Autor Téma: Modernizace armády ČR - SR  (Přečteno 26654 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Smokey

• Francouzská cizinecká legie
  • Commandant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 18. prosince 2008
Re: Modernizace armády ČR - SR
« Odpověď #30 kdy: Duben 17, 2009, 09:21:54 »
Nevadí, napíšu to znovu  ;)
Nemá někdo čísla naší armády v současnosti + třeba kolik bude těch pandurů ?
Ja totiž myslel, že mame aspon sto oněch modernizovaných tanků a nakonec sem zjistil, že jich mame jenom třicet.
To zrovna moc sebevědomá představa není.
Hlavně aby už co nejrychleji proběhla ona modernizace a konečně at. máme kvalitní vojsko zapadního typu. Jinak se za námi pořád bude táhnout Sovětský sopel.  :P
Pár hodně pěkných fotek.
http://incentraleurope.radio.cz/ice/article/55412
Info o počtech a nákupu pandurů máš tady http://www.army.cz/scripts/detail.php?id=5796 a tady http://www.army.cz/scripts/detail.php?id=13619
Celkově počty techniky a něco k ní http://cs.wikipedia.org/wiki/Arm%C3%A1da_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky a http://www.army.cz/scripts/detail.php?id=5004
Co se týče vojáků, tak bysme jich měli mít cca 25-26 tisíc. V roce 2005 to bylo nějakých 22 895. Armáda by údajně chtěla navýšit počty vojáků na 35 tisíc.
Těch modernizovaných tanků mělo být původně něco kolem 300, pak se to zmenšilo zhruba na 100 a nakonec jich modernizovali jen 30, což mi přijde trochu směšné.
A jedna trošku nepříjemná zpráva.
Dnes byli v Afghánistánu v provincii Logar zraněni 3 čeští vojáci, když najeli na nastraženou nálož. Stav jednoho z nich je vážný. Byl transportován do nemocnice v Bagramu a je stabilizovaný a mimo ohrožení života.
http://www.novinky.cz/domaci/166705-tri-ceske-vojaky-v-afghanistanu-zranila-nastrazena-naloz.html
"Kupujte hřebeny hoši,nastanou všivý časy".Scharführer Schültze.

Ruka ztuhlá pevně svírá,
Prsten který nemá punc
V hlavě zeje černá díra
Na opasku "Gott mit uns"

Peslezedirou

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #31 kdy: Duben 18, 2009, 08:30:58 »
Nemá náhodou Pandur nahradit OT-64 a ne BVPčka ?
Podle toho co jsem vyčetl by měla být armáda ČR tvořena dvěma brigádama.
Těžká brigáda - by měla být určena pro obranu státu (T72, sam. houfnice Dana, raketomety Grad na podvozku tater, BVP 2, atd. )
Lehká brigáda - by měla být určena pro zahraniční mise (expediční sbor), (Pandur převážně s externě uloženým kanonem, z důvodu transportu letadlem, vozidla Dingo a Land Rover )
Z toho mi vyplývá, že BVP2 zůstane ve výzbroji ještě nějakou dobu, důvod je asi aby BVP dokázali udržet v náročném terénu  krok s tanky.....
BTW zajímavé je postupné snižování počtu Pandurů, tušěím, že důvod je ten, že amráda předpokládala nasezení venku, ale ukázalo se, že tam jsou mnohem potřebné jiné stroje.
Zajímavý článek o nákupu obrněnců vyšel v časopise Naše vojsko, 02/08
Pes který štěká nekouše :)

Florian Geyer

• Wehrmacht
    Hauptfeldwebel - podporučík
  • Vono hovno, slavnej soude
« Odpověď #32 kdy: Duben 19, 2009, 09:03:51 »
mohl by mi někdo vysvětlit proč nejsou naše brigády číslovány popořadě? Máme 4.,7.,13.,14.,15.,31. a 53.....
Vono hovno, slavnej soude

