Anketa

Hodnocení filmu uživateli fóra

0% - 20%
2 (9.5%)
20% - 40%
1 (4.8%)
40% - 55%
5 (23.8%)
55% - 70%
4 (19%)
70% - 90%
1 (4.8%)
90% - 100%
8 (38.1%)

Celkem hlasů: 0

Autor Téma: Tanková brigáda  (Přečteno 11387 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

bubák

• Host
Re: Tanková brigáda
« Odpověď #15 kdy: Prosinec 22, 2009, 08:44:39 »
Mnohdy hráli aby neskončili na dlažbě. Nebo si mohli myslet, že ten film není taková propaganda. Protože pokud jseš propagandou obklopen každý den tak přestaneš pravdu vidět. A informace jak to bylo ve skutečnosti byly v té době prakticky nedostupné. Teď jen moje domněnka, nevím jak to tenkrát bylo. Třeba to byla jistým způsoben i prestiž hrát ve velkém válečném filmu. Nevím těch faktorů proč v tom hráli je mnoho. Říct, že každý kdo v tom filmu hrál byl povaleč a komunista mi právě tu komunistickou rétoriku připomíná.

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #16 kdy: Prosinec 22, 2009, 08:54:27 »
Já jsem neřek,že to byl povaleč a komunista...A mnoho lidí v 3 říši taky nevědělo,že tam mají koncentráky,akorát sem tam se někdo ztratil a viděli nějaký lidi v pruhovaných šatech...chudáci,ještě slepotou trpěli...V lágrech vraždili naše spoluobčany,kteří se například provinili tím,že bojovali s nacisty,ale naši humoristé šetřlli na spartaka...Já vím,žít se musí,za jakékoliv situace,ale žít a ještě propagovat to svinstvo je rozdíl...Ale hold je kolikrát lepší nic nevidět...

bubák

• Host
« Odpověď #17 kdy: Prosinec 22, 2009, 09:21:57 »
Citace
Já jsem neřek,že to byl povaleč a komunista
První jsi řekl, druhé vyplynulo z dalších a předchozích příspěvků.
Citace
nikomu nevadilo,že když si herci hráli na vojáky i když většina z nich se za války flákala po barech
VAdí ti, že v amerických filmech si hrají herci na vojáky i když se ve skutečnosti často válejí v barech?

von.erzgebirge

• Wehrmacht
    Oberleutnant - nadporučík
  • Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. května 2009
« Odpověď #18 kdy: Prosinec 22, 2009, 09:33:14 »
A herec? Hraní snad někoho zabíjí? Dá se hraním mlátit? Dá se zahranou rolí ve filmu někomu zničit život? (ano dá, když je ta role napsaná aby někomu život zničila. Ale je to vina herce nebo scénáristy?)
V kině jsem byl naposledy, když se tomu ještě říkalo "biograf" - a jediné, co vím na 100% je to, že z filmů se dá parádně zblbnout. Naše filmy, byť propagandisticky zaměřené měli svou uměleckou úroveň a co se týče hereckého obsazení, to bylo skvělé.
Naproti tomu západní propagandistické škváry, kde sám jeden americký hrdina zachraňuje svět před čímkoliv, dovedou v jednoduchých hlavičkách nadělat značnou paseku. Je to vidět i na příspěvcích některých, takto postižených členu tohoto fóra.
Budoucnost je jasná. To pouze minulost se stále upravuje.

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #19 kdy: Prosinec 22, 2009, 09:40:41 »
Ne,protože tam neni kinematografie státní,takže si tam každý může točit co chce...A mluvím o 50.letech,kdy u nás byla plná republika koncentráků...viděl jsi někdy mapu našich nápravných zařízení v přírodě?A co sem pleteš američany?Proč nemluvíš třeba o francouzích?Ti jsou aspoň v Evropě...Mě nevadí Burian,který nahrál jedny z nejlepších veseloher za okupace,ale filmy z 50.let ,kdy naši uvědomělí spoluobčané vraždili spoluobčany,kteří ještě nepronikli do ůžasné diktatury proletariátu...Jenom to slovo diktatura,že to těm uvědomělým pitomcům nevadilo...Ale proto asi byli uvědomělí...

von.erzgebirge

• Wehrmacht
    Oberleutnant - nadporučík
  • Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. května 2009
« Odpověď #20 kdy: Prosinec 22, 2009, 09:52:50 »
Mluvím o tom, co vím. Např. kolik kluků (původně již přiblblých) zblblo z americkejch filmů. Pro ně, již dnešní věznice nestačí.
Budoucnost je jasná. To pouze minulost se stále upravuje.

bubák

• Host
« Odpověď #21 kdy: Prosinec 22, 2009, 09:53:20 »
VAdí ti, že v http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_st%C3%A1t%C5%AF_sv%C4%9Bta filmech si hrají herci na vojáky i když se ve skutečnosti často válejí v barech?  :D :D
Stále nechápu co ti vadí na hercích, kteří hráli v propagandistických filmech. Ty to strašně zobecňuješ a vztahuješ na všechny herce. Podívej se, ty důvody proč tam hrály jsou různé. Opravdový důvod znají jen ti herci sami a že někde říkalí, že to dělají z lásky k režimu vůbec nemusí být pravda. To mohou být úplně jiné důvody. Strach o práci, o postavení, o rodinu. Nevědomost. Chuť zahrát si ve filmu se zajímavou tématikou.. Samozřejmě pokud nějaký herec hrál programově pouze v propagandistických filmech (jakéhokoliv režimu), tak takový herec je opravdu pouze sluha režimu. Ale na druhou stranu, pokud to byl jen úlet a další filmy v portfoliu toho herce již nejsou vysloveně pro režimní tak o takovém herci nelze prohlísit, že by zasloužil nakopat prdel. (další pojmenování pro ně nebudu z tvých příspěvků vypisovat)

