Autor Téma: Ženy v ruské armádě  (Přečteno 7143 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
Ženy v ruské armádě
« kdy: Duben 10, 2009, 09:18:10 »
Bataillone des Todes
Zjistil sem, že zde nemáme žadnou zminku o ženských battalionech v ruské armádě.
Přitom pravě ženské odíly byly těmi, které bojovaly obvzláště zarputile v době, kdy se Ruská fronta hroutila.
Tyto jednotky dokonce bránily zimní palác před utočícími Bolševiky !
Tak se mi zdá, že ženy, a kozáci byli jedinou silou, která jakš akš držela frontu...
Zde mate informace tykající se historie žen v Carské armádě.
Jsou zde i nazvy battalionů (zajimavé):
1st Russian Women's Battalion of Death
 1st Petrograd Women's Battalion
 2nd Moscow Women's Battalion of Death
 3rd Kuban Women's Shock Battalion
 1st Russian Women's Naval Detachment

Z iniciativy A. Kerenského, pozdějšího předsedy Prozatímní vlády, vznikl první ženský prapor, který měl 250 žen. Ruská karikatura úsměvně ukazuje, podle jakého klíče probíhal "výběr" (Němci mají pro to pěkný výraz Musterung) žen pro tento prapor. Feministky celého světa označily vznik praporu za největší událost světové války. Rusky bojovaly velmi statečně, noviny a časopisy na celém světě přinášely informace o jejich bojové činnosti. Kupříkladu londýnský "Exchange" přinesl svědectví dvou bojovnic z tohoto praporu. První vypráví: "Najednou jsem uviděla, jak proti mně běží Němec. Vrazila jsem mu do břicha bajonet a zároveň jsem vypálila. Byl mrtvý. Jako památku na tento boj jsem si vzala jeho helmu." A druhá: " … brzy nato jsme uviděly oddíl německých vojáků. Obklíčily jsme je a vyzvaly, aby zvedli ruce. Vojáci za chvíli odhodili zbraně, zvedli ruce, a když jsme se k nim přiblížily, udiveně volali: Dobrý Bože! Ženy!" Jak je vidět z dalšího obrázku, i výtvarník rusko-polské žertovné pohlednice s názvem "Hände hoch!" se nechal inspirovat statečností ruských žen.

zde pár originálních fotografií:

vojandy

povšiměte si patrně kozáckých dustojníků.

společná jidelna.

holení hlavy

"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Peter Steindl

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. května 2009
Re: Ženy v ruské armádě
« Odpověď #1 kdy: Duben 11, 2009, 07:56:42 »
Velitelka 1. ruského ženského praporu smrti se jmenovala Marja Leontěvna Bočkareva. Je to ta dáma na předposlední fotografii. Tady je je její anglický životopis i s fotkou, kde má ještě vlasy:
http://en.wikipedia.org/wiki/Maria_Bochkareva
Jinak ti důstojníci jsou kubáňští kozáci.
Lepší pít coca-colu, než vodu z louže, ve které jsou červi.