Sláma

• RAF
  • Group Captain
« Odpověď #33 kdy: Duben 19, 2009, 09:38:07 »
Neznám teď již momentální systém značení,ale při studiu mnohých dokumentů,si člověk uvědomí,jak toto označení vznikalo.Nejprve samozřejmě je snaha,aby jednotky měly čísla po sobě.Ale z důvodu utajení,nepřítel velice rychle bude vědět,kolik vojska vlastně máme... No a tak se zavede úplně jiné číslo,a je v tom chaos.Dalším kriteriem dělení může být třeba teritoriální.Tedy: Vojska v Čechách začínají pouze dvojkou a čísla jednotek jsou maximálně dvojciferná.Moravské divize,bataljony či kumpanie ( :) ),začínají trojkou a nesmí mít jednomístné číslo.A za války se občas stávalo,že 2.Armáda SSSR mělo podřízenou 21.tankovou divizi,262.střeleckou divizi a 183.stíhací letecký pluk.To proto,že dvojkové byly kmenové,ale letecký pluk byl ze zcela jiné oblastia vlastně jen "půjčený".No a potom se stalo,že jednotky 2.armády byly zcela zdecimovány,klesl početní stav a z armády se stala 376.gardová divize,která bojovala v sestavě 5.tankové armády 4.Ukrajinského Frontu. A ten nakonec osvobozoval Ostravsko (!).Ukrajina v té době už byla dávno svobodná.Chaos,co? Aby se v tom koza vyzanla,natož pak admirál Canaris se svými boys....
Angličané v letectvu zpočátku měli snahu a přesné číslování a dopracovali to tak,že setřelení piloti,obzvláště naši se snažili blufovat o tom,že jsou Češi.Nicméně je prozradilo kmenové číslo na psí známce.Právě z důvodu perfektního pořádku... Právě že nedokázali Němci ve Stalag Luft(zajatecké tábory) odhalit později příchoživší piloty,kteří již dříve bojovali v Africe u Tobruku,než se stali letci.Jejich číselná řada začínala úplně jinak,než pilotů,kteří přijeli do Anglie ihned po pádu Francie..
Stačí takhle? Chaos a "le bordél" na vojně je vždy lepší,z důvodu utajení...
post scriptum: všechna číselná označení zde uvedená, jsou smyšlená a nezakládají se na pravdě.To proto,abych předešl dalším diskusím...

Florian Geyer

• Wehrmacht
    Hauptfeldwebel - podporučík
  • Vono hovno, slavnej soude
« Odpověď #34 kdy: Duben 23, 2009, 06:28:09 »
díky Sláma, teritoriální členění mě moc nenapadlo. spíš sem přemýšlel nad zůstáváním čísel z minulosti. Myšleno, že jednotky se ruší, ale jiné ne a vznikají mezery v číselných řadách.
Vono hovno, slavnej soude

pospec

• Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #35 kdy: Květen 19, 2011, 03:07:59 »
Počty armády ČR a jejich sousedů v letech 1999 a 2011:
http://zpravy.idnes.cz/armady-proridly-pomer-sil-zustal-na-cecha-ctyri-polaci-ci-sest-nemcu-11y-/domaci.asp?c=A110519_101356_domaci_jw

http://g.idnes.cz/u/free.gif

Nejvíce mě překvapilo, že naše letectvo provozuje 38 (!) letounů pro přímé vojenské operace (rozumněno: JAS-39 Gripen a L-159 ALCA), o proti 118 letadlům stejného určení v roce 1999.

Naše armáda se v současné době skládá z:
166 tanků, 494 obrněných transportérů, 244 děl, 25 vrtulníků (helikoptér), 38 letadel, 33 549 personálních osob (vojáci v zahraničních misích i v posádkách v ČR)

A jak je na tom Německo, ke kterému většina našich občanů hledí jako k největší vojenské velmoci v Evropě?
1048 tanků, 2050 obrněných transportérů, 734 děl, 153 vrtulníků (helikoptér), 301 letadel, 205 517 personálních osob
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #37 kdy: Srpen 30, 2011, 07:59:43 »
A ak je na tom Slovensko?

Je úplne odzbrojené  :D

von Richthofen

• Čestný moderator
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 20. června 2009
« Odpověď #38 kdy: Srpen 30, 2011, 08:59:52 »
Situácia na Slovensku:

Po novom Stretegickom hodnotení obrany(SHO) u nás končia svoje pôsobenie : 
 -30 ks tankov T-72,
 -82 ks bojových vozidiel pechoty BVP-1,
 -1 ks vrtuľník Mi-8,
 -6 ks vrtuľníkov Mi-2,
 -8 ks vrtuľníkov Mi-24
 -a systém protivzdušnej obrany S-300

Argumenty sa mi celkom pozdávajú,  pretože sa jedná prevažne o zastaralú techniku (BVP-1, Mi-2) a jednoúčelovú techniku (Mi-24 = jednoúčelový útočný vrtuľník).

Strategické hodnotenie obrany stanovuje  priority, ktorými sú zahraničné misie, pomoc občanom v krízových situáciách a protivzdušná obrana zabezpečovaná vlastnými silami, čo znamená zachovanie nadzvukového letectva. V našom prípade lietadiel MiG 29.

I tak si myslí že Slovensko už nemá ozbrojené sily ale  sily odzbrojené.

