Autor Téma: C.K. dezertéři  (Přečteno 2513 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
C.K. dezertéři
« kdy: Červenec 30, 2009, 11:14:09 »
C.K. dezertéři

Válečná komedie
Polsko
C.K. dezerterzy
1987
155 minut (!)
Režie: Janusz Majewski
Námět:Kazimierz Sejda
cena : 45 Kč
Komedie z první světové války podle románu Kazimierze Sejdy, jakási polská obdoba Haškova Dobrého vojáka Švejka. Ve filmu ztvárnil jednu z rolí český herec Josef Abrhám.

Na dobu svého vzniku je to překvapivě dobré dílo.
Obraz neni nic extra, ale je to film starý 22 let, tak se to musí chápat.
Oficiálně je připodobňován ke švejkovi, to je ale jen mediální tah.
Hrdiny je parta ulejváků (pár poláků, čech, maďar atd.) ti se všemožně vyhýbají a očurávají vojenskou službu.
Později se rozhodnou utéci.,
Většina filmu popisuje komplikace dlouheeee cesty domů.
Musim řict, že mě tento film opravdu potěšil.
Je tam plno sexu, chlastu a spousta rad, které se dají uplatnit i v normálním životě.
Aby si člověk nemyslel, že to autoři odflákli, tak je tam zajimavé, že dokonce se přesně drželi rozdílů v uniformách.
Slovenský dezertér má uzké kalhoty, oproti Předlitavským - ti mají kalhoty široké- tím mě film hooodně překvapil. (normální člověk by si toho ani nevšiml)
Film se dá sehnat na novinových stáncích za 45 Kč.
Pozor. Obal je dost odfláklý (takový hnusně modrý a všude je Abrahám...)
Jinak moc fajn film.

"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

pospec

• Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
Re: C.K. dezertéři
« Odpověď #1 kdy: Červenec 30, 2009, 11:33:12 »
Film jsem viděl. Docela mě bavilo, jak si vojáci dělali srandu z toho německého důstojníka. Nebo u té hospody, jak narazili na toho důstojníka (nebo koho) v tom civilu. Jak po něm chtěli úplatek........prostě takový černý humor z první světové války. Kdo neviděl doporučuji shlédnout....
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

jolly roger II

• US ARMY
  • Second Lieutenant
  • Jolly Roger
« Odpověď #2 kdy: Leden 18, 2010, 10:34:34 »
Tento film som videl veľmi dávno, snáď je to už cez 20 rokov... neuveriteľná komédia. Spomínam na scénu kde si vojak pre pána cisára odreže polfúzu... či ako to bolo :D
"Rangers lead the way" - motto United States Army Rangers

rase

• Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #3 kdy: Leden 18, 2010, 11:53:59 »
Nejlepší je jak vidírají peníze z jednoho civilisty a ukáže se, že to je šéf Kontrašpionáže.
Nakonec dostanou metál :D
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

jolly roger II

• US ARMY
  • Second Lieutenant
  • Jolly Roger
« Odpověď #4 kdy: Leden 18, 2010, 12:36:58 »
Pamätám sa na niektoré scény... ale celý film už len útržkovite. Prostitútky... na tie si spomínam, kto by nie :D
Tuším vo vlaku sa menili... raz jeden bol zajatec, potom iný. Určite by som ho ešte rád videl, ale na SK som nevidel, alebo prepásol nejakú tú DVD edíciu.
"Rangers lead the way" - motto United States Army Rangers