Autor Téma: Pandora-Gerät a Taifun-Gerät  (Přečteno 2992 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ghola

• Wehrmacht
    Oberleutnant - nadporučík
  • Neexistujú zúfalé situácie, iba zúfalí ľudia
    • www.zvlastnezbrane.estranky.sk
Pandora-Gerät a Taifun-Gerät
« kdy: Srpen 19, 2009, 12:38:15 »
Neviete niečo zbrani menom Pandora? údajne sa jednalo o delo, ktoré používalo náboje s uhoľným prachom, ktorý sa nad zemou rozptýlil a potom zapálil, čo malo za následok mimoriadne silný výbuch. zbra´bola vraj použitá pri potláčaní varšavského povstania.
Zaujímate sa o zbrane z WWII alebo ich prototypy? Navštívte môj web!
www.zvlastnezbrane.estranky.sk

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
Re: Pandora
« Odpověď #1 kdy: Srpen 19, 2009, 03:03:25 »
Nejspíš to bude stejný princip jako vakuová bomba a té je toho na internedu dost.
Ampulle !!!

Ghola

• Wehrmacht
    Oberleutnant - nadporučík
  • Neexistujú zúfalé situácie, iba zúfalí ľudia
    • www.zvlastnezbrane.estranky.sk
Re: Pandora-Gerät a Taifun-Gerät
« Odpověď #2 kdy: Srpen 19, 2009, 10:04:23 »
Takže, niečo som vytiahol z adresy:http://newsgroups.derkeiler.com/Archive/Rec/rec.aviation.military/2008-01/msg01945.html
Pandora (skratka od Pandorinej skrinky) bola upravená ľahko prenosná pechotná zbraň malého alebo stredného kalibru (37-50 mm- presný kaliber nie je zná,y), ktorú vynašiel profesor Zippermeyer (tvorca "ohnivého kanóna", "veterného kanóna" a podobných podivuhodných zbraní). Z náboja sa uvoľňoval uhoľný prach, ktorý sa následne vznietil a vybuchol. Zbraň bola nasadzovaná proti pechote ukrytej v budovách. Mohutná explózia zabila všetko živé vo vnútri budovy a vážne ju poškodila/zničila. Avšak zásoby uhoľného prachu boli obmedzené a tak sa v projekte nepokračovalo. Keď bola zbraň nasadená vo Varšave, zrejme sa jednalo iba o skúšku, na front sa nikdy nedostala.
Čo sa týka druhej zbrane, Taifun-Gerät, vyrozumel som iba že sa malo jednať o plynovú zbraň, určite sa nájde lepší angličtinár ako ja (alebo lepšie informovaný historik), takže ma môžete doplniť.
Zaujímate sa o zbrane z WWII alebo ich prototypy? Navštívte môj web!
www.zvlastnezbrane.estranky.sk