Autor Téma: Sovietska puška Mosin-Nagant vz. 1891/30  (Přečteno 53906 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

pan.sup

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 19. prosince 2008
Re: Sovietska puška Mosin-Nagant vz. 1891/30
« Odpověď #75 kdy: Červen 18, 2013, 08:50:47 »
Myslím, že Rusové odlévají ocel do polystyrenových aktivních forem. Je to levnější. Ocel je legována dřevem, aby měla nižší teplotu varu. Vše lze prokázat jednoduchým chemickým vzorcem H2SO4 + K2O = K2SO4 + H2O.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #76 kdy: Červen 18, 2013, 12:44:43 »
Spíše bych to viděl na rovnici

C6H12O6 → 2 C2H5OH + 2 CO2.

Ta je Rusům rozhodně známější.  ;)
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #77 kdy: Srpen 15, 2016, 07:13:02 »
Mosin - karabina vz. 1944. (ode dneška v mém vlasnictví ;D¨)

Ještě jsem ji nestihl zaregistrovat, takže pak poreferuji o pocitech ze střelby.

Je zaregistrovaná, ale na střelnici se zatím nedostanu. jsou tam nějaké závody.
P.S. Neví někdo, do kdy se vůbec tyto pušky vyráběly? Podle přejímacích značek mám totiž výrobu Iževsk a rok 1956, což jsem netušil, že se tak dlouho vyráběly
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #78 kdy: Srpen 24, 2016, 01:29:13 »
Video s kompletní rozborkou.
https://www.youtube.com/watch?v=z6TAFL6ZQ54

superb

• ČSR
  • Četař
  • Za hrdost se platí samotou.
« Odpověď #79 kdy: Říjen 17, 2016, 11:13:20 »
to thor herman: spíš by mě zajímali ty tvé pocity při střelbě, něco jsem z této zbraně napráskal, vystřídal jsem 4 ks za posledních 10 let a blbec ji vždy prodal(teď ji sehnat je dost problém)zajímal by mě tvúj názor a pocit ze střelby, páááč někteří jedinci nemůžou pochopit, že mě se lepší střílí s mosina jak s mauzera(měl jsem dva), proto bych uvítal tvé zmiňované poreferování v úvodu.
Sláb jen ten, kdo ztratil v sebe víru a malý ten kdo má jen malý cíl.