P.S.: K tým prepočtom, na jedného čecha 6 nemcov... Keď sa na to pozriete na jedného slováka pripadajú dvaja česi a dvanásť nemcov. :)
Nahluchlá babka okopáva počas SNP zemiaky. Ide okolo partizán a slušne pozdraví: – Smrť fašizmu! Babka sa dvihne a odzdraví: – Aj tebe synku, aj tebe!

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #39 kdy: Srpen 30, 2011, 10:36:25 »
aspoň sa ujde aj nejaký poliak aj nám  ;D

von.erzgebirge

• Wehrmacht
    Oberleutnant - nadporučík
  • Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. května 2009
« Odpověď #40 kdy: Srpen 31, 2011, 10:32:50 »
Početním stavem se armáda ČR řadí k těm menším. Zkusil však někdo zjistit kolik váží - aha, a v tu ránu jsme světová velmoc. O tomto jsem se dozvěděl z dnešních zpráv ČRo2, kde hlásali, že naše armáda bude fasovat tablety proti obezitě. Údajně je v současné době 50% vojáků obezitou ohroženo a 50% jich obézních už je. Proto se nedivím, proč se jim nehodí jak obrněná tak i ostatní vozidla - prostě se do nich nevejdou a to samé je i s letectvem.

Ale one sranda, ví někdo něco bližšího o této nové fámě. A existují vůbec takové tablety??? (taky by se mi hodili)

DODATEK - odtučnnění armády - http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/206844.aspx
Budoucnost je jasná. To pouze minulost se stále upravuje.

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
« Odpověď #41 kdy: Srpen 31, 2011, 11:52:04 »
Ono je to dost asi dáno tím, že mám vysoký počet vyšších hodností vzhledem k obyčejným pěšákům. Do toho byl pozastaven nábor vojáků. Naštěstí má armáda nábor opět spustit.

K tabletám :) Neexistuje tableta, co by za vás hubla. Existují pouze přípravky, které omezují chuť k jídlu. Dále Carnitin by měl pomáhat spalovat tuky (je snadno k dostání v každém fitness), ale opět platí zásada, že bez cvičení to nejde. Ale zpět k armádě :D
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

von.erzgebirge

• Wehrmacht
    Oberleutnant - nadporučík
  • Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. května 2009
« Odpověď #42 kdy: Srpen 31, 2011, 01:11:45 »
ale opět platí zásada, že bez cvičení to nejde. Ale zpět k armádě :D
Tak tohle už bylo vyřešeno za R-U kdy ve Švejkovi, -  hejtman Tayrle uhodil rákoskou na dlouhý stůl, kolem kterého na povel postavilo se do fronty dvanáct vojenských písařů. „Nemyslete si, že vás tady mám jako na krmníku. Prasata! Méně žrát a chlastat, ale více běhat. Uhodil poznovu rákoskou na stůl a otázal se těch dvanácti: „Kdy prasknete, čuňata?“Všech dvanáct odpovědělo unisono: „Dle vašeho rozkazu. Pane hejtmane.“
Budoucnost je jasná. To pouze minulost se stále upravuje.

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #43 kdy: Srpen 31, 2011, 01:44:54 »
Ale zase se může říci, to byla disciplina..Mě tohle říci vypasený velitel roty s mastnou hubou, tak bych se asi neudržel a řekl mu, ať mi políbí prdel a chová se slušně...Proto jsem asi nebyl dobrý voják... ;)

pospec

• Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #44 kdy: Srpen 31, 2011, 01:45:35 »
Početním stavem se armáda ČR řadí k těm menším. Zkusil však někdo zjistit kolik váží - aha, a v tu ránu jsme světová velmoc. O tomto jsem se dozvěděl z dnešních zpráv ČRo2, kde hlásali, že naše armáda bude fasovat tablety proti obezitě. Údajně je v současné době 50% vojáků obezitou ohroženo a 50% jich obézních už je. Proto se nedivím, proč se jim nehodí jak obrněná tak i ostatní vozidla - prostě se do nich nevejdou a to samé je i s letectvem.

Ale one sranda, ví někdo něco bližšího o této nové fámě. A existují vůbec takové tablety??? (taky by se mi hodili)

DODATEK - odtučnnění armády - http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/206844.aspx
Ono zase je otázka, jak onu obezitu poměřují. Např. bratranec (dispečer) váží kolem 90kg ale nejde hovořit o tom, že by se ,,cpal". Ve většině případů jde o svalovou hmotu, která mu na té váze přidává pomalu tolik, co u jiných tukové zásoby....

Jinak přinutit armádu hubnout? Dobrý nápad, ale fasovat kvůli tomu tablety? (...navíc asi zrovna ne nejlevnější...)  :) Není jednoduší jim dát o 5.00 budíček a raz dva poklusem tak přes 20km na rozcvičení? Armádu by to vyšlo na méně love :D :D
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/