Autor Téma: Nanking 1937 "Znásilnění Nankingu"  (Přečteno 11658 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

DerDeDas

 • Finská armáda
 • Alikersantti - Desátník
 • Příspěvků: 54
Nanking 1937 "Znásilnění Nankingu"
« kdy: Srpen 08, 2009, 09:19:20 »
Nanking
Dobytím tehdejšího čínského hlavního města Nakingu Japonci rozhodným způsobem rozdrtili čínskou armádu a stali se pány nad klíčovými oblastmi činského vnitrozemí. Avšak jejich barbarské chování šokovaly celý svět. Děsivá svědectví o masakrech a násilnostech ohlašovaly fanatických zvěrstev páchaných na zajatcích a civilistech v době války.
Znásilnění Nankingu
Pokud měli japonští vojáci z dřívejších střetnutí z Číňanů strach ,nyní jimi opovrhovali kvůli jejich zbabělosti. Japonci ,byť ve značné početní menšině, začali Číňany soustřeďovat do malých skupin ,spoutávali jim ruce a odváděli je na popraviště ,kde je hromadně zabíjeli kulometnou palbou. Bylo jich tak zmasakrováno takové množství ,že chyběli hroby k jejich pohřbení a proto byli z poloviny spáleni nebo naházeni do řeky Jang-c´-ťiang.
Když se japonští vojáci vypořádali z čínskými zajatci ,vnikli do Nankingu a civilní obyvatelstvo vystavili děsivým orgiím násilí. Muže ,ženy a děti stříleli zcela namátkově. Jakmile došli náboje ,dobíjeli je meči a bodáky. Na ulicích se vršili hromady mrtvol. Poprava civilstů se stala sportem a vojáci mezi sebou soupeřili ,kdo zabije víc lidí lidí v kratším čase. Když je zabíjení přestalo bavit ,vymýšleli odporná mučení. Mnozí Japonci si vzájemně pořizovali fotografie ,na nichž s usměvem vyjadřující potěšení z mučení a vraždění drží v ruce uřezané hlavy utýraních Číňanů. Ženy byly bez ohledu na věk brutálně znásilňovány tlupami japonských vojáků ,kteří je pak zohavovali a zabíjeli. Tyto nechutné a barbarské scény trvaly několik dní ,přičemž důstojníci vojáky v tomto počínání ještě povzbuzovali.
Vlna hrůzy začala ochabovat 17. prosince ,poté ,co se generál Macui Iwane uzdravil a vrátil se do města. Když se dozvěděl ,jak se jeho vojáci chovali ,byl šokován. Bylo již však pozdě ,protože 250 000 čínských mužů ,žen a dětí bylo zmasakrováno a 80 000 žen znásilněno.
Zdroj: Kniha ROZHODUJÍCÍ BITVY DĚJIN /plný přehled bojových střetnutí, která změnila moderní historii .Tim Newark. Ottovo nakladatelství.
Co bylo dřív vejce nebo slepice?
Záleží na defenici vejce. Pokud vejce definujeme jako předmět ,co musela snést slepice a nikdo jiný byla první slepice. Pokud definujeme vejce jako předmět , z něhož se vylíhne slepice ,ale mohl ho snést její přímý předchůdce bylo první vejce.

God save the queen! Viv

T-35

 • Wehrmacht
  Feldwebel - praporčík
 • Příspěvků: 174
Re: Nanking 1937 "Znásilnění Nankingu"
« Odpověď #1 kdy: Říjen 07, 2009, 04:29:29 »
Podle mě takových masakrů, i když možná ne takového rozměru, bylo v Číně víc. Někde jsem četl že Japonci byli ještě daleko horší než Němci, prý to byli nejbrutálnější válečníci WW2.

Sahidko

 • Francouzská cizinecká legie
 • Lieutenant-colonel
 • Příspěvků: 1545
 • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 26. července 2008
Re: Nanking 1937 "Znásilnění Nankingu"
« Odpověď #2 kdy: Říjen 07, 2009, 04:36:02 »
To vyplývalo aj z ich výchovy a charakteru spoločnosti. Moderná armáda 20. storočia a kódex bušidó, ktorý zamrzol niekde na úrovni stredoveku, nie je zrovna ideálna kombinácia. Ťažko tiež čakať od vojakov, ktorí považujú možnosť zomrieť za cisára, za najväčšiu poctu a naopak kapituláciu za nezmazateľnú hanbu, že prejavia nejaký súcit k vojnovým zajatcom nepriateľa. Čo sa týka Číňanov, myslím že na nich dokonca vyskúšali chemické zbrane, čo hovorí jasnou rečou.
The only easy day was yesterday.

