Autor Téma: KV-85  (Přečteno 16766 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
Re: KV-85
« Odpověď #30 kdy: Únor 07, 2010, 11:14:13 »
Jo,to máš pravdu,já taky nevěřil,že to Turbo má,ale měl jsem za to,že informace o motoru jsou dostupné...Já se nikdy o T72 nezajímal,tehdy to byl pro mě moc nový tank ...A pak mám raději starší stroje....

Petrz

• Wehrmacht
    Hauptfeldwebel - podporučík
« Odpověď #31 kdy: Únor 13, 2010, 08:14:14 »
No co jsem tak koukal tak poválečné konstrukce,jako byl M-47,M48,Leopard měli mnohem výkonnější motor a jejich měrný výkon se pohyboval d 17 do 21 koní na tunu. Takže těch 14,4 je docela málo. Nicméně Rusové šli prostě trochu jinou cestou. Jejich filozofie je postavit co nejmenší stroj s co nejkompaktnějšími tvary, se silným pancíře i výzbrojí. Logicky pak zbývá méně místa pro osádku, munici i motor. Rusové se snaží o co největší objemovou hustotu konstrukce. Naopak západní konstruktéři dávají větší důraz a prostor, staví stroje s většími rozměry(zejména u věží je to markantní), díky čemuž mohou instalovat výkonější motor,větší zásobu munice atd.Díky tomu však mají větší profil a tenčí pancíř,jsou tedy zranitelnější.
To mimochodem platí i pro Panthera,větší rozměry=silný motor,výkonný kanón,velká zásoba munice,vysoký rostor pro osádku..to zvyšuje šanci na přežití.Ale pro zachování malé hmotnosti a tedy i dobré mobility je použit velmi slabý boční pancíř což s velkou plochou naopak zranitelnost zvyšuje.Těžko říci co je efektivnější...

Je přežití na úkor slabších projevem síly, nebo slabosti ? Fakt, že tato společnost se přiklání k prvému a je založena na názoru, že zneužívání slabších je v pořádku a v souladu s lidskou přirozeností, popírá ty nejušlechtilejší a nejsilnější vlastnosti člověka- soucit, ochotu pomáhat a sdílet.

Petrz

• Wehrmacht
    Hauptfeldwebel - podporučík
« Odpověď #32 kdy: Leden 03, 2011, 04:43:10 »
Na ruských stránkách udávají u kv-85 sílu čelního pancíře korby,vany 75mm /30° a šikmé spojující desky 40mm/ 65°. Na těchto stránkách pak udávají korba 75mm/30°,ale vana 60mm a šikmý plát 50mm/70°.

Já se tedy ptám: co jest pravdou? Osobně mi přijde zvláštní, že by rusové už jednou optimalizované rozložení pancíře u KV-1S (to co udávají zde) změnili zpět na asi méně výhodné schéma. Můj dojem potvrzuje i jedna fotka na které je uvedena síla pancíře korby odpovídající KV-1S.
FOTO:http://www.armchairgeneral.com/rkkaww2/galleries/KV/KV_85/photos/KV_85_08.jpg

Na druhou stranu se mi zdá divné, že by ruské stránky byly tak mimo.

Je přežití na úkor slabších projevem síly, nebo slabosti ? Fakt, že tato společnost se přiklání k prvému a je založena na názoru, že zneužívání slabších je v pořádku a v souladu s lidskou přirozeností, popírá ty nejušlechtilejší a nejsilnější vlastnosti člověka- soucit, ochotu pomáhat a sdílet.

JuandeAustria

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #33 kdy: Duben 07, 2016, 08:12:22 »
Tady u Zenkeviče

https://www.youtube.com/watch?v=PCctefT6bjg&index=7&list=PLjhgvLxrPCvAZ7aZuN3QoYp3iKSXfMvRi

je nějaké info k variantě KV-1S/KV-85 i s jízdou ve funkčním tanku, je ale potřeba umět rusky. Předváděné provedení je jediný existující kus.

Na ruských stránkách udávají u kv-85 sílu čelního pancíře korby,vany 75mm /30° a šikmé spojující desky 40mm/ 65°. Na těchto stránkách pak udávají korba 75mm/30°,ale vana 60mm a šikmý plát 50mm/70°.

Já se tedy ptám: co jest pravdou? Osobně mi přijde zvláštní, že by rusové už jednou optimalizované rozložení pancíře u KV-1S (to co udávají zde) změnili zpět na asi méně výhodné schéma. Můj dojem potvrzuje i jedna fotka na které je uvedena síla pancíře korby odpovídající KV-1S.
FOTO:http://www.armchairgeneral.com/rkkaww2/galleries/KV/KV_85/photos/KV_85_08.jpg

Na druhou stranu se mi zdá divné, že by ruské stránky byly tak mimo.
Deset tisíc žab není ještě losos.