Autor Téma: Obersalzberg-Berghof a ostatni  (Přečteno 13698 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Siegmund

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
Obersalzberg-Berghof a ostatni
« kdy: Únor 23, 2009, 12:44:08 »
Bohuzel jsem se dostal do Obersalzbergu az loni  :(,tzn. ze jsem jiz nevidel ani zbytky Platterhofu. Vyletu predchazela radna priprava v podobe studovani zajimavych stranek,cteni knih a hlavne porovnavani satelitnich fotografii s dobovymi.
Dorazili jsme k hotelu Zum Turken, prohledli si zbytky Berghofu.Chvili nam dalo nez jsme nasli pozustatky Bormannova domu s bezpecnostnim vychodem z jeho bunkru,tento vstup je po par metrech zavalen.Z Goringova domu nezbylo vubec nic,snad jen nejake schodiste na ktere jsme ale ve strani nenarazili.
Nemohli jsme vynechat zpristupnenou cast podzemnich bunkru s vchodem v HZT,impozantni zazitek. Zbytek dne jsme stravili na Kehlsteinu. Pocasi bylo super takze jsme si mohli luxusne vychutnat krasu Berchtesgadenske oblasti. Letos se tam chystame opet  8)
V lesich okolo je nekolik vstupu do systemu bunkru,bohuzel zavrenych.Primo naproti HTZ je vstup, kterym  se pry da dostat do Bormanova bunkru ktery,jako celek, je snad v dobrem stavu.Nidky jsem nevidel jedinou fotografii z vnitrku? Podnikl nekdo "vypravu" do Obersalzbergu v dobe, kdy jeste staly zbytky kasaren SS a Platterhof?
HTZ

Bunkry pod HZT

Berghof

Bormanuv bunkr

Pohled od Goringova domu pres hotel Intercontinental na Kehlstein

Siegmund

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
Re: Obersalzberg-Berghof a ostatni
« Odpověď #1 kdy: Srpen 25, 2010, 02:11:19 »
Expedice 2010

Kaplicka z kamenu z Berghofu

Nemocnice D.Eckart

Hotel Geiger

Garaze hotelu Berchtesgadener Hof

Kasarna Strub

Sportovni skola BDM

Ubytovna HJ

Dum Schneewinkllehen haus

Bunkr pod byv. velitelstvim Luftwafe

Hrob Pauly H.

Pohled z cesty k cajovne na Berghof

Vyhlidka z cajovny

Sklep na trhaviny na Obertalem

Zaklady dopravni lanovky

Vchod do Obertal stoly

Obetal stola

Vychod z bunkru H.Goringa

Schody za domem H.Goringa

stuka

• Luftwaffe
  • Hauptmann - kapitán
« Odpověď #2 kdy: Srpen 25, 2010, 05:21:11 »
Tak si to všechno našel, člověče. Pokec by nějaký nebyl? Že by si to všechno vysvělil - kde to je, jak si se tam dostal, jaký jsi měl výlet, no prostě nějaké podrobnosti.
Hrob Pauly H. je pořád zakryt cedulí nékoho jiného? Mrkl jsi se pod ceduly? Prý je tam její jméno pořád.
Jenže ty sem přídeš asi zase až za rok. ;)
„Do ticha krajiny ležící pod hlubokým sněhem, často i do burácení sněhové bouře, začala vlčice mluvit svou řečí – začala výt."                         
                                                            E. Vacková

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #3 kdy: Srpen 25, 2010, 05:58:45 »
Ano, krásné fotky (asi se tam budu muset s rodinou jet podívat), ale mám k nim jednu námitku-a to velikost. Siegmund-zkus ty fotky zmenšit, nejlépe na velikost 640x480.
Nevím jak ostatním, ale mě to dost leze do boku.... ;)
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

stuka

• Luftwaffe
  • Hauptmann - kapitán
« Odpověď #4 kdy: Srpen 25, 2010, 09:31:25 »
Leze to i mě. Ale možná za to ani Siegmund nemůže. Já když minule dávala text do varšavského povstání, tak jsem ho musela ručně odřádkovat, protože se mi rozlezl strašně do boku, což jsem nechápala, ale nešlo to nijak upravit, jenom ručně.
„Do ticha krajiny ležící pod hlubokým sněhem, často i do burácení sněhové bouře, začala vlčice mluvit svou řečí – začala výt."                         
                                                            E. Vacková

Siegmund

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
« Odpověď #5 kdy: Srpen 26, 2010, 08:52:43 »
Fotky jsem upravil. Co se tyce hrobu ,tak to neni ,ze by cedule byla zakryta ,ale hrob uz patri nekomu jinemu ,ale vi se ,ze ostatky Pauly H. tam zustaly.

