Autor Téma: 7. Gebirgs-Division  (Přečteno 1611 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Sahidko

  • Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Příspěvků: 1544
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. července 2008
7. Gebirgs-Division
« kdy: Září 10, 2009, 03:03:20 »
V poradí už 7. horská divízia Wehrmachtu vznikla 15. novembra 1941, keď bolo rozhodnuté o premene 99. ľahkej divízie na divíziu horskú. Pluky horských myslivcov boli očíslované ako 206. a 218, delostrelecký pluk obdržal číslo 82. Po ukončení výcviku v Nemecku, bola vo februári 1942 jednotka presunutá do Laponska, kde bojovala v radoch XVIII. horského zboru, 20. horskej armády až do okamihu keď Fínsko s blížiacou sa porážkou vystúpilo z vojny. Podobne ako ostatné nemecké jednotky v oblasti sa 7. horská divízia stiahla späť do okupovaného Nórska. Tu patrila pod právomoc LXXXI. armádneho zboru. Po nemeckej kapitulácii v máji 1945 padla 7. horská divízia, umiestnená v okolí Osla, do britského zajatia.

Velitelia :
Generalleutnant Rudolf Konrad (1. Nov 1941 – 19.Dec 1941)
Generalmajor Wilhelm Weiss (19. Dec 1941 – 1. Jan 1942)
Generalleutnant Robert Martinek (1. Jan 1942 – 1. Máj 1942)
Oberst August Krakau (1. Máj 1942 – 22. Júl 1942)
Generalleutnant Robert Martinek (22. Júl 1942 – 10. Sep 1942)
Generalleutnant August Krakau (10. Sep 1942 –  8. Máj 1945)

Zloženie divízie :
Gebirgs-Jäger-Regiment 206
Gebirgs-Jäger-Regiment 218
Gebirgs-Artillerie-Regiment 82
Panzerjäger-Abteilung 99
Aufklärungs-Abteilung 99
Gebirgs-Pionier-Abteilung 99
Gebirgs-Nachrichten-Abteilung 99
Divisions-Nachschubführer 99

Znak divízie :


Veliteľ divízie generálporučík Robert Martinek sa stal 388. nositeľom Rytierskeho kríža s dubovými ratolesťami. Zahynul 28.6. 1944 pri nálete sovietskeho letectva.

viacej tu : http://www.panzernet.net/php/viewtopic.php?t=2189

Zdroje :
James Lucas, Hilerovy horské jednotky
www.axishistory.com
www.feldgrau.com
The only easy day was yesterday.