Anketa

Vyplatí se tento stroj používat v dnešní době ?

Ano
Ne
Nevím

Autor Téma: Antonov An-225 (SSSR / Ukrajina)  (Přečteno 60475 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
Re: Antonov An-225 (SSSR / Ukrajina)
« Odpověď #15 kdy: Červenec 04, 2009, 06:40:44 »
S počtem postavených kusů to není tak jednoznačné, vyroben a zalétán byla pouze stroj s označením CCCP-82060. Druhý stroj nebyl v prvopočátku vůbec dokončen. Objevily se zprávy, že společnost ADB chce zprovoznit i druhý stroj, který je zakonzervován, ale nikdy nevzlétl. Pokud je mi známo v této chvíli práce na jeho zprovoznění nijak výrazně nepokročily. V Praze se objevila poprvé při nouzovém přistání 19. 06. 1989 s Buranem na hřbetu, a pak několikrát na prahu nového tisíciletí v letech 2003, 16.6.2004 a 2006. V roce 2006 jsem se na něj byl podívat, a stojí to opravdu za to. Na to, že v provozu jediný kousek, má na něj Praha docela štěstí :-).
Carius : vysouvat to klikou, by byla opravdu bašta :-). Všechna letadla jsou vybavena možností odjištění zámků a vysunutí samospádem, nicméně je to ta poslední a nejméně spolehlivá varianta (např. Bob Pearson, kapitán letu Air Canada 143, by mohl vyprávět) proto jsou ještě různé možnosti, jak popsal Sláma, ale klikou opravdu ne :-).
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

Sláma

• RAF
  • Group Captain
« Odpověď #16 kdy: Červenec 04, 2009, 11:20:08 »
to Peter: Jsem si jist,že byla také na jakémsi leteckém dni v Ostravě Mošnově,ale nejsem schopen určit přesný rok.Mělo to být v letech 1986-1988. Snad to tehdy ještě byly "Květy". Tedy správný název byl Letecký den s Květy. Letová ukázka nebyla.pouze statická.Snad si ještě vzpomenou pamětníci....

Kolomaznik

• US ARMY
  • Captain
  • Semper fi
    • rudy102.cz
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 8. červma 2009
« Odpověď #17 kdy: Červenec 05, 2009, 11:38:24 »
Točení klikou jsem viděl jen ve filmech a u I-16.....
Mimochodem, neměly takovéto standardní vysunování podvozku první verze "Spitfiru"?
"http://i37.tinypic.com/34es0vp.jpg" "http://i37.tinypic.com/34es0vp.jpg" "http://www.rudy102.estranky.cz"
SEMPER FI - VŽDY VĚRNI!
Svět je velká koule, koulející se špatným směrem. Kolomaznik (Já)

Sláma

• RAF
  • Group Captain
« Odpověď #18 kdy: Červenec 05, 2009, 12:06:41 »
Neměly. Zavírání podvozku u Spitfire bylo klasicky,tedy přesunem páky a tlakem  v hydraulickém systému.Nouzové vysouvání bylo provedeno tlakem C02 z tlakové láhve.Tebou myšlená páka byla u úplně prvních Spitfirů /možná první stovka vyrobených/ a byla na pravé straně kabiny.Docházelo tedy k situacím po vzletu,kdy pilot musel nejprve převzít řízení do LEVÉ ruky,pokud byl pravák,provést zasunutí PÁKY do jakési mezipolohy /gate/ a poté provést 4 - 5 otoček "kolečkem" pro natlakovíní systému. Proto možná u prvních záběrů spitfirů je vidět rochu vlnovkovitý let. Jelikož piloti si na toto velice stěžovali,konstruktéři velice záhy od toho systému upustili,nebo chceš-li,jej přepracovali.
Ale ten strašný převod šroubovicí co měly I-16 tam nebyl.
Kolomazníku, je toto vysvětlení dostačující?
Sláma

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
« Odpověď #19 kdy: Červenec 05, 2009, 01:19:01 »
Současný stav druhého, nikdy nezalítaného, kusu An-225 :

zdroj : planes.cz

Sláma

• RAF
  • Group Captain
« Odpověď #20 kdy: Červenec 05, 2009, 01:40:03 »
zajímavé...
a kde se nachází? V Kyjevě?

Peter

• Čestný moderator
« Odpověď #21 kdy: Červenec 05, 2009, 01:47:46 »
zajímavé...
a kde se nachází? V Kyjevě?
Ano, Kyjev - Svjatošino (Bambi a Hamerinski snad omluví, nejspíše nepřesný český ekvivalent)

Zafod

• Rudá armáda - RKKA
  • Рядовой - Rjadovoj
  • Jsem prezidentem celé Galaxie.
« Odpověď #22 kdy: Srpen 19, 2011, 10:53:10 »
Dne již jsou na světě dva kusy a na třetím se "údajně" pracuje..
Mimochodem vše ohledně raketoplánu Buran a AN-225 najdete zde:http://www.buran-energia.com/mriya-antonov/mriya-desc.php
Jsem prezidentem celé Galaxie. Volnomyšlenkářský prezident zvolený hlavně z toho důvodu, že mé šílené počiny na sebe strhují mnoho pozornosti prostých "občanů" a tudíž odvádějí pozornost od skutečného dění v galaxii a galaktická rada se tak může věnovat své práci.