Siegmund

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
« Odpověď #6 kdy: Srpen 26, 2010, 09:58:04 »
Neni to zas az tak chronologicke ,ale jeste pridam par zajimavych smimecku z expedice 2009.

Kampfhäusl

Podezdivka patrila Platterhofu

Dum A.Speera

Atelier A.Speera

Koks bunkr

Domy dustojniku XX

Dum adjunkta H.Goringa Karla Bodenschatze

Bunkry pristupne z Dokumentacniho strediska

Druhe kanclerstvi ve Stannggass

Slepice nad vchodem do kanclerstvi

Dum W.Keitela

Dum A.Jodla

Kasarna v Bad Reichenhall

Autobahn Rasthaus v Chiemsee

Siegmund

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
« Odpověď #7 kdy: Srpen 27, 2010, 09:39:21 »
Jeste k zajimavym mistum na Berchtesgadensku ,nekde nad Konigsee byla lovecka chatka H.Goringa ,je
velice problematicke zjistit jeji puvodni lokaci a nektere zdroje tvordi ,ze z nezbylo nic - neverim :)
Pod druhym kanclerstvim jsou take bunkry ,zjistil jsem to az po me nasvteve Stannggass ,tak kdyby nekdo jel
okolo fotecka by byla super.
Temer pri kazdem fotografovani kasaren jsem mel male "nedorozumeni" s hochy z Bundeswehru ,doporuciji se moc nedohadovat ,omluvit se nebo rict ,ze fotim Watzman :) Maji kamery vsude a opravdu to hlidaji.
Dlouhodobe nemuzu lokalizovat dum ve kterem zemrela Paula H. mel by byt v Schönau. Na miste se
nedoptate ,mistni o techto vecech nehovori.

stuka

• Luftwaffe
  • Hauptmann - kapitán
« Odpověď #8 kdy: Srpen 27, 2010, 10:35:44 »
Už to je divné, např. při hotelu Zum Turken je cedule - zákaz fotit. Trochu to přehánějí - zákaz fotit hotel? Tím vlastně upozorňuji, že je na něm něco zvláštního.
Dúm Speera je púvodní, aspoň pokud vím. ?? Jediný, který nebyl zničen.
Orlici nechali - aspoň jedinou . samozřejmě s vymazaným znakem. Pokud vím, tak najít orlici je vzácnost. Už si pátral, kde všude jsou? Celkem by to bylo zajímavé zjistit, kde je nechali, ale nikdo ti nic neřekne, literatura žádná - takovéhle témy jsou v německu tabu. Setkal jsi se asi také s takovým postojem.
Kasárna v Bad Reichenhalu - obraz na stěně púvodní restaurován. Ta orlice před budovou není dobře vidět. Jiná fotka by nebyla? Je to socha, nebo co? Podle křídel z TŘ. Možná.
Takže na hrobě Pauly H. není pod cedulí její jméno? Viděla jsem někde na internetě, jak ceduli přitloukli na její ceduli, aby tam nechodili lidi, i když proč by člověk nemohl jít k jejímu hrobu, když se to tak vezme! -,ale tu púvodní ceduli tam nechali, což je logické. protože v hrobé jsou její ostatky. Je rozdíl překrýt ceduli anebo ji úplně odstranit a kamuflovat hrob. Ale asi jsi se díval, byl by si si všiml jestli je jenom překrytá nebo už tam není - také divné.
Fotka "vyhlídka z čajovny" , tak si to místo našel? Přesně, jako by to bylo z té doby. Odvedl jsi dobrou práci. Lokalizuj to místo -přesně - ať se dá najít. Předpokládám, že ukazovatele tam nejsou.

E. Vacková

Siegmund

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
« Odpověď #9 kdy: Srpen 27, 2010, 11:18:45 »
Vlozil jsem tam trosku lepsi fotku. Jo - ta slepice je dobova akorat denacifikovana - jako vsechny.
Do slepic zase tolik nedelam ,ale myslim ,ze jich je celkem dost ,ne vsechny jsou tak viditelne jako v Badu a v Stannggass. V Mnichove jsem jich videl take nekolik.
Cesta k cajovne je vseobecne znama a "znacena". Je to presne jak ukazuje mapa u Geoffa W.
http://thirdreichruins.com/gutshofteehaus.htm#Teehaus

Smutný

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #10 kdy: Listopad 07, 2010, 06:41:41 »
Byl jsem na Berghofu letos koncem zimy.  Mnoho sněhu ukrylo zbytky této stavby, jen opěrné zdi  byly dobře  viditelné. 

Siegmund

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
« Odpověď #11 kdy: Červenec 07, 2011, 10:09:53 »
UNDERGROUND 2011

Auerwirt Hitler Jugend ubytovna

Sklepy vcelinu M.Bormanna

Vodarenska nadrz

Municni stola SS

Sklepy HJ heim OSB

Divadlo