Autor Téma: Thompson ( USA )  (Přečteno 32185 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
Thompson ( USA )
« Odpověď #15 kdy: Červen 17, 2008, 11:19:26 »
Citace: "Ondro AK47"
No .45 ACP je technicky nazov, ale bezne sa udava aj 11,43 mm.  Jasne ze boli povolene aj vyrobne tolerancie a tym padom su cisla priblizne ako pisal Bambi.  Vseobecne sa ale udava .45 ACP/11,43mm. Mas to to iste ako s akymkolvek inym nabojom. Vacsinou maju technicke nazvy (9mm Luger, 7,62 Tokarev, 9mm Makarov...) a aj ked maju tie tolerancie, vzdy sa pre jednoduchost nazyvaju technickymi nazvami. Aspon taky je moj nazor

11,43 mm se běžně vůbec neudává. Ani jedna z ráží nemá takový průměr jako ve svém názvu (snad kromě jedné, myslím že ruské puškové 7,62mm). Navíc kde měříš průměr, v drážkách nebo v polích? Např. náboj 38 Speciál můžeš vystřelit ze zbraně na náboj 357 Magnum, kdy podle názvu by to měl být úplně jiný průměr.

Prostě .45 ACP je název náboje. Ano, používá se jako synonymum i 11,43x23 mm, ale je to mnohem méně rozšířené, protože .45 ACP je typicky americká ráže. Ale ve skutečnosti náboj nemá vůbec průměr 11,43 mm, je to pouze převedená palcová míra z technického názvu na metrickou soustavu. On třeba existoval náboj .45 Long Colt, který s .45 ACP nemá nic společného. Nebo nejde převádět anglickou ráži 455 Webley na milimetry. 11,4357 mm?

Stejně jako se dá jistě chápat, že pistolový náboj .50 AE do Desert Eaglu bude trošku něco jiného než kulometný náboj 12,7x99 do .50 kulometu M2.  

Takže znovu : musí se uvádět technický (a obchodní) název náboje. U některých nábojů jsou synonyma v obou soustavách - evropský 6,35 mm je v Americe označován jako .25 ACP atd. Ale zrovna .45 ACP je označován v naprosté většině případů jako .45 ACP, protože to je bytostně americká ráže. Naopak 9 mm Luger je zase ráže bytostně evropská, proto ani nemá palcové synonymum. Nejčastěji používaný dvojitý název má 7,65 Browning/.32 ACP.
"пуля дура, штык молодěц!!!"

Páter

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. <br Uděleno: 20. srpna 2007 /> Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2008
Thompson ( USA )
« Odpověď #16 kdy: Červen 17, 2008, 10:41:54 »
Kaliber sa meria bud na naboji, alebo na vyvrte, velmi zriedka v drazke (ano, aj taka volovina existuje)...
Ak máte v ruke kladivo, všetko ostatné
vyzerá ako klinec.

If fire fighters fight fire, and crime fighters fight crime, what do freedom fighters fight?

Jarouš

• ČSR
  • Poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. června 2009
Re: Thompson ( USA )
« Odpověď #17 kdy: Srpen 02, 2008, 08:59:13 »
Ten divnej konec měl model 1928. Zásobníky byly segmentové po 20 anebo 30 nábojích, buben měl 50.
"Jsem voják a rváč." Arm.Gen. Josef Šnejdárek
http://vlastenci.cz/

Jerson

• Host
« Odpověď #18 kdy: Srpen 17, 2008, 07:23:52 »
Případ s ruskými vojáky a neprostřelením kožichu (myslím že to nebyl vatovaný kabát) jsem četl také a mám za to, že v porovnání se sovětským 7,62 mm tam mohl být znatelný rozdíl v průraznosti takového "pancíře" - a když k tomu připočtu určitě pořádný mráz, tak bych téhle historce i věřil. Vysoký zastavovací účinek není to samé co velká průraznost.
Btw. vysoká kadence je u samopalů k ničemu, nevím proč to pokládáte za výhodu. 300 - 400 ran za minutu je tak akorát a čím víc, tím hůře pro střelce.

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
« Odpověď #19 kdy: Srpen 17, 2008, 08:10:08 »
Citace
Případ s ruskými vojáky a neprostřelením kožichu (myslím že to nebyl vatovaný kabát) jsem četl také a mám za to, že v porovnání se sovětským 7,62 mm tam mohl být znatelný rozdíl v průraznosti takového "pancíře" - a když k tomu připočtu určitě pořádný mráz, tak bych téhle historce i věřil. Vysoký zastavovací účinek není to samé co velká průraznost.
Pokud já vím tak jde o sibiřské vojáky, kteří měli huňaté kožichy často "naimpregované" různou mastnotou atd.Kulka tedy spíše sklouzla, než aby kožich prostřelila.Němečtí vojáci byli pověrčiví a tak se začalo vyprávět, že jsou neprůstřelní  ;)
Ampulle !!!

