Autor Téma: Thompson ( USA )  (Přečteno 32200 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Bernard

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
Re: Thompson ( USA )
« Odpověď #30 kdy: Červenec 03, 2009, 10:30:59 »
dik za radu a tady je ten thompson
http://www.warwicks.com.au/weap_fire_r.html
je asi v půlce
"Má čest, je věrnost"

hrdina sovietskeho zvazu

• Rudá armáda - RKKA
  • сержант - Seržant
  • Ani krok spat....
« Odpověď #31 kdy: Leden 31, 2010, 03:17:30 »
Skveli samopal ale trochu drahy na masovu vyrobu verzia m1928 a1 mala 30,50, a 100 ranovy zasobnik a pistolovu rukovet miesto predpazia.Z jednoduchcena verzia M1A1 mala uz len 30 ranovy zasobnik.Thomson pouzival silne naboje ACP45 ktore su silnejsie ako standartne 9mm.Bol jednoduchy na udrzbu a spolahlivy. Skuseny strelci vobec nepouzivaly mieridla ale mierily podla dopadu striel.

Jakub R.

• Wehrmacht
    Obergefreiter - desátník
  • Panzerwaffe
« Odpověď #32 kdy: Květen 06, 2011, 12:04:31 »
Citace: clausewitz
Pěknej, tím že ho používala mafie si zpočátku získal špatnou pověst.

Armádní verze měla ten menší tásobník protože v bubnovým munice chrastila a to se moc nehodilo. Jinak, na té horní fotce má thompson nějakej divnej konec, nebo se mi to jen zdá?

Moje oblíbená zbraň.. :arrow: .. ve hře Mafia :D . Jinak vážně, myslím, že "Tommy gun" je klasika. Němci měli MP40, Britove Stena a Američané právě Tommyho. Vcelku spolehlivá a oblíbená zbraň, i když v porovnání s MP40 se mi zdá, že více "kope".

MP 40 - 9mm Luger
Thompson - .45 ACP - silnejsi kaliber

Moze tu niekto napisat plusy a minusy thompsona? O americke zbrane sa nezaujimam, nebavia ma velmi, najradsej mam nemecke. Dakujem

(Pomocí tlačítka "Změnit" spojuj příspěvky) *T*
PzKpfw V Panther // PzKpfw VI Tiger I // PzKpfw VI Tiger Ausf. B - Königstiger

Tongue0

• Francouzská cizinecká legie
  • Légionnaire
  • Zbraně udržují mír !
« Odpověď #33 kdy: Únor 07, 2012, 01:47:16 »
Dle mého nejkrásnější a nejlepší zbran ( co se využitelnosti týče ) v rukou západních spojenců vůubec  :) vím že je to možná trochu vyhraněnej názor ale nemůžu si pomoc  8)
„‚Nerada tě obtěžuju uprostřed války, ale mám strašné zprávy. Tvůj otec je velmi nemocný. Kdyby věděl, že ti píšu, moc by se zlobil. Naštěstí pro nás oba je v kómatu.’”

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
« Odpověď #34 kdy: Únor 07, 2012, 04:24:45 »
Podle mě nejlepší automatická zbraň co měli byl BAR. Sic je o 2,5 kg těžší ale náboj .30 je účinnější než pistolový .45. Také bude mít mnohem lepší přesnost než Thompson. Rozdíl délky hlavní (BAR 610mm oproti 266mm u Tommyho) si myslím že bude znát.

A využitelnost? To řekni mariňákům kteří bojovali v pacifiku ;)
Rod Flanders
3rd Marine Division Reenacting Group (1958 - 1979)

Jarouš

• ČSR
  • Poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. června 2009
« Odpověď #35 kdy: Únor 23, 2012, 05:59:42 »
BAR byl u vojáků poměrně neoblíben. Hlavně u Para. Byl těžký a měl jen 20 nábojů v zásobníku. Já bych dal osobně přednost Tommymu. Ale jinak nejlepší automatická zbraň spojenců je podle mýho rozumu BREN a hned za nim 0.50 M2HB.
"Jsem voják a rváč." Arm.Gen. Josef Šnejdárek
http://vlastenci.cz/

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
« Odpověď #36 kdy: Únor 23, 2012, 07:34:59 »
Jarouš: Tak u paras je to pochopitelný, BAR je velkej jak kráva a oni potřebujou menší zbraně - dávali přednost hlavně karabinám M1A1 (to snad nemusím vysvětlovat). Ovšem tam, kde bylo potřeba si vytvořit palebné krytí (přec jen ráže 30-06 má na koráli kýžený efekt). Abych řekl pravdu, nevím jak moc byl BAR rozšířený u Armády, zajimal jsem se o stavy u Sboru, a tam to měl snad každý na úrovni družstva!
Rod Flanders

