Autor Téma: Hádanky - zbytek světa  (Přečteno 39212 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Hans

• ČSR
  • Podplukovník
    • http://www.krieg.estranky.cz
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 17. října 2008
Hádanky - zbytek světa
« Odpověď #15 kdy: Listopad 07, 2006, 08:57:38 »
Tak jelikož je to dvoumotorový tak to je podle mě Betty nebo Ginga
>> http://www.krieg.estranky.cz <<
>> