Anketa

Hodnocení filmu uživateli fóra

0% - 20%
1 (2.3%)
20% - 40%
3 (6.8%)
40% - 55%
3 (6.8%)
55% - 70%
11 (25%)
70% - 90%
12 (27.3%)
90% - 100%
14 (31.8%)

Celkem hlasů: 8

Autor Téma: Čtyři z tanku a pes  (Přečteno 18042 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Hamerinski

• Čestný moderator
    • Letadla, letci, osobnosti WW II
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
Čtyři z tanku a pes
« kdy: Listopad 13, 2006, 11:26:24 »
Čtyři z tanku a pes

Rok:1966

Polský televizní seriál Čtyři z tanku a pes překonal všechny rekordy ve sledovanosti. Humorným způsobem přibližuje příběhy čtyr vojáků a psa Šarika. Při své dlouhé cestě za osvobozením Polska se dostanou až do hlavního města Německa - Berlína.

Přijde mě jako docela zajímavý, i když byl natočený za soudruhů tak tolik nepřeháni jako sovětské filmy.

Milan S.

• Finská armáda
  • Everstiluutnantti - Podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 20. srpna 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. srpna 2008 Za zásluhy o rozvoj fóra.   Uděleno: 1. listopadu 2008
...
« Odpověď #1 kdy: Listopad 13, 2006, 05:20:33 »
no v zadnym pripade bych to nebral jako valecnej film, ale jako valecnou komedii, valka tam vypada jako desna bzunda, coz je tezkej omyl

David Schnitzel

• Host
Čtyři z tanku a pes
« Odpověď #2 kdy: Listopad 29, 2006, 08:30:08 »
Já sem slyšel že v době když to natáčeli tak jim nedalo ani moc práce shánět místo kde by byly nějaký ruiny protože jich v polsku bylo po válce pořád ještě dost.

marty

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
    • http://www.obrnenci.estranky.cz
Čtyři z tanku a pes
« Odpověď #3 kdy: Listopad 29, 2006, 06:58:46 »
nádhera, tenhle seriál se mi trefil do vkusu, je mi jasný, že tady zase začnou padat srovnání s válkou a nedostatky a nepřesnosti v uniformách a výzbroji, i když po týhle stránce (až na německý přilby) je to super, Téčko hezký, němci maj MP 40, rusové PPSH, je to fakt bezva se na to koukat.

Se 7. rotou, bych to nesrovnával, to je film, tohle seriál takže je to jinak stavěný.
,,Včera jsem se slavnostně vyčural do Mosely'' generál George Patton, hlášení pro ministerstvo války, prosinec 1944

jíra

• ČSR
  • Rotmistr
Čtyři z tanku a pes
« Odpověď #4 kdy: Listopad 30, 2006, 08:28:31 »
Jojo taky se mi to celkem líbí. Je dobrý, že i když tank "RUDY" vždycky vyhraje, neni tam tolik propagandy. Škoda jen, že to není barevný. Jinak paráda.
Tux - tux - tux - tux - ta - ta - ta - ta - zavírá všem virům vrata  /  www.ubuntu.cz

Rastislaus

• Host
Čtyři z tanku a pes
« Odpověď #5 kdy: Listopad 30, 2006, 08:45:25 »
Jj, mne sa ten seriál vcelku páči. Inak dostala ma k tomu moja mama, ktorá to ako malá sledovala a nevedela sa od toho odtrhnúť.  :D  A je to dobré aj v tom smere, že to je brané z takého srandovnejšieho hľadiska. A vôbec mi nevadí, že to je čierno-biele. (Ale zas je pravda, že niekedy je to fakt dosť prikrášlené, ale Nemci vojnu prehrali, takže musia tam byť trochu slabomyselnejší.)  :P [/code]

Hamerinski

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
Čtyři z tanku a pes
« Odpověď #6 kdy: Listopad 30, 2006, 08:51:39 »
Citace: "jíra"
Jojo taky se mi to celkem líbí. Je dobrý, že i když tank "RUDY" vždycky vyhraje, neni tam tolik propagandy. Škoda jen, že to není barevný. Jinak paráda.

Prozradím něco dopředu, ale ne zase něco moc co by kazilo zájem ;) RUDY vždy nevyhraje.

