Autor Téma: Thompson ( USA )  (Přečteno 32594 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

POLKARF

• Host
Thompson ( USA )
« kdy: Prosinec 03, 2006, 06:27:11 »
Nejznámější americký samopal z období 2. světové války. Do výzbroje byl přijat v roce 1928, v roce 1942 byl dvakrát modernizován. Armádní verze se nazývaly M1928, M1 a M1A1. Co si o něm myslíte?

Verze M1928:

Verze M1 a M1A1:

Hans

• ČSR
  • Podplukovník
    • http://www.krieg.estranky.cz
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 17. října 2008
Thompson ( USA )
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 03, 2006, 07:50:55 »
Pěknej, tím že ho používala mafie si zpočátku získal špatnou pověst.

Armádní verze měla ten menší tásobník protože v bubnovým munice chrastila a to se moc nehodilo. Jinak, na té horní fotce má thompson nějakej divnej konec, nebo se mi to jen zdá?
>> http://www.krieg.estranky.cz <<
>> http://www.pistecesky.ic.cz/<<

Durch Krieg zum Sieg.
Si vis pacem, para bellum.
Inter arma silent musae.
Fortes fortuna adivuat.

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
Thompson ( USA )
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 03, 2006, 07:54:35 »
Citace: "clausewitz"

Armádní verze měla ten menší tásobník protože v bubnovým munice chrastila a to se moc nehodilo. Jinak, na té horní fotce má thompson nějakej divnej konec, nebo se mi to jen zdá?

Moje oblíbená zbraň.. :arrow: .. ve hře Mafia :D . Jinak vážně, myslím, že "Tommy gun" je klasika. Němci měli MP40, Britove Stena a Američané právě Tommyho. Vcelku spolehlivá a oblíbená zbraň, i když v porovnání s MP40 se mi zdá, že více "kope".
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

Hans

• ČSR
  • Podplukovník
    • http://www.krieg.estranky.cz
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 17. října 2008
Thompson ( USA )
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 03, 2006, 10:00:14 »
Citace
Němci měli MP40, Britove Stena a Američané právě Tommyho.

Nezapomeň na ruskýho špagina.

Jank v mafii byl můj miláček taky Tommy gun, hodně munice, pořádná kadence a v jízdě velmi snadno k dispozici, ale nějak se autoři sekli v počtu nábojů, bubnovej zásobník jich měl 30 a v mafii 50
>> http://www.krieg.estranky.cz <<
>> http://www.pistecesky.ic.cz/<<

Durch Krieg zum Sieg.
Si vis pacem, para bellum.
Inter arma silent musae.
Fortes fortuna adivuat.

Milan S.

• Finská armáda
  • Everstiluutnantti - Podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 20. srpna 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. srpna 2008 Za zásluhy o rozvoj fóra.   Uděleno: 1. listopadu 2008
..
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 03, 2006, 10:04:07 »
kope rozhodne vic .45 je u samopalu zbytecna raze

clausewitzi: jakej divnej konec si myslel? mozna tlumic vyslehu plamene - slangove orech :) dnes to maj uplne vsechny zbrane, ktery sou  "in" :) zaroven to funguje jako kompenzator zdvihu, protoze ty diry vedou plamen nahoru a to tlaci hlaven dolu

Black

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
    • http://www.greendevils.estranky.cz/
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 2. listopadu 2008 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007
Thompson ( USA )
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 04, 2006, 01:22:17 »
to Clausewitz-Bubnovej zásobník měl kapacitu 50 nábojů! ( některé měli kapacitu až 100 nábojů!! )

Jinak je to moc povedenej ( i když byl trošku dražší ) samopal!

Mě osobně se moc líbí! V oblibě ho měli i chlapci od Commandos!

Jinak bych neříkal modernizace, spíše to bylo zjednodušení nákladné výroby! ( jednodušší mířidla, použití jiných materiálú, úprava úderníku, neuzamčený závěr,..)
"Padáčkáři všech zemí, spojte se!"
"Však víte, jak to chodí u výsadkářů. Chtějí buď vyhrát, anebo se nechají společně rozsekat!"

POLKARF

• Host
Thompson ( USA )
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 04, 2006, 02:25:37 »
Citace
Jinak bych neříkal modernizace, spíše to bylo zjednodušení nákladné výroby! ( jednodušší mířidla, použití jiných materiálú, úprava úderníku, neuzamčený závěr,..)

Jo díky-v tu chvíli mě nenapadnul žádný lepší výraz než modernizace.

Taky jsem chtěl ještě říct, že v roce 1939 stál prý ten M1928 200 dolarů a později během války se podařilo jeho cenu srazit verzí M1A1 na 70 dolarů, což ale bylo stejně hodně, protože M3A1 Grease Gun stál prý méně než 10 dolarů  :lol:

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
Thompson ( USA )
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 04, 2006, 02:35:00 »
Citace: "Peter"
Citace: "clausewitz"

Moje oblíbená zbraň.. :arrow: .. ve hře Mafia :D . Jinak vážně, myslím, že "Tommy gun" je klasika. Němci měli MP40, Britove Stena a Američané právě Tommyho. Vcelku spolehlivá a oblíbená zbraň, i když v porovnání s MP40 se mi zdá, že více "kope".