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
« Odpověď #20 kdy: Listopad 16, 2008, 11:00:53 »
Chlapci, Thompson má ráži .45 ACP, což je technický název ráže. Je to přibližně 45 setin palce což je přibližně 11,43 mm. Ale v žádném případě se to nemůže převádět na milimetry !!!! Už jsem to někde tady vysvětloval.
Jinak .45 ACP (= Automatic Colt Pistol) je klasická pistolová ráže. Malá úsťová rychlost, těžká střela, vysoký zastavovací účinek. Ovšem v jednom článku jsem četl, že Thompsony byly i v Rusku (jako příslušenství Shermanů), ožralý Rus ve vaťáku vystřelil na druhého ve vaťáku - a nic, jen modřiny...:-)
Ráže .45 ACP je jednou ze čtyř pistolových ráží, které se používaly do samopalů, kdo mi řekne další tři, má boda:-) (tak do roku 1980, žádné nové výmysly typu .17 Picra atd.)
Hele pánové......nechci vás schazovat bambi mám k vám úctu ale! Vojín 101.Abn. Div.v Normandii Joe Adams vystřílel garandem celý rámeček na němce skrytého v plotě.Zalezl na druhou stranu ale to stejné udělal němec.Oba šli pro pistoli.Amík byl rychlejší a vpálil Coltem 1911(taky .45 ACP pro nováčky) kulku nacistovi do helmy...němec padl s čistým průstřelem hlavy k zemi, Adams po zbytek války nosil helmu s 2 děrami po kulce jako suvenýr.
Rod Flanders
3rd Marine Division Reenacting Group (1958 - 1979)

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
« Odpověď #21 kdy: Listopad 17, 2008, 01:55:34 »
Tyhle případy jsou většinou souhra náhod a přibarvené vypravěči.Neznamená to že si vemete 3 svetry a zimní bundu a thompson vás neohrozí  ;D
no já tu helmu viděl.....v Normandii-Dead man's Corner Museum. Právě proto se mi to s tim vaťákem nechce věřit.....když to prostřelí ocel. blembák ;) ;D
http://www.paratrooper-museum.org/about_dmc.html
Rod Flanders

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #22 kdy: Listopad 17, 2008, 06:32:37 »
Nevim, ale myslim, že když pistol přitiskli těsně k helmě, tak pak měl naboj mnohem menši pruraznost.
Helma by taky měla trochu vydržet, proto se taky nosí.
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
« Odpověď #23 kdy: Listopad 18, 2008, 12:00:35 »
9mm Luger, 7,62mm T, 45.ACP a 8x22mm Nambu to jsou oni.
Já poslední myslel 7,65 Browning (Škorpion), takže jsi mi mile překvapil další ráží. Máš boda  ;)
Jinak ocelová přilba se používá hlavně na ochranu proti střepinám.
Pokud se ještě vrátím k průbojnosti .45 ACP. Je to těžký knedlík, rychlekší náboje o menším průřezu jsou průbojnější. Jak jsem uvedl, četl jsem to. Rus mohl mít tlustý umaštěný vaťák, pod ním tlustý beraní kožich............ Možné to je, ale zkoušet bych to nechtěl.

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
« Odpověď #24 kdy: Listopad 18, 2008, 09:26:30 »
já teda tomu nevěřím i KDYŽ.........ty vaše informace mají něco do sebe to jo ;)
Rod Flanders

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #25 kdy: Listopad 19, 2008, 03:43:11 »
Prostě : je to v článku o sovětském tankovém esu, který to měl sám říct. Jelikož Rusové měli do samopalů náboje 7,62x25 Tokarev, který jsou mnohonásobně průbojnější než .45 ACP, což muselo Rusy šokovat,  mohlo se vyprávění nabalovat a nabalovat, až z toho byl neprůstřelný kabát.

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #26 kdy: Listopad 20, 2008, 07:53:38 »
Hele, třeba průbojnost se měří střelbou do telefonních seznamů. A rozhodně to není tak, že by si prostřeloval jeden seznam za druhým. Ono papír je houževnatější, než se zdá. Například nůž Ti ztupí nejkvalitněji řezání do kostí a do papíru, zejména kartonu. Takže když zaměstnanci z firmy Cold Steel při testech řežou 1000 kartonů jedním nožem, není to sranda a svědčí to o velké kvalitě čepele.
Pokud jde o deku, dovedu si představit nějakou těžkou houni, nejlépe namočenou. A tu neprostřelíš. Samozřejmě to není celá deka přeložená jen na půl, tj. dvě vrstvy, ale taková ta stočená (jako bandalír, na některých fotkách ruských vojáků je to perfektně vidět, nosí ji stočenou kolem ramen). Když takhle stočenou deku přeložíš a namočíš, tzak ji podle mě neprostřelíš.

vsvtmh

• US ARMY
  • Staff Sergeant
« Odpověď #27 kdy: Prosinec 06, 2008, 08:05:22 »
Doslechl jsem se že ty bubnové zásobníky byly při střelbě pěkně hlučné a také dost nespolehlivé. Nevíte někdo jak to s tím dopravdy je?????

Ondra:)

• US ARMY
  • Corporal
« Odpověď #28 kdy: Prosinec 24, 2008, 04:45:56 »
Hans: ten konec thompsna je normalni. On mel nekolik druhu hlavni:).Thompson: Pochazi z dilny Auto-Ordnance po vypuknuti WW II take v dilnach COLT. Kadence 600-725 ran za minutu a Mp40 jen 450.Jak uz jste psali nejdriv ji vojaci moc nechteli ale nakonec si ji oblibili kvuli spolehlivosti.

Black

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
    • http://www.greendevils.estranky.cz/
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 2. listopadu 2008 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007
« Odpověď #29 kdy: Červen 21, 2009, 08:48:17 »
Doslechl jsem se že ty bubnové zásobníky byly při střelbě pěkně hlučné a také dost nespolehlivé. Nevíte někdo jak to s tím dopravdy je?????
Co jsem tak slyšel, tak zásobník chrastil sám o sobě a bylo to dané uložením nábojů v bubnu, takže při střelbě to bylo hlučné taky, i když se to ztratilo v rachotu palby.
S nespolehlivostí by to mohlo být taky tím uložením nábojů.
"Padáčkáři všech zemí, spojte se!"
"Však víte, jak to chodí u výsadkářů. Chtějí buď vyhrát, anebo se nechají společně rozsekat!"