Autor Téma: Grand Power K-100 (SK)  (Přečteno 11296 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ivan Kožedub

• Slovenská armáda
  • Desiatnik
Grand Power K-100 (SK)
« kdy: Leden 24, 2009, 01:05:44 »
Model K100 je štandardná SA/DA služobná zbraň s pádovou poistkou, stranovo nastavitelnými mieridlami a plastovými hmatníkmi manuálnej poistky.Charakteristickymi vlastnosťami pištole K 100 je vysoka presnosť ,životnost a spolahlivosť.Tieto vlastnosti sú výsledkom unikatnej konštrukcie odomykania zaveru pomocou rotácie hlavne o 42 stupňov.Hlaveň teda počas odomykania nemá žiadnu vertikalnu výchylku iba rotuje okolo svojej osi.To zabezpečuje kultivovaný chod a presnosť zbrane.Hrubostenna hlaveň ma vzhladom na povrchovú úpravu a kvalitu použitého materiálu garantovanú životnost 50 000 rán.
Od zakladnej verzie su odvodene verzie
P1 (semikompakt)
K-102  umožńujúca strelbu s dvojranovou automatikou
K-105 Umožňujúca plne automaticku strelbu (subkompaktny samopal)
Technické dáta
Kaliber:   9mm Luger
Režim:   SA/DA - dvojčinný systém
Odpor spúšte:   25/34N
Kapacita zásobníku:   15
Celková dĺžka   202,5mm
Výška bez zásobníka:   133,5mm
Celková šírka:   ~40mm
Dĺžka hlavne:   108mm
Hmotnosť bez zásobníka:    740g
Hmotnosť s prázdnym zásobníkom:   820g 
Bezpečnostné prvky:   manuálna poistka ,bezpečnostný ozub na kohúte, blokácia úderníku
Mieridlá v základnom prevedení:kovový stranovo nastaviteľný cieľnik,plastová muška
Možnosť rozšírenia kapacity zásobníka na 17 alebo 20 rán.

porovnanie K-100 a P-1
http://www.youtube.com/watch?v=4sgf6WBrEjY 
Zdroj:http://sk.wikipedia.org/wiki/Grandpower_K100
Zbrane a náboje č.12/2004-redakčný test

jumpman

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
Re: Grand Power K-100 (SK)
« Odpověď #1 kdy: Duben 03, 2009, 02:31:45 »
Osobně jsem měl možnost se s touto zbraní seznámit a upřímně řečeno, poněkud mě zklamala. Její ergonomie je stavěná spíš pro člověka s většíma rukama (oproti např. ČZ 75) a i spolehlivá funkce závěru dost záleží na použitém střelivu.
Ale abych ji jen nehaněl, díky odemčení závěru rotací hlavně působí minimální síly na zdvih po výstřelu a umožňuje i méně zkušenému střelci poměrně rychle opakovat mířenou ránu

Helmut Nowak

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
« Odpověď #2 kdy: Duben 04, 2009, 06:43:57 »
Máji slovenska armada ve vyzbroji

Ivan Kožedub

• Slovenská armáda
  • Desiatnik
« Odpověď #3 kdy: Duben 04, 2009, 11:14:38 »
Určite nie,bola v tendry pre policiu ale myslim že ten bol zrušený drvivá večšina výroby je na vývoz hlavne do USA

venco

• ČSR
  • Podporučík
« Odpověď #4 kdy: Leden 03, 2010, 07:19:14 »
Nemá
Máji slovenska armada ve vyzbroji
Nemá skúšala ju vojenská polícia ale tender bol potom zrušený. Asi 1000 ich má voj. polícia v Thajsku a najvačšia časť ich ide na vývoz do USA. Používa ju aj veľa dôstojníkov vo Venezuele alebo Bolívii neviem už presne, tam si kupuje každý oficier krátku osobnú zbraň sám. Robí sa aj pre americkú STI ako GP6 a GP6c s iným bicím kohútom a spúšťovým ústrojenstvom.
Mám ju doma vo verzii K 100 mk6 dynamic a som s ňou spokojný.

Rudoarmejec7

• Rudá armáda - RKKA
  • мл. Сержант - Mladšij seržant
« Odpověď #5 kdy: Květen 09, 2011, 03:44:52 »
Vraj je to skvelá zbraň, udajne jej jedinou slabinou je strelivo. Prebíjance jej nechutia a nemusí ani S&B. Čo som čítal na iných forach, tak vraj bola vďaka prebíjaným nábojom (poruche) rozložená na základné súčiastky. Problém sa firma snaží odstrániť.
там где мы, там победа!

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #6 kdy: Červenec 21, 2011, 11:47:13 »
Aj ja som mal možnosť si z nej vystreliť niekoľko krát a mne celkom vyhovovala až na to že je skôr pre ludí s velikými rukami ale dá sa na to zvinúť taktiež presnosť je dobrá.  8)

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
« Odpověď #7 kdy: Červenec 26, 2011, 12:43:23 »
A jelikož mám velké ruce, mě naprosto nadchla a seděla mi v ruce víc než jié pistole (CZ, Glock atd. atd.)  :D
"пуля дура, штык молодěц!!!"

Werner-Ekkehard Knappe

• Luftwaffe
  • Stabsfeldwebel - podporučík
« Odpověď #8 kdy: Červenec 26, 2011, 06:58:12 »
U slovenskej polície má zaručený neúspech vopred - na všetko má monopol ten pri****** Glock... Nič proti nemu, ale má sa dať šanca domácim výrobkom...

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #9 kdy: Červenec 26, 2011, 08:57:40 »
Súhlasím a určite sa každý na tom tendri nabalí  >:(

Rudoarmejec7

• Rudá armáda - RKKA
  • мл. Сержант - Mladšij seržant
« Odpověď #10 kdy: Červenec 27, 2011, 09:37:21 »
Ja som zase počul, že podmienky sú nastavené presne pre Glock, takým spôsobom, žeby žiadna iná firma zvíťaziť nemohla!  >:( (vraj v tom má prsty jedna slovenská politická strana ktorá ma veľmi blízko k Rakušákom).
там где мы, там победа!

Werner-Ekkehard Knappe

• Luftwaffe
  • Stabsfeldwebel - podporučík
« Odpověď #11 kdy: Červenec 29, 2011, 02:30:57 »
Neviem, ktorá strana má k tým fašistom blízko, ale viem že vyhrá Glock... Ja osobne by som PZ SR prezbrojil zbraňami ČZ Uherský Brod - CZ 75 SP-01 Phantom... pre špeciálne zložky CZ SCORPION EVO 3 A1... proste zbrane vyskúšané a osvedčené...

LadislavMlynar

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #12 kdy: Únor 11, 2019, 10:08:30 »
ahoj chalani teraz zvazujem nad kupou GP K100 dynamic MK12/1 poradte niekto či robím dobre. čo sa kvality tyka........ďakujem vopred za radu