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #22 kdy: Prosinec 22, 2009, 10:04:34 »
Ale já to nezevšeobecňuji,jsou to lidé a hlavně jsou velice emotivní,zranitelní atd..Já jenom říkám,že když to někdo dělal jen ze zištných,nebo jiných důvodů a většina dobře věděla co se kolem nich děje,tak je považuji za neupřímné slouhy...Ale je to jen a jen můj názor..U někoho jsou hrdinové,ale u mě ne,protože na rozdíl od soustružníka velice ovlivNovali veřejné mínění ve prospěch spolku pacholků,který jen škodil a ubližoval lidem v této zemi...To co oni mají na svědomí/komunisté/ to nejde jakkoliv omluvit,jak se o to včetně herců í mnozí snaží.dodnes..Ale já nejsem apriory proti všem..nejsem Jirásek...

bubák

• Host
« Odpověď #23 kdy: Prosinec 22, 2009, 10:25:24 »

Citace
Ale já to nezevšeobecňuji
vs.
Citace
Nakopal bych všechny,kteří v tom hráli,do jejich sloužících prdelí
Svůj názor si každý udělá sám.

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #24 kdy: Prosinec 23, 2009, 06:45:08 »
Já myslím,že ano,že moje všeobecné nakopání do zadku se dá posuzovat i individuálně...Někoho nakopnout a někoho jen pokopnout...Bubáku,nehledej v mém rozhořčení rozhřešení....Někdo prostě těžko snáší pitvoření ve filmu na straně jedné a zvěrstva na straně druhé...Někdo se zase může stát komunistou i když mu babičku umlátili komunisté v kriminálu...Mezi námi je rozdíl v tom,že Ty jsi  schopen omluvit téměř všechno,zato já si myslím,že jsou nepsané věci,které se prostě nedělají..nedovoluje to jen obyčejná lidská slušnost...Já jim to nikdy neodpustím/komunistům a jejich pomahačům/,Ty možná ano a tímto omlouváním to začíná a parlamentem a jejich rehabilitací to končí..Ale to prostě není moje parketa....

Byzantias

• Wehrmacht
    Stabsgefreiter - desátník
« Odpověď #25 kdy: Leden 15, 2010, 08:01:35 »
Tak tento film jsem shlédnul o víkendu... No hodnotím pouze bojové scény , protože jsem přeskakoval kapitoly ... jinak je to zřejmě film myšlenkově odpovídající době svého vzniku .
Začátek - Téčko sem , Téčko tam , Téčko kam se podívám  ;) , pěkné efekty s plamenomety , pěkné zákopy, letí sem tam nějaký letadlo , 75 mm PaKy , nebelweffery rozházený po poli , řady vojáků - dneska by tam byla jen část a zbytek by bylo určitě domnoženo počítačově . Němci tam ,,lamí" ve srovnání s takovým Ryanem (jak tento film mám ,,rád"  ;) ) poměrně málo . No nějak se prostě musí vyobrazit, jak naši vojáci spolu se soudruhy z SSSR zvítězili  :) . Docela mě i překvapilo , že i naše Téčka měli nějaký ztráty ...
K německé technice - nádherný Panzery IV se Stugy a Panthery (no možná sem tam nějaká replika Tigra na Téčku tuším) . Co se týče autentické techniky je tento film doslova unikát ... Akorát mohli soudruzi filmaři dát panzerům nějakou vhodnou kamufláž a ne panzergrau . No mě to nevadí , já převelice jsem rád , že tam ty německý tanky jsou ,jo  ;) .
Připravuju se to shlédnout celé ,respektive zbírám odvahu na soudruhy ;) ...
 Ale prozatím za vojenské scény spolu s autentickou nebo i ,,autentickou" technikou dávám tomuto filmu 100%
P.S. - Zatím nevím , v jakém roce se tento film odehrává ... Ale být naštván na to , že tam je T-34/85 místo /76 ,se mi zdá jako zbytečnost ...
Wittmanův střelec: ,,Chovají se, jako by už tuhle válku vyhráli."
Michael Wittmann:,,Ukážeme jim, že jsou na omylu."
(Villers Bocage, Normandie, 13. června 1944)

venco

• ČSR
  • Podporučík
« Odpověď #26 kdy: Leden 15, 2010, 08:17:34 »
P.S. - Zatím nevím , v jakém roce se tento film odehrává ... Ale být naštván na to , že tam je T-34/85 místo /76 ,se mi zdá jako zbytečnost ...
[/quote]
V jeseni 1944, takže t34/85 tam nejaké boli aj keď naši mali ponajviac T34/76, t60 a su 85, ale nejaké 85-ťky nakoniec dostali. Bolo to v 2-dielnom dokumente o Dukle. Jeden veterán tam popisoval jak mu panzerschreckom znicili nový tank t34/85.