Bambi

 • Rudá armáda - RKKA
 • подполковник - Podpolkovnik
 • Příspěvků: 1018
 • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.  Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. září 2008
Re: Nanking 1937 "Znásilnění Nankingu"
« Odpověď #3 kdy: Říjen 10, 2009, 05:29:23 »
Myslel jsem že nejbrutálnější byli němci ale když si čtu tohle je mi z toho špatně.
Japonci mají v povaze naprostou neúctu k lidskému životu, zejména zajatců, neb dle kodexu bushido zajatec okamžikem vzdání se ztratil jakoukoli tvář.......
Samozřejmě vyhlazovací tábory Němců jsou docela něco jiného a obludného.
Ale "brutalita" jednotlivých vojáků je zcela určitě na straně Japonců.
"пуля дура, штык молодěц!!!"

Max Hanke

 • Wehrmacht
  Unteroffizier - četař
 • Příspěvků: 109
Re: Nanking 1937 "Znásilnění Nankingu"
« Odpověď #4 kdy: Říjen 11, 2009, 04:17:59 »
 no podle mě, tak co se týče bestiálnosti byli jako nejhorší kolektiv Rusové, po nich Japonci, a teprve potom Němci. Něco jsem si o tom přečetl a věřte že Rudá armáda v počtu válečných zločinů je absolutní velmistr.
Je jen naší zásluhou že bolševické hordy nemohou omývat své tanky na březích Atlantiku

bubák

 • Host
Re: Nanking 1937 "Znásilnění Nankingu"
« Odpověď #5 kdy: Říjen 11, 2009, 04:58:49 »
A je ten počet zločinů dán i do poměru k velikosti armády?

Max Hanke

 • Wehrmacht
  Unteroffizier - četař
 • Příspěvků: 109
Re: Nanking 1937 "Znásilnění Nankingu"
« Odpověď #6 kdy: Říjen 11, 2009, 06:00:47 »
 Nezáleží na tom jak je vojsko veliké. Když to tak vemete tak Japonců bylo taky málo a pořád se o nich mluví.

P.S. Relativně málo....
Je jen naší zásluhou že bolševické hordy nemohou omývat své tanky na březích Atlantiku

Sahidko

 • Francouzská cizinecká legie
 • Lieutenant-colonel
 • Příspěvků: 1545
 • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 26. července 2008
Re: Nanking 1937 "Znásilnění Nankingu"
« Odpověď #7 kdy: Říjen 11, 2009, 06:05:39 »
To mal bubák na mysli podľa mňa, malá japonská armáda sa preslávila krutosťami, ktoré sú pomerne rovnako známe ako podobné činy oveľa väčšej Červenej armády. Čiže napriek svojmu relatívne malému počtu boli zrejme minimálne rovnako krutí.
The only easy day was yesterday.

Wulfrik

 • Wehrmacht
  Schütze - vojín
 • Příspěvků: 12
Re: Nanking 1937 "Znásilnění Nankingu"
« Odpověď #8 kdy: Červenec 06, 2013, 10:27:17 »
Stačí si něco dohledat o nechvalně známé japonské Jednotce 731 nebo se podívat na několik fotek masakru v Nankingu. Rusové byli též krutí, ale já si nemyslím, že by dosáhli krutosti a zvířeckosti Japonců. Ono jde hlavně o to že Rusové jsou převážně evropský národ, stejně jako Němci, takže ta mentalita bude více rozdílná od Japonců. Teď nemám namysli počet zločinů ale spíše tu hranici, kam až je člověk schopen klesnout  ;)

zelezny kriz

 • Wehrmacht
  Oberstleutenant - podplukovník
 • Příspěvků: 1443
Re: Nanking 1937 "Znásilnění Nankingu"
« Odpověď #9 kdy: Červenec 06, 2013, 12:43:45 »
Mnoho napoví i to, jak se jednotlivé národy staví ke zvířatům. Když v dnešní době vodí malé Japonce /v předškolním věku/ na zajímavou atrakci- ubíjení delfínů, není co dodat. Asiaté  jsou všeobecně "zvrhlé" národy, co se týče chování k němé tváři, což potom jejich chování k lidem..