Jinak je to velice zajímavý seriál. V pondělí dorazila konečně celá série 10 DVD a v úterý od 9 ráno jsem se díval až do středy asi do 3 do ráno na celou sérii :D. Nedalo se přestat dívat :D

Jiří Fidler

• Wehrmacht
    Feldwebel - praporčík
Čtyři z tanku a pes
« Odpověď #7 kdy: Listopad 30, 2006, 09:11:58 »
No já jsem tedy asi ve věku Vašich rodičů, protože jsem to viděl poprvé v době, když to natočili. Tehdy šlo nejprve asi tak osm dílů a končilo to na břehu Baltu, a teprve o nějaký čas později dávali zbytek až po Berlín. Reálně se však dá říci, že Janek měl "štěstí":

1) Otec byl zajat Němci jako záložní důstojník v Gdaňsku, takže ho brzvy pustili, kdyby ho zajali Sověti, tak by skončil v Katyni.

2) Matka zemřela během cesty do nitra SSSR, takže ji nestihli zavřít a odsoudit na 5 let do koncentráku (minimální sazba).

3) Jako sirotka se jej někde na nádraží ujal onen lovec, takže nemusel do děcáku, což by jej neminulo, pokud by mu mámu odsoudili na 5 let do lágru.

4) O polské armádě se dozvěděl až v zimě 1942/1943, takže se nedostal ke generálu Andersovi a s ním na Střední východ, přičemž značná část těchto Poláků se již po válce do Polska vrátit nemohla.

5) Protože se stal koncem války důstojníkem, mohl v Lidovém vojsku Polském udělat docela dobrou kariéru. Odhadl bych, že v srpnu 1968 velel jednomu ze šesti polských tankových pluků, které k nám vtrhly.

Asi jsem Vám trochu zkazil náladu, ale toto je konfrontace s realitou. Jinak však uznávám (viděl jsem to celé asi 3x a ještě navíc jsem to několikrát četl), že jako seriál pro starší děti to vůbec není špatné, díky tomu, že to točili Poláci, tam nepřevažuje ideologie a dobro zvítězí nad zlem.

Ještě abych nezapomněl na důležitou věc, kdyby si Janka Marusja nevzala hned v létě 1945, tak by neměla šanci, protože v lednu 1946 soudruh Stalin zakázal sovětským občanům svatby s cizinci.

A pane majore H., vy jste opravdu obětoval cca 4 500,- za celou kolekci, to gratuluji.

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
Čtyři z tanku a pes
« Odpověď #8 kdy: Listopad 30, 2006, 09:17:54 »
Já tomuto seriálu tedy příliš nehovím, pan Fídler to napsal opravdu moc hezky konfrontace s realitou je důležitá, na to byjsme zapomínat neměli.
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

Hamerinski

• Čestný moderator
Čtyři z tanku a pes
« Odpověď #9 kdy: Listopad 30, 2006, 09:23:34 »
Citace: "Jiří Fidler"
A pane majore H., vy jste opravdu obětoval cca 4 500,- za celou kolekci, to gratuluji.

To právě ne ;) probíhá nějaká akce tak to stálo jen 1 000,- kč a to už se dá zkousnout.

viz. http://www.ritkavideo.cz/?open=home

Hans

• ČSR
  • Podplukovník
    • http://www.krieg.estranky.cz
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 17. října 2008
Čtyři z tanku a pes
« Odpověď #10 kdy: Listopad 30, 2006, 09:45:32 »
Tak já jsem to nikdy neviděl, jen něco málo co mi psal marty a vypadá to celkem dobře, když už jsme u té konfrontace s realitou, tohle mi připadá jako drobnosi, to by jste pak mohl psát i o nesrovnalostech v 7. rotě a nebo v mashi, že kdyby to v reálu bylo jako  v seriálu tak by ta válka trvala víc jak 10 let.
>> http://www.krieg.estranky.cz <<
>> http://www.pistecesky.ic.cz/<<

Durch Krieg zum Sieg.
Si vis pacem, para bellum.
Inter arma silent musae.
Fortes fortuna adivuat.

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
Čtyři z tanku a pes
« Odpověď #11 kdy: Listopad 30, 2006, 09:53:08 »
Citace: "clausewitz"
to by jste pak mohl psát i o nesrovnalostech v 7. rotě a nebo v mashi.