Mozna vic kope, ale kadence u Thomsna je mnohem vyssi nez u MP 40. S tim se pekne cistili baraky. Na druhou stranu je MP 40 zase levnejsi, tak si nevyberete. Z her nemam thomsona jako protivnika rad. Me z MP 40 vyleti 10 naboju a on uz meni zasobnik, tam je ta kadence totalne markantni.

von Kageneck
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
Thompson ( USA )
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 04, 2006, 02:59:36 »
Citace: "Kageneck"
Mozna vic kope, ale kadence u Thomsna je mnohem vyssi nez u MP 40. S tim se pekne cistili baraky. Na druhou stranu je MP 40 zase levnejsi, tak si nevyberete. Z her nemam thomsona jako protivnika rad. Me z MP 40 vyleti 10 naboju a on uz meni zasobnik, tam je ta kadence totalne markantni.

No no, zas Thompsona nepřechval. Kadenci má mírně vyšší než MP40, to je pravda, ale né zas o tolik. Návíc vzhledem k tomu, že Tommy dost "kope" tak půlku zásobníků vystřílíš "pánu bohu do oken."

Pár technických údajů :

Náboj.................... .45 ACP

Délka......................811 mm

Délka hlavně...........267 mm

Hmotnost.................4,75 kg

Zásobník....................20 / 30

Kadence............700 ran/min

a jedna zajímavá (možná crazy) fotečka

"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

Von Anger

• Host
Thompson ( USA )
« Odpověď #9 kdy: Březen 05, 2007, 01:22:45 »
Jestli se muzu pridat tak munice kterou pouzival Thomson mnela prumer 11mm coz byla velka raze(mozna az moc) to musely ten barak rozstrilet celej :)  .Pokud se pletu prosim opravte mne.

Heinz "König"

• Host
Thompson ( USA )
« Odpověď #10 kdy: Březen 22, 2007, 09:49:15 »
Citace: "Von Anger"
Jestli se muzu pridat tak munice kterou pouzival Thomson mnela prumer 11mm coz byla velka raze(mozna az moc) to musely ten barak rozstrilet celej :)  .Pokud se pletu prosim opravte mne.

Pokud se nepletu, tak tato zbraň je normál ráže 45. Nevím je možné, že pozdější verze jsou pozměněny ale o tom silně pochybuji.

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
Thompson ( USA )
« Odpověď #11 kdy: Březen 23, 2007, 03:02:02 »
Chlapci, Thompson má ráži .45 ACP, což je technický název ráže. Je to přibližně 45 setin palce což je přibližně 11,43 mm. Ale v žádném případě se to nemůže převádět na milimetry !!!! Už jsem to někde tady vysvětloval.

Jinak .45 ACP (= Automatic Colt Pistol) je klasická pistolová ráže. Malá úsťová rychlost, těžká střela, vysoký zastavovací účinek. Ovšem v jednom článku jsem četl, že Thompsony byly i v Rusku (jako příslušenství Shermanů), ožralý Rus ve vaťáku vystřelil na druhého ve vaťáku - a nic, jen modřiny...:-)

Ráže .45 ACP je jednou ze čtyř pistolových ráží, které se používaly do samopalů, kdo mi řekne další tři, má boda:-) (tak do roku 1980, žádné nové výmysly typu .17 Picra atd.)
"пуля дура, штык молодěц!!!"

Milan S.

• Finská armáda
  • Everstiluutnantti - Podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 20. srpna 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. srpna 2008 Za zásluhy o rozvoj fóra.   Uděleno: 1. listopadu 2008
..
« Odpověď #12 kdy: Březen 23, 2007, 05:24:52 »
Našlapaná vata v krabici přes metr dlouhé některé projektily zastaví, ale vaťák a .45? :D Já bych řekl že ožralí byli všichni ti lidé, přes které ta historka prošla.

Tommy[Nau]

• ČSR
  • Podporučík
Thompson ( USA )
« Odpověď #13 kdy: Květen 26, 2007, 01:58:05 »
Citace: "POLKARF"
Citace

Jo díky-v tu chvíli mě nenapadnul žádný lepší výraz než modernizace.

Taky jsem chtěl ještě říct, že v roce 1939 stál prý ten M1928 200 dolarů a později během války se podařilo jeho cenu srazit verzí M1A1 na 70 dolarů, což ale bylo stejně hodně, protože M3A1 Grease Gun stál prý méně než 10 dolarů  :lol:

Britký Sten stál pouze dvě libry ale kvalitou se to nemohlo srovnávat :D
"Jen mrtví se dočkají konce války." Platón

Ondro AK47

• Slovenská armáda
  • Stotník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 28. května 2009
Thompson ( USA )
« Odpověď #14 kdy: Červen 14, 2008, 11:29:23 »
No .45 ACP je technicky nazov, ale bezne sa udava aj 11,43 mm.  Jasne ze boli povolene aj vyrobne tolerancie a tym padom su cisla priblizne ako pisal Bambi.  Vseobecne sa ale udava .45 ACP/11,43mm. Mas to to iste ako s akymkolvek inym nabojom. Vacsinou maju technicke nazvy (9mm Luger, 7,62 Tokarev, 9mm Makarov...) a aj ked maju tie tolerancie, vzdy sa pre jednoduchost nazyvaju technickymi nazvami. Aspon taky je moj nazor.

Inak si myslim ze Tommy bol na kratke vzdialenosti dost dobry prave kvoli ucinku v cieli a kadencii. S tym vatakom sa mi to fakt nezda. To by musel byt ten vatak napchaty pancierovou vatou :lol: alebo nebolo strelivo naplno laborovane alebo daco take. Vatak sam o sebe by nemal byt velka prekazka...