Jerry.Gunman

• ČSR
  • Desátník
  • King George the First von Milowitz
« Odpověď #37 kdy: Březen 12, 2012, 11:54:34 »
Ráže .45 ACP je jednou ze čtyř pistolových ráží, které se používaly do samopalů, kdo mi řekne další tři, má boda:-) (tak do roku 1980, žádné nové výmysly typu .17 Picra atd.)
9mm Luger, 7,62mm T, 45.ACP a 8x22mm Nambu to jsou oni.

No tak ono těch ráží, které se používaly do samopalů, bylo samozřejmě více než čtyři, že  ;)
Když jsem drobátko zapátral ve svých archivech, nalezl jsem tam kromě standardních (9 mm Para, 7,62 TT či .45 ACP) i tyto další:
* Rakouský Steyr Solothurn http://cs.wikipedia.org/wiki/Steyr-Solothurn_S1-100 byl standardně komorován pro 9 mm Steyr, alternativně byl k dispozici i v 7,65 Browning, 9 mm Para a 7,63 Mauser
* Španělé ve svých samopalech používali poměrně dlouho (snad až do poloviny 60. let??)  "svůj" 9 mm Largo, případně 380/9 mm Browning  - http://www.star-firearms.com/firearms/guns/smg35/
* první italské samopaly Revelli/Villar-Perosa, Beretta M 1918 a Beretta M1918-30 byly komorovány pro náboj 9 mm Glisenti, který je sice rozměrově téměř shodný s 9 mm Para, ale má o nějakých +- 25-30% nižší výkon. Takže nacvakat si do zásobníku zbraně, určené pro 9 mm Glisenti  náboje 9 mm Para - to mohlo být pak poměrně veselo  ;)
* Poláci svůj PM-63 Rak vyráběli v ráži 9 mm Makarov
* Francouzský MAS 38 (nebo chcete-li, pak MAS 1938) používal jako krmení náboj 7,65 Browning Long http://world.guns.ru/smg/fr/mas-193-e.html
* Švédové používali pro své Carl Gustafy sice 9 mm Para, ale se zesíleným pláštěm střely (takže měl trošku jiné balistické charakteristiky)
* Japonský 8 mm Nandu tady již zazněl
* nezapomeňme na Maďary a jejich (tehdejším slovníkem řečeno) "kulometnou karabinu" 39M a 43M, v ráží 9 mm Mauser (9x25 mm) - http://world.guns.ru/smg/hu/39m-43m-e.html
* a asi největším exotem zde budou samopaly Tokarev 1927 a Děgtarěv 1929, které byly nejprve zavedeny do výroby v revolnerové ráži (!!!) 7,62 Nagant a teprve následně překonstruovány na 7,62 Tula/Tokarev

Takže kromě "svaté trojice" (9 mm Para, 45 APC a 7,62 Tula/Tokarev ) je tady dalších cca 10, málo či ještě méně rozšířených ráží, které však ve své době (20 letého příměří mezi WWI a WWII) byl yvyráběny, prodávány a s většími či menšími úspěchy provozovány  8)

A fčílkaj zkuste hledat, na co jsem ještě zapomněl  8)
Post coitum omne anima triste est, praeter gallo, qui cantat

Bixby

• ČSR
  • Vojín
« Odpověď #38 kdy: Říjen 06, 2012, 02:58:10 »

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
« Odpověď #39 kdy: Říjen 06, 2012, 11:10:42 »
tohle je naprosto evidentně home made....
Rod Flanders

Bixby

• ČSR
  • Vojín
« Odpověď #40 kdy: Říjen 07, 2012, 07:25:29 »
No bude to úprava kterou si dělali sami ale viděl jsem to i u pravidelných jednotek US Army.

Jamamoto_Jamato

• Wehrmacht
    Obergefreiter - desátník
« Odpověď #41 kdy: Leden 03, 2013, 12:46:27 »
Podla mna je Mp 40 lepsi pretoze tolko nekope lachsia na vyrobu 32 nabokov v zasobniku staci thompson je moc vypiplany.  :D

GREIF

• Wehrmacht
    Hauptfeldwebel - podporučík
« Odpověď #42 kdy: Leden 03, 2013, 12:55:08 »
MP-40 jsem míval doma a kope to uplně stejně,jednou rukou máš problem ho udržet a že nejsem nějaký tintítko :-)