Autor Téma: Liberty ships  (Přečteno 15908 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

erich HARTMANN

• Luftwaffe
  • Hauptmann - kapitán
Liberty ships
« Odpověď #15 kdy: Březen 02, 2007, 07:55:20 »
No jo amici me s zase matou tim ze hrozne radi davaji novym lodim jmena tech potopenych a ani se to neobtezuji treba ocislovat (tak treba je asi 50 USS Yorktown a s ostatnima letadlovkama to bude jak by smet) navic kdyz uz rozlisuji mezi dopravni a bojovou lodi tak by taky mohli nejak rozlisit treba aspon ty lotadlovky od krizniku.

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
Liberty ships
« Odpověď #16 kdy: Březen 02, 2007, 08:03:48 »
Citace: "rommel"
USS sa oznacuju lode VOJOVEHO namornictva USA...SS sa oznacovali za 2. sv. vojny obchodne lode....mozno sa to este aj pouziva neviem....ale neni to chyba...je to fakt....a HMS je tiez len pre vojnove lode....pre obchodne sa pouzivala aj skratka M/V

Co znamená které zkratka je krásně vysvětlil Bambi.

*HMS - nemá s americkými loděmi vůbec nic společného, jedná se o označení lodí Royal Navy

*M/V - nikdy jsem u žádné zaoceánské lodě neviděl, používáno snad jen u pobřežních motorových člunů. tzv. Gun boat.

*SS - také jem u žádné lodě neviděl, neříkám, že se to nepoužívalo, ale u oceánských lodí jsem to opět nikdy neviděl.

Nikde v žádné literatuře jsem neviděl označoval nákladní loď SS, všude se označují USS xxxxxxx.
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

Lannes

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
Liberty ships
« Odpověď #17 kdy: Březen 03, 2007, 07:57:13 »
Citace: "Peter"
USS sa oznacuju lode VOJOVEHO namornictva USA...SS sa oznacovali za 2. sv. vojny obchodne lode....mozno sa to este aj pouziva neviem....ale neni to chyba...je to fakt....a HMS je tiez len pre vojnove lode....pre obchodne sa pouzivala aj skratka M/V

*HMS - nemá s americkými loděmi vůbec nic společného, jedná se o označení lodí Royal Navy

*M/V - nikdy jsem u žádné zaoceánské lodě neviděl, používáno snad jen u pobřežních motorových člunů. tzv. Gun boat.

*SS - také jem u žádné lodě neviděl, neříkám, že se to nepoužívalo, ale u oceánských lodí jsem to opět nikdy neviděl.

Nikde v žádné literatuře jsem neviděl označoval nákladní loď SS, všude se označují USS xxxxxxx.

Hej HMS je pre RN. Cital som napr. lode ktore potopil Kretschmer  ale SS tam nebolo boli tam ine skratky: hlavne D/S, M/S (Small Merchant), M/T (Medium Tanker) a 3 AMC ( pomocne krizniky RN )

Ale SS som nasiel u jednej ponorky a medzi lodami ktore potopila bolo niekolko SS...ja som zase nikde nevidel obchodne lode s oznacenim USS

Vsetky tieto skratky su oznacenie typu lode a USS je oznacenie statu ktoremu lod patri.
Haut les tetes: la mitraille nˇest pas de la merde!

Galland

• Luftwaffe
  • Leutnant - poručík
Liberty ships
« Odpověď #18 kdy: Březen 03, 2007, 08:05:14 »
Citace: "erich HARTMANN"
No jo amici me s zase matou tim ze hrozne radi davaji novym lodim jmena tech potopenych a ani se to neobtezuji treba ocislovat (tak treba je asi 50 USS Yorktown a s ostatnima letadlovkama to bude jak by smet) navic kdyz uz rozlisuji mezi dopravni a bojovou lodi tak by taky mohli nejak rozlisit treba aspon ty lotadlovky od krizniku.

musim rict ze se milis, USS Yorktown byli jenom 2(doufam), ale taky me tim amici stvou tim znacenim, moje zdeseni bylo kdyz mi erich oznami ze corsair kteryho chtel stavet lital roku 1944 z Yorktownu kteryho potopili tusim 41/42 v bitve u Midway

Lannes

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
Liberty ships
« Odpověď #19 kdy: Březen 03, 2007, 08:14:31 »
Citace: "erich HARTMANN"

Oni ich aj rozlisuju lietadlovky oznacuju CV ? ( pozn. ? namiesto neho by tam malo byt cislo ktore lod nesie) a krizniky CA ? lahke krizniky CL ? Bojove lode BB ? Bojove krizniky CB ? torpedoborce,vysadkove lode a pod. sa mi uz nechce vypisovat ale ak chcete dam sem aj tie
Haut les tetes: la mitraille nˇest pas de la merde!

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
Liberty ships
« Odpověď #20 kdy: Březen 03, 2007, 09:11:15 »
Citace: "Peter"

Hej HMS je pre RN. Cital som napr. lode ktore potopil Kretschmer  ale SS tam nebolo boli tam ine skratky: hlavne D/S, M/S (Small Merchant), M/T (Medium Tanker) a 3 AMC ( pomocne krizniky RN )

Ale SS som nasiel u jednej ponorky a medzi lodami ktore potopila bolo niekolko SS...ja som zase nikde nevidel obchodne lode s oznacenim USS

Vsetky tieto skratky su oznacenie typu lode a USS je oznacenie statu ktoremu lod patri.

Ok, tímto se omlouvám, myslel jsem že máš na mysli označení jména loďě, protože v diskuzi ke které ses připojoval se řešilo jestli SS Abcd nebo USS Abcd.
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

Vogon Jelc

• Host
Liberty ships
« Odpověď #21 kdy: Březen 23, 2007, 09:36:50 »
Osobně si myslím že pravdu má rozhodně Rommel, USS je označení válečných lodí.Je to dáno tím že toto je Loď spojených států amerických,čili vládní lod.Kdežto SS je označení lodí které jsou u obchodní flotily a mužou ale nemusí býti ve státních službách.Tak samo je to i u Britského Roayal Navy.Už jsem o tomto pár věcí četl.

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
Liberty ships
« Odpověď #22 kdy: Březen 26, 2007, 08:43:56 »
Jen malý doplněk : u Američanů se pozná bitevní loď od křižníku podle jména. BL dostávaly jména států USA, křižníky měst. Problém je, pokud existuje stát i město stejného jména.......:-) třeba Washington.
"пуля дура, штык молодěц!!!"