Anketa

Hodnocení filmu uživateli fóra

0% - 20%
0 (0%)
20% - 40%
0 (0%)
40% - 55%
1 (33.3%)
55% - 70%
0 (0%)
70% - 90%
0 (0%)
90% - 100%
2 (66.7%)

Celkem hlasů: 0

Autor Téma: Warriors  (Přečteno 2849 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

saeshi katto

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
Warriors
« kdy: Březen 30, 2007, 02:55:59 »
Není to sice film z WW2, ale myslím si že tam je výborně ukázaná válečná atmosféra. Je to o válce v bývalé Jugoslavii a natočili ho Britové.

Celý děj se točí kolem dvou důstojníků britských modrých přileb.

Jsou tam velmi názorně vidět etnické čistky...jak postupovali dům od domu...fuj běhal mi z toho mráz po zádech. A to všechno sledovali bezmocně vojáci OSN. Jeli například kolem statku, který nějaká banda chtěla vypálit, zastali se civilů, ta banda toho sice nechala, ale druhý den při další patrole byli již obyvatelé přitlučeni na vratech. A takových scén třeba jenom naznačených tam byla spousta. Když jsem se na to díval tak nehorší byla ta bezvýchodnost pro obyčejné lidi a úplná bezmoc modrých přileb.

Podle mě je tohle jeden z nejrealistyčteji natočených válečných filmů i přesto, že je v něm minimum bojových scén.

Obávám se ale, že by se tady dost lidem nelíbil, když jsem četl jak jste rozcupovali Hartovu válku... :)

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
Warrior
« Odpověď #1 kdy: Březen 30, 2007, 03:02:38 »
Ten film sháním, ale nemůžu ho sehnat. Jinak Jugoslávie, to byla ta největšší zvěrstva.........................např. hele, chlape, necháme žít tvou ženu, ale musíš teď znásilnit svoji desetiletou dceru.............a žádná ze zúčastněných stran si nemá co vyčítat, ať si myslí kdo chce co chce !!!!!!!!
"пуля дура, штык молодěц!!!"

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
Warrior
« Odpověď #2 kdy: Březen 30, 2007, 03:22:39 »
Citace
Obávám se ale, že by se tady dost lidem nelíbil, když jsem četl jak jste rozcupovali Hartovu válku...

Proč by se nam nelibyl, Hartova valka je blbost, na tohle sem celkem dost zvědavý

Citace
žádná ze zúčastněných stran si nemá co vyčítat, ať si myslí kdo chce co chce !!!!!!!!

Jj, tohle sou takové ty kmenové války, viz. Gruzie, Afrika...  s tim asi nic nenaděláme, ani silou
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

saeshi katto

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
Warrior
« Odpověď #3 kdy: Březen 30, 2007, 03:51:24 »
Bambi: přeně jsi to vystihl v Jugošce to vůbec nebylo černobílý, spíš pořádně šedivý.

rase: teď  nemám bohužel čas, ale pokusím se k Hartově válce taky něco

napsat. Třeba alespoň trochu změníš názor.

Black

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
    • http://www.greendevils.estranky.cz/
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 2. listopadu 2008 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007
Warrior
« Odpověď #4 kdy: Březen 30, 2007, 08:44:32 »
Myslím, že tento film běžel na ČT 2.

Je to docela síla....musím s vámi souhlasit. Ta bezmocnost musela být peklo.

Na konci filmu se přeci pokusí ten Nadopručík (?) o sebevraždu.

Viděl jsem ještě jeden film, který se zabývá válkou v Jugoslávii: ÚZEMÍ NIKOHO....viděl to někdo z vás? Dost zajímaví pohled na občanskou válku.
"Padáčkáři všech zemí, spojte se!"
"Však víte, jak to chodí u výsadkářů. Chtějí buď vyhrát, anebo se nechají společně rozsekat!"

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
Re: Warrior
« Odpověď #5 kdy: Březen 17, 2009, 06:28:59 »
Film, který si zaslouží 90-100%.
Měl by to vidět každý, i ten (možná hlavně ten) kdo se o válku nezajímá.
Nebudu to moc komentovat, to prostě každý musí vidět sáma zamyslet se nad tím.
Jen bych trochu poopravil, film se jmenuje Warriors.
Verze která běžela na ČT je ještě asi o 50 min. zkrácená, avšak to nejdůležitější není vynecháno.
Jinak natáčel se v Česku. Celou dobu mi přišly ty vesnice takové české, ale až nápis "Řeznictví" mě utvrdil.
Ampulle !!!