Proboha přece nemůžes srovnávat 7.rotu, MASH a tenhle seriál?  :shock: To jsou komedie od začátku až do konce, tohle je válečný seriál.
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

Jiří Fidler

• Wehrmacht
    Feldwebel - praporčík
Čtyři z tanku a pes
« Odpověď #12 kdy: Listopad 30, 2006, 10:43:24 »
A v tom právě Peter uhodil hřebík na hlavičku. My (tedy východ) si prostě nedokážeme z druhé světové války udělat srandu. Hned by se totiž objevil nějaký zasloužilý veterán a spustil by něco o znevažování obětí, propagaci nacismu, fašismu, fetišismu, feminismu (nehodící se škrtněte). Chápu Poláky, kterým ve válce zařvalo 6 000 000 obyvatel - i když nevím, kolik z nich bylo polských Židů, možná i polovina. A také těžko říci, kolik z Poláků zlikvidovali Němci a kolik Sověti. Chápu i Sověty, že pro ně byla ta vítězná válka něco posvátného - v podstatě to bylo jediné, co ve 20. století vyhráli.

Ale naše trudomyslnost na dané téma je docela podivná. Bude to asi špatné svědomí (Mnichov, české zbrojovky ...).

Už jen ta skutečnost, že tři války 20. století jsme začínali na straně později poražených (první světová, druhá světová, studená) a nakonec jsme se zařadili mezi vítěze, je tak šíleně na palici, že to nikdo nedokáže pochopit. Takže by bylo lepší se tomu raději od srdce zasmát.

Pokud by někdo protestoval, tak:

1) za první světové války odešel do legií jen každý desátý zajatý Čech, celkový poměr Čechů v legiích a Čechů v c. a k. armádě byl 1 : 18.

2) za druhé světové války bylo více Čechů ve Vládním vojsku než v jednotkách exilu na západě, východě i jihu.

3) o studené válce asi nepochybujeme.

A abych nebyl z něčeho obviněn, tak děda byl účastníkem zahraničního odboje za první války a domácího odboje za druhé války. Přitom se narodil s mateřskou řečí německou a psal se až do počátku 20. let německy - Fiedler.

TO JSOU PARADOXY. Myslím, že spousta z Vás by v rodině našla cosi podobného. Kam se na jednotlivce i celý národ hrabe nějaká Sedmá rota.

panzernet

• Administrátor
    • http://www.panzernet.net
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. května 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. května 2009
Čtyři z tanku a pes
« Odpověď #13 kdy: Prosinec 01, 2006, 09:17:32 »
Citace
Hned by se totiž objevil nějaký zasloužilý veterán a spustil by něco o znevažování obětí, propagaci nacismu, fašismu, fetišismu, feminismu (nehodící se škrtněte)

Souhlas až na půdu... stačí i taková stránka jako je Panzernet aby se jich x vynořilo  :evil:

Citace
Ale naše trudomyslnost na dané téma je docela podivná. Bude to asi špatné svědomí

No stačí se podívat kdy přišlo povstání v Praze... až za minutu dvanáct. A válečná výroba pro Říši běžela taky do poslední minuty.

Ono teda mě se to dneska kecá já vím. Být civilem v Praze té doby, mít doma ženu a 2-3 děti a vědět, že Rus je za humny tak asi taky držím ústa a krok a v duchu se těším až bude konec a já nepříjdu k úhoně... jak se říká hrdinů jsou plný krchovy  :D

Citace
Už jen ta skutečnost, že tři války 20. století jsme začínali na straně později poražených (první světová, druhá světová, studená) a nakonec jsme se zařadili mezi vítěze, je tak šíleně na palici

Zajímavé, to mě nikdy nenapadlo.
"Motor zvítězil nad koněm a kanon nad kopím." Heinz Guderian

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
Čtyři z tanku a pes
« Odpověď #14 kdy: Prosinec 01, 2006, 09:29:54 »
[quote="panzernet]

No stačí se podívat kdy přišlo povstání v Praze... až za minutu dvanáct. A válečná výroba pro Říši běžela taky do poslední minuty.

[/quote]

Jo. A pak se páchala ta zvěrstva, např. věšení Němců na kandelábry a upalování zaživa. To mi s....e v český povaze. Ale myslím, že to nebylo jen u nás, největšími revolucionáři byli vždycky ti kolaboranti a přisluhovači s máslem na hlavě, co se stali těmi nejzapálenějšími revolucionáři přesně ve 12.01 hod. kdo myslíš, že měl na svědomí i násilí a vraždy při odsunech Němců? Kolaboranti a lůza sdružená do tzv. Národních gard..... nebo Revolučních, teď nevím.
"пуля дура, штык молодěц!!!"