Autor Téma: Modernizace armády ČR - SR  (Přečteno 26657 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
Re: Modernizace armády ČR - SR
« Odpověď #15 kdy: Duben 14, 2009, 07:43:38 »
Vždyt když se tak zamyslíme, tak jeinym evropským tankem je Leopard !
Nyni ho maji ve vyzbroji snad všechny duležité evropské staty. Leclearc maji vevyzbroji jenom arabové a Francouzi, Challenger sem vynechal, jelikož anglie se vždycky brala jako nezavisla) a postkomunisticke staty maji ve vyzroji vice meně dosluhující ruske stroje.
Co bysme dělali s nějakym novym českym tankem. Vždyt by ho nikdo nechtěl, všude je klid.
A my bysme určitě neuživili třeba 200 kusů.
My nepotřebuje ani těch našich třicet...
Letadla je dobre podporovat, ale stejně jdou na odbyt jenom pro to, že jsou levne.
Bylo by dobre investovat do vyroby Tatrovek a dalšich nakladních vozů (vojenskych)
a podle meho by bylo nejlepší koupit licenci (nebo přizvat nějakou německou, nebo rakouskou zbrojovku) a postavit u nás nějakou "licenční" fabriku na vyrobu moderních pušek (utočnych).
Ty totiž nejsou naročne a vyrobaje jednoducha (žadne počitače)
rozhodně by to mohlo našemu prumyslu pomoci a oživila by se i naše armada, většina zbrani by ale šla na export. Jelikož Kalachy jsou takove nemoderni...
Možna bytaky šlo vyrobyt prototypy nějake moderni zbraně (možna vychazet z modernich utočnych pušek) a oživit tak třeba zbrojovku Brno.

ZB 007  8)

"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Smokey

• Commandant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 18. prosince 2008
« Odpověď #16 kdy: Duben 14, 2009, 11:04:06 »
Dále třeba  L-410,druhdy skvělý letoun...
L-410 se pořád vyrábí, ale jen pro civilní účely. A taková perlička, už pomalu na skladu začínají docházet trupy, není dostatek zkušených klempířů, kteří by dělali nové. Už jich mají myslím jen 7 nebo 8. Zítra jak budu na praxi, tak se to pokusím omrknout.
"Kupujte hřebeny hoši,nastanou všivý časy".Scharführer Schültze.

Ruka ztuhlá pevně svírá,
Prsten který nemá punc
V hlavě zeje černá díra
Na opasku "Gott mit uns"

Sláma

• RAF
  • Group Captain
« Odpověď #17 kdy: Duben 14, 2009, 11:23:04 »
to Smokey: Já vím,že se L410 stále vyrábí.Měl jsem na mysli úplně něco jiného.Tím  je vybavení letounu EFISy, řízení dodávky paliva do motorů počítači a hlídání jejich parametrů /ono to UEČO,pokud pořád je,již je trochu postarší provenience/,absence FMS-ů.Už i ty ATR-ky se dodávají s FMS,byl snížen hluk motorů,nejen změnou otáček,ale právě,novou vrtulí,atd. atd. Nyní je Frantíci nabízejí s "full glass cockpit", ne nepodobné řadě A320. V neposlední řadě je to prodejní a marketingová podpora,a tu mně musíš přiznat,tento letoun také nemá... Nejen že vše řeší výrobní závod,ale pokud přistaneš někde ve světě,máš tam technické zabezpečení aby jsi mohl letět co nejdříve a nečekal  na náhr.díly až je pošlou z Kunovic? Smokey,nikoho nenapadám a už vůbec ne to letadlo.To právě naopak, letově je velice povedené....
Měl jsem na mysli vše to okolo,co je dnes potřeba,aby výrobek byl úspěšný a dobře se prodával...

