Autor Téma: Vojenské muzeum v Lešanech  (Přečteno 20148 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Adamicz

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
Re: Vojenské muzeum v Lešanech. Jen dotazy.
« Odpověď #30 kdy: Září 06, 2011, 09:29:46 »
Ono chce se to trochu obětovat a přivstat si, to platí i pro ty BAHNA :)

Jinak posílám link na svých pár fotek z letošního Tankového dne:

http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?203104-9th-Tank-Day-in-Lesany

Tady případně fotky z "Ženijního dne" k zahájení letošní sezóny v Lešanech:

http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?198670-Engineer-day-Le%9Aany-Miltiary-Museum-opens-season-2011

.. ještě jeden malý drb! Růžová IS-2 prý dostane motor.  ;)

Nepletete si to s tou IS-2 rané verze (model 1943) co se má na podzim začít rekonstruovat?

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #31 kdy: Červenec 04, 2012, 01:55:22 »
Měl bych pár dotazů 1.-Slyšel jsem že se má do Lěšan stěhovat nějaká menší ponorka, co je na tom pravdy?
                                 2.-Je v plánu přemalování té růžové urážky spět na zeleno?
                                 3.-Jak pokračují práce na Lt vz.35? Popřípadě kde přesně v Lešanech bude vystaven?
My vyhráváme díky našim Tygrům!

RainBowPolux

• Wehrmacht
    Stabsgefreiter - desátník
    • Můj nový blog
« Odpověď #32 kdy: Červenec 04, 2012, 02:33:50 »
Ponorka v Lešanech nebude, měla se tam sice stěhovat, ale bylo naprosto neproveditelné ji tam dostat, tak měla být umístěna v Praze, ale teď mi nějak dochází, že to asi nějak zaplulo pod koberec, nebo mě někdo vyveďte z omylu. Je ta ponorka v Praze???

Růžový tank... ten mě naprosto vyvádí z míry!
Ta růžová potvora se na zeleno rozhodně nebude přemalovávat, protože... Já nevidím důvod, proč by to takhle mělo zůstat, ale jelikož je to počin "umělce" Černého, tak by byl dnes prohlášen za výtržníka a vandala ten, který by vrátil tanku jeho původní barvu a změnil ho zpět z obludky na kus vojenské techniky!
Takže tento tank asi bude strašit v Lešanech i nadále!

A k LT 35: myslím, že už je rekonstrukce hotova, ale nerad bych lhal...
"Ovládáme hmotu, protože ovládáme vědomí. ..." O´Brien, román 1984, George Orwell

Tomáš Lacina

• ČSR
  • Desátník
« Odpověď #33 kdy: Červenec 04, 2012, 07:39:44 »
Ono chce se to trochu obětovat a přivstat si, to platí i pro ty BAHNA :)

Jinak posílám link na svých pár fotek z letošního Tankového dne:

http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?203104-9th-Tank-Day-in-Lesany

Tady případně fotky z "Ženijního dne" k zahájení letošní sezóny v Lešanech:

http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?198670-Engineer-day-Le%9Aany-Miltiary-Museum-opens-season-2011

.. ještě jeden malý drb! Růžová IS-2 prý dostane motor.  ;)

Nepletete si to s tou IS-2 rané verze (model 1943) co se má na podzim začít rekonstruovat?

Tento časový náskok praktikuji hlavně na Memorial Air Show v Roudnici. Vidět historická letadla v akci je zážitek, ale slyšet to nádherné burácení motorů při startu, to je husí kůže a nepopsatelný zážitek!  :D
Kdo nepoznal armádní život, neporozumí.

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
Re: Vojenské muzeum v Lešanech
« Odpověď #34 kdy: Červenec 11, 2012, 11:58:47 »
Přeposílám zprávu od Bubáka, co dal na facebookový panzernet (abych to sem přeposlal) Tak vám na tuto zprávu neodpoví, jelikož zde již není aktivní:

Nazdárek.
Protože jsem narazil na diskuzi o IS-2 a nechci se znovu registrovat na fórum tak to napíšu sem. Snad s tím nebude problém.
1 ) V muzeu se navzájem známe a proto rozhodně nevyjde vydávat se za zaměstnance muzea
2 ) V noci je areál hlídaný hlídači se psy a v některých ohrazených místech jsou psy volně puštěni.
3 ) Tank už dávno neslouží jako prezentace pana Černého. Stal se takovým veselým s...ymbolem muzea hned u vstupu a slouží především jako reklama pro laickou veřejnost. Hodně lidí se před ním fotí a evidentě jim je historie tohodle konkrétního kusu šumák. To platí především pro cizince. Kromě toho tam od pana Č. máme i takové to hrozné torzo T-34 a to je někde dobře uklizené. Rozhodně neplánjeme sloužit jako jeho galerie.
4 ) V součastnosti se jeden tank IS-2 rekonstruuje do pojízdného stavu. Spolu s ním se opravuje i T-34/76 Lidice. V muzeu tak budeme mít pojízdnou hezkou řadu sovětských tanků (2x T-34/76, T-34/85, IS-2 a IS-3). Dále se pracuje na budce k radaru, strážní věži a řopíku.
5 ) Lt-35 už je v expozici. Motor se opravuje samostatně.
6 ) Brzy přibude tank Comet ze Smržovky a LTP
7 ) Ponorka nebude a nikdy v plánu nebyla. Byl to takový dar nedar a kromě médií o jejím převozu snad nikdo vážně neuvažoval
8 ) Peníze na opravu všech kusů v depozitáři prostě nejsou. Je několik rozběhnutých rekonstrukcí. Staví se nové depozitáře aby technika nestála volně venku a do toho se musí průběžně řešit nějaké problémy s výstavními prostory.
B
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #35 kdy: Červenec 12, 2012, 08:56:37 »
Jelikož se Bubákova zpráva týká celé předchozí debaty, na příspěvky o tanku č. 23 je zde samostatné vlákno.
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #36 kdy: Červenec 18, 2012, 07:54:27 »
Co je zač to LTP?
My vyhráváme díky našim Tygrům!

Hany

• ČSR
  • Desátník
« Odpověď #37 kdy: Srpen 03, 2012, 07:35:35 »
LTP = Exportní lehký tank ČKD vyvážený do Peru.

Už jsem to na forum dával, ale dám to i sem:

Zrovna tento týden jsem podnikl každoroční návštěvu Lešan - a Lt vz.35 je přestříkaný a dodělanější (oba kulomety, kožené zástěry na blatníku,polstrovaný poklop...) než Lt vz.38

Docela to nechápu- vz.38 tu je od války, vz.35 jen čtyři roky.

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #38 kdy: Srpen 03, 2012, 07:19:41 »
Fotky mám, jestli chceš dám Ti je na e-mail.
Dal bych je sem, ale nevím jestli by z toho nebyl nějaký problém...
Myslím, že zde by ty fotky mohly být. Toto téma je vlastně neplacenou a dobrou reklamou pro muzeum.
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

Hany

• ČSR
  • Desátník
« Odpověď #39 kdy: Srpen 03, 2012, 09:53:36 »
Dobrá, zkusím to sem dát. Zatím jsem dal fotku na FB panzernetu...