Autor Téma: Ohnivá linie: Bitva u El Alameinu  (Přečteno 1899 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
Ohnivá linie: Bitva u El Alameinu
« kdy: Červenec 16, 2009, 09:50:18 »
Ohnivá linie: Bitva u El Alameinu

Drama / Válečný
Itálie, 2002, 117 min
Režie: Enzo Monteleone
Hrají: Giuseppe Cederna, Roberto Citran, Silvio Orlando, Pierfrancesco Favino, Sergio Albelli
Oficiální text distributora:
Nejnovější filmové zpracování bitvy, která se řadí mezi nejvýznamnější vojenské události 2. světové války. Podzim roku 1942, bitva u El Alameinu. Zdecimovaná italská armáda v jižním sektoru fronty očekává posily. Jako dobrovolník sem přichází také mladý student filozofie Serra, který má ze školy idealistickou představu o válce. Sní o hrdinství vykonaném pro vlast. Postupně však ztrácí iluze a pochopí, že jde o politickou a mocenskou hru, v níž lidský život nic neznamená.
                                                                                                                                                                                           Zdroj : csfd.cz
Film, od kterého jsem moc nečekal a který mě velmi překvapil. V porovnání s jinou italskou válečnou produkcí se řadí na špici. Dokonce v porovnání s jinými filmy ho cením vysoko. Italové zde nejsou přeceňováni a vynášeni do nebe. K němcům je to bohužel postoj stejný jako jinde (ujíždějí na polopásáku a na pochodující Italy řvou: "Umřete tu Italové "). Pár chyb by se také určitě našlo, tanky jsou klasické americké pershingy (jsou vidět jen v noci, takže to není zřetelné), polopásáky americké M3, ale kdo má dnes peníze na to shánět historicky korektní techniku...Celkově bych film doporučil a pro mě spravil reputaci jinak slabým italským válečným filmům.

Ampulle !!!