Anketa

Hodnocení filmu uživateli fóra

0% - 20%
0 (0%)
20% - 40%
0 (0%)
40% - 55%
1 (6.3%)
55% - 70%
3 (18.8%)
70% - 90%
8 (50%)
90% - 100%
4 (25%)

Celkem hlasů: 0

Autor Téma: Modrý Max  (Přečteno 4113 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
Modrý Max
« kdy: Červen 16, 2008, 06:00:29 »
K Blue max
Viděl sem jenom kousky, a dost na mě zapusobil, dokonce nevim, co si o něm mam myslet  :D  Byla to Americká propagace Německa, nebo jejich zesměšnění ?
Videl jsem čast jak si generalita prohglíží novy prototyp stihačky (jako "Spirit of Saint Luis" co přeletěl Atlantik s Rindbergem) tak tady nechapu, to producent použil prvni jednoplošník, které našel ? nebo to němci fakt zkoušeli (což je asi blbost), protože z toho letadla bylo vidět jenom do stran (dělal sem model tohohle strojku)) tak prosim o nazor.
Jo a po šmajchlovaci scéně s paní "Blondatou" sem to přepnul.  :D
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Ondro AK47

• Slovenská armáda
  • Stotník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 28. května 2009
Modrý Max
« Odpověď #1 kdy: Červen 16, 2008, 06:07:32 »
Preco sak vtedy to bolo super  :shock:  :lol: Inak film v pohode a preco pouzili ten jednoplosnik... asi si si odpovedal sam. Bol prvy co nasli. Ale aj tak bol dobry koniec - hrdina nehrdina rad nasadol do pokusneho jednoplosnika a zrutil sa s nim na zem ako kamikadze... ze sa ti Nemci vedeli elegantne zbavovat ludi? :wink:

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
Modrý Max
« Odpověď #2 kdy: Červen 16, 2008, 07:04:52 »
Modrý max (The Blue Max)

Velká Británie 1966, 156 min

Hrají : George Peppard, James Mason, Ursula Andress, Karl Michael Vogler, Anton Diffring, Derren Nesbitt

Režie : John Guillermin

Info o filmu :

Rok 1918, První světová válka vrcholí, zapojuje se i Amerika. Německému letectvu, do té doby složenému z příslušníků aristokracie a buržoazie, dochází kvalitní piloti. Proto vrchní velení umožní vstoupit do letectva i příslušníkům nižších vrstev. Jedním z nich je i Bruno Stachel (George Peppard). Od začátku mezi ostatní piloty nezapadl, přesto se snaží dokázat, že je lepší než ostatní. Poté, co se z něj stává letecké eso, velitelství ho propaguje jako národního hrdinu, aby pozvedlo morálku obyčejných vojáků, že i člověk jejich vrstev může být úspěšným důstojníkem.

Film jsem neviděl, takže můj názor se nedozvíte :). Zakládám téma oddělením diskuze od filmu Rytíři nebes, takže k maxovi diskuze zde, a můžete rovnou ohodnoť film i v hlasování.
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
Modrý Max
« Odpověď #3 kdy: Červen 16, 2008, 07:28:59 »
Film sem viděl od prostředka takže sem byl lehce dezorientovaný v příběhu.Ta pasáž kterou jsem viděl mi přišla docela nudná a ztrácel jsem se v tom zda ho chtěli povýšit či zabít. :roll:
Ampulle !!!

MP 40

• Wehrmacht
    Obergefreiter - desátník
Modrý Max
« Odpověď #4 kdy: Červen 16, 2008, 07:32:19 »
Citace: "Werner Mölders"
Film sem viděl od prostředka takže sem byl lehce dezorientovaný v příběhu.Ta pasáž kterou jsem viděl mi přišla docela nudná a ztrácel jsem se v tom zda ho chtěli povýšit či zabít. :roll:
Takže to bola nuda ?

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
Modrý Max
« Odpověď #5 kdy: Červen 16, 2008, 07:36:34 »
To přímo říct nemohu, já bohužel neviděl žádnou bojovou scénu jen zřícení toho pilota v podivném letadle.Jinak jsem viděl jen rozmluvy z generálem a zrovna toto mě moc neuchvátilo.
Ampulle !!!

Hamerinski

• Čestný moderator
    • Letadla, letci, osobnosti WW II
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
Modrý Max
« Odpověď #6 kdy: Červen 16, 2008, 07:45:13 »
Tento film nelze hodnotit jinak než kladně. Krásně jsou tam vidět i části pozemního boje a podpora letectva při útoku pěchoty. Leteckých bojů je tam pouze několik a většinou jen v několika letadlech.

Na dobu svého vzniku vynikající snímek, dnes by se to nenamáhali dělat s létajícími stroji, ale použili by pořítače :(.

Ondro AK47

• Slovenská armáda
  • Stotník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 28. května 2009
Modrý Max
« Odpověď #7 kdy: Červen 16, 2008, 08:15:23 »
Aj ja sa pripajam k velmi kladnemu hodnoteniu filmu. Na dobu vzniku fakt dobry.

bubák

• Host
Modrý Max
« Odpověď #8 kdy: Červen 16, 2008, 10:43:42 »
mě se lbila ta epizoda s rudým baronem. Takový jen krátký střih jak ho stachel potká ve vzduchu a neví kdo to je a pak ho potká na letišti. Jinak filo se mi líbil a psal sem o něm do rytířů nebes

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
Modrý Max
« Odpověď #9 kdy: Červen 30, 2008, 04:56:18 »
To je věc názoru, ale v té době, kdy vznikl, byl určitě vynikající. Můj názor je, že je zpracován velmi dobře, místy až přesvědčivě. Mohl bych ho srovnat s britským filmem ,,Stíhači na start'', to byl taky dobrý film.
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

Sláma

• RAF
  • Group Captain
Re: Modrý Max
« Odpověď #10 kdy: Leden 26, 2009, 05:18:13 »
Ten jedmokřídlý typ je francouzský Morane-Saulnier /jéžiši typ jsem zapomněl!!/ možná 225? Byl konstruován jako cvičný typ a pár strojů létalo i u nás u Aeroklubu RČS. Film je to opravdu dobrý,je zde postavena proti sobě čest a špína.Něco jako komerce a morální hodnoty desatera....Mám jej stažený z netu,udělal to pro mne kamarád..netový fanatik /slabé slovo/.

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
Re: Modrý Max
« Odpověď #11 kdy: Únor 01, 2009, 10:13:23 »
Krásný film (jeden z mála) popisující jak hrůzy 1.světové války tak i přátelství.
Nejvíce se mi líbil nálet německých letadel na francouzskou (?) a britskou pěchotu. Pěchota klade jenom zmatený odpor a má obrovské ztráta.
Nebo soutěžení mezi hrdinou filmu a jeho přítelem, kdo je lepší pilot jež skončí smrtí přítele...(prolétávali pod mostem)
Já osobně dávám 90%
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/