotlivými ranami i dávkou,Nahradil ji tokarev se svojí SVT-38(samozarjadnaja vintovka tokareva)kterého stalin znal a dostal přednost před simonovem,poté opět svt -40,pak sks,samočinná,pak AK-47,více se rozepisovat nebudu,už tak jsem to dost zkrátil,doufám že k pochopení,mimochodem sks je v sekci samočinných puček spolu s např.AK-47,M 16 atd. 8)nevím co chceš mazat a proč,jsem tu krátce taky jako ty,ale to tě snad neomlouvá,nepřípadá mi že bys nebyl vševěd,to nejsou názory ale vnucování svých,a že bys přiznal pokorně chybu?nevšiml jsem si,tím v tomto vláknu končím a jsem s pozdravem

von.erzgebirge

• Wehrmacht
    Oberleutnant - nadporučík
  • Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. května 2009
« Odpověď #11 kdy: Březen 15, 2013, 10:22:47 »

Samozaryadnyj Karabin sistemy Simonova, 1945; SKS Simonov 7,62x39. V této pušce byl poprvé použit náboj 7.62x39mm který vznikl v Sovětské svazu během 2. světové války. Krátce po válce byla vyrobena nejznámější zbraň, která tento náboj používala, útočná puška AK-47 Kalašnikov,

Budoucnost je jasná. To pouze minulost se stále upravuje.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #12 kdy: Duben 13, 2016, 10:01:09 »
Takže, můj dnes přihlášený simonov SKS45
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

superb

• ČSR
  • Četař
« Odpověď #13 kdy: Říjen 17, 2016, 11:19:57 »
Takže, můj dnes přihlášený simonov SKS45

tak co jsi z něj už vystřílel? Už ji nevlastním a zbytek, cca 1500 ks nabojů jsem daroval bratranci, který jí teď "objevil" a je z ní úplně nakřivo, napiš nějakou zkušenost, případně nespokojenost, protože tenhle kosmickej dělník jede pořád.......