rase

• Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #18 kdy: Duben 15, 2009, 03:33:43 »
Ta CZ S805 je pěkná, vubec sem nevěděl že něco takového by mohlo byt vyraběné.
Sem překvapený.
http://www.strelectvi.cz/forum/cz-805-nova-utocna-puska-od-cz-t7510.html
Jedine misnus je podle meho takovy vzhled alá starší typy utočných pušek, ale i tak pěkné, nebo spiš snad bude fungovat.
Hlavni problém bych viděl hlavně v tom, že vystroj naši armády je obecně hodně drahá (dražší než u mnoha ostatnich ev. států.
Tudiž si myslim, že tyhle zbraně budou stejně jenom v malych seriích.
(na export by se ale možna hodily.)
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

pospec

• Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #19 kdy: Duben 16, 2009, 02:23:14 »
Podle mě bychom se měli držet vojenských nákladních vozů-jdou využít např od tanku i v civilních službách. jinak mají u nás dlouhou tradici na výrobu-Praga za 1.republiky.
Obrněná vozidla a tanky je pro nás zbytečné vyrábět. V Rakousku nakoupíme Pandury různých verzí (pokud se již nebudou vyskytovat problémy, jež s nimi měly)
Tanky jsou víceméně pro nás zbytečné. Až je budeme opravdu potřebovat, tak uvidíme. Dosluhující tanky ruské výroby budou možná nahrazeny jinými prostředky....
Jinak: NIKDY! NIKDY nebudeme mít už ale obrněnou techniku vlastní produkce-naposledy jsme je měli za 1.republiky (možná i trochu za Protektorátu, ale pod německou taktovkou). po válce jsme měli ruskou,americkou či britskou techniku. Později pouze už ruskou v naší produkci.
Největší šanci z pozemní techniky u nás v armádě má Pandur. Levné (ne každý ho vidí jako levný) kolové vozidlo, dostatečně pancéřované v různých provedeních od kulometů přes kanón, ambulance, servisní, výsadkové.....a náhradní díly stejné. Bývalé BVP ze 70. let by výborně nahradilo...
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
« Odpověď #20 kdy: Duben 16, 2009, 03:47:29 »
Citace
Bývalé BVP ze 70. let by výborně nahradilo...
Nemá náhodou Pandur nahradit OT-64 a ne BVPčka ?
Ampulle !!!

pospec

• Lieutenant-colonel
    • Pospec-blog
« Odpověď #21 kdy: Duben 16, 2009, 03:49:34 »
Nemá náhodou Pandur nahradit OT-64 a ne BVPčka ?
Měl by nahradit asi všechny post-sovětské kolovky. jak jsem psal-Pandur má více možností verzí, tak nevidím problém proč by různé verze nemohli postupem času nahradit všechny.....

Florian Geyer

• Wehrmacht
    Hauptfeldwebel - podporučík
  • Vono hovno, slavnej soude
« Odpověď #22 kdy: Duben 16, 2009, 10:46:41 »
pospec asi myslel, že budeme mít jenom Pandury místo všech typů obrněnců (nejen kolové, ale i místo BVP-2 což je pásové)
Vono hovno, slavnej soude

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
« Odpověď #23 kdy: Duben 17, 2009, 09:19:19 »
Ruské BVP je naprosto skvělé vozidlo, na Západě dlouho nemělo a možná pořád nemá ekvivalent a konkurenci.
Pandury jsou dobré, ale je jich poněkud moc, zase si někdo namazal kapsy.
Pokud jde o Sa vz. 58, může ještě dlouho sloužit - po vylepšení ala CZ Tactical. Vývoj jde jednak směrem malých nadupaných ráží (PDW), jednak se ale znovu ukazují výhody ráží 7,62 proti 5 a něco.
"пуля дура, штык молодěц!!!"

rase

• Lieutenant-colonel
« Odpověď #24 kdy: Duben 17, 2009, 03:44:11 »
Nemá někdo čísla naší armády v současnosti + třeba kolik bude těch pandurů ?
Ja totiž myslel, že mame aspon sto oněch modernizovaných tanků a nakonec sem zjistil, že jich mame jenom třicet.
To zrovna moc sebevědomá představa není.
Hlavně aby už co nejrychleji proběhla ona modernizace a konečně at. máme kvalitní vojsko zapadního typu. Jinak se za námi pořád bude táhnout Sovětský sopel.  :P
Pár hodně pěkných fotek.
http://incentraleurope.radio.cz/ice/article/55412

Peterth

• ČSR
  • Poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. června 2009
« Odpověď #25 kdy: Duben 17, 2009, 04:27:20 »
" nová česká automatická puška" ??? to jsem zvědavej s čím se naši vytáhnou... pěkné obrázek rase... jinak jsem někde slyšel, že naše armáda bude kupovat P90 ky, to by byla proti Sa58 velká změna v koncepci. Když na to koukám, tak mi příjde, že se dneska všechny armády přezbrojuou podle US vzoru. Ale zase ty digitály fakt nejsou špatný maskáče.
PS: Omluví mě moderním army moc nerozumím, WW2 je pro mě taková romantičtější. Poslední armáda, co mě zajímá je Čsla... Jo to byla zajímavá kombinace ruských a německých prvků. Údajně se výstroj lidové armády měla nejvíce podobat té německé z WW2 ( četl jsem ).

rase

• Lieutenant-colonel
« Odpověď #26 kdy: Duben 17, 2009, 04:42:30 »
Citace
Jo to byla zajímavá kombinace ruských a německých prvků. Údajně se výstroj lidové armády měla nejvíce podobat té německé z WW2 ( četl jsem ).
Tak jistě. Ona vyzbroj po válce je v podstatě skoro stejná s německou. (jen jiny materiál) Rusové nas sice osvobodili atd. ale brat si za vzor ty jejich batohové pytle nebo válenky bylo k ničemu.
Navic Německá vyzbroj byla v podstatě praktická, tak proto myslim že sme ji vyráběli.
Navic u nás k tomu byly i vyrobní kapacity po němcích.
Tuhle dobu mam taky celkem rád.

pospec

• Lieutenant-colonel
    • Pospec-blog
« Odpověď #27 kdy: Duben 17, 2009, 07:31:54 »
Nemá někdo čísla naší armády v současnosti + třeba kolik bude těch pandurů ?
Těch Pandurů mělo původně být asi 300. Později se požadavek zhoupl na něco přes 200 a potom už jenom něco pod pouhou stovku. Vše to je příčinou neochoty platit více než je nutné i neschopností firmy dodat vozidla v daném termínu...

Smokey

• Commandant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 18. prosince 2008
« Odpověď #28 kdy: Duben 17, 2009, 08:21:44 »
300 je přehnané. Armáda ze začátku uvažovala o nákupu 234 Pandurů. Nevím kde by vzala peníze na 300 transportérů, když jen těch 234 bylo odhadováno na 25 miliard korun. Později jich chtěli koupit myslím 199 a nakonec to je 107.
"Kupujte hřebeny hoši,nastanou všivý časy".Scharführer Schültze.

Ruka ztuhlá pevně svírá,
Prsten který nemá punc
V hlavě zeje černá díra
Na opasku "Gott mit uns"

pospec

• Lieutenant-colonel
    • Pospec-blog
« Odpověď #29 kdy: Duben 17, 2009, 08:41:44 »
300 je přehnané. Armáda ze začátku uvažovala o nákupu 234 Pandurů. Nevím kde by vzala peníze na 300 transportérů, když jen těch 234 bylo odhadováno na 25 miliard korun. Později jich chtěli koupit myslím 199 a nakonec to je 107.
PS: Kam zmizel můj příspěvek, kterým jsem odpovídal Rasemu, když se ptal na stavy naší armády v současnosti?
Díky moc za upřesnění-vím, že se to pohybovalo nějak kolem 200-300, ale nevěděl jsem přesné počty. Děkuji za upřesnění.