Tanky a jiná obrněná technika > Československo

Československá technika po roce 1945 (diskuze)

(1/7) > >>

Mike2705:
Tak, teď jen doufám, že mě s tímto tématem zas někam nepošlete :D ;). No uvidíme. Takže, mám docela zájem o československou techniku a to především poválečných let a především výtvory našich zbrojovek a naše projekty. Sám jsem se za svůj život s některýmy setkal. Například Pl.dv.k 30mm vz.57/59 na pancéřovém podvozku PV3S na kterém jsem i sloužil u 4.BRN 42.MPr Plrd.bat ;D. To je zkratka. Rád bych se o tomto stroji dozvěděl víc než jak ho rozebrat a zase dát dohromady a nebo jak ho nabít. Pokud máte někdo nějaké podklady o jeho vzniku, kolik bylo vyrobeno kusů a tak.
   Časem bych zde chtěl probrat i další, ale tímto můžeme začít.

Hans:
No, každé téma je zde, jak se můžeš přesvědčit, vždy o nějakém konkrétním stroji, ale vzhledem k přítomnosti hádanek apod. v jiných tématech, myslím, že bychom ho zde mohli nechat.
No k tématu. Zabývám se hlavně létáním a civilní technikou, takže ti k tomu asi mnoho nepovím, ale jedná-li se o dvojitýkanon postavený na podvozku Vejdy, tedy o tzv. Ještěrku, zajímá tě co konkrétně?

Mike2705:
Zajímá mě hlavně kdo stojí za jeho vznikem. Kdo ho navrhnul, sestrojil a tak. Prostě okolnosti jeho vzniku. Pak bych chtěl vědět kolik jich bylo vyrobeno a kdy a jak byli modernizovány. A třeba i kam všude jsme je dodávali, myslím jako jiné země a tak.

mbbb:
v časopise HPM o tomto stroji vyšla před pár lety monografie vč. jeho nasazení na Balkáně za války po rozpadu Jugošky. Půjč si např. v knihovně pár posledních ročníků HPM a zkus si to najít. 

Mike2705:
No HPM v celku čtu, jen několik málo čísel mi uniklo. A asi jsem četl i toto, tedy pokud myslím to samé co ty :). Ale po pravdě, jsem se tam nic nového nedozvěděl. Mám postavený i resinový model Pl.dv.k. 30mm na PV3S 1/35 a v jeho návodu jsem se taky nic bližšího o vzniku a vívoji nedozvěděl.
   Jo. Mám malý dotaz, jak se vkládají fotografie, prosím?

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi