Autor Téma: Pražské jaro 1968  (Přečteno 1649 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

jíra

  • ČSR
  • Rotmistr
  • Příspěvků: 148
Pražské jaro 1968
« kdy: Červenec 29, 2009, 10:16:03 »
Pražské jaro 1968
Historický dokument
Rakousko/Česká republika
2008
99 minut
Text distributora:
Rakouská veřejnoprávní televize ORF byla v dramatických dnech potlačení Pražského jara událostem u nás nejblíže. Díky jejím pracovníkům
se podařilo okamžitě dostat do světa reportáže a fotografie natočené v Praze, Bratislavě a dalších městech. Události u nás tehdy ostatně s pohnutím a sympatiemi sledovalo celé Rakousko. Ke čtyřicátému výročí násilného konce pražského jara natočila televize ORF polohraný dokumentární pořad, připomínající tragické srpnové dny u nás i reakce Rakouské republiky na dramatické události za jejich severní hranicí.
Dávali včera na Viasat History od 20:00. Celé jsem to sice neviděl (byl přece fotbal), ale i tak se mi to docela líbilo. Soudruha Dubčeka hrál Jan hrušínský, ostatní herce bohužel nevím. Také zdy byly použity výpovědi účastníků a pamětníků např. reportérů rakouských televizí a Československé televize. Byly použity i archivní záběry. Dokument taky kromě událostí u nás, ukazuje dění v Rakousku, například obavy z toho, kam až by mohl Sovětský svaz zajít, přesouvání rakouské armády 30 kilometrů za hranicemi, náladu a názory lidí v západním světě.
Tux - tux - tux - tux - ta - ta - ta - ta - zavírá všem virům vrata  /  www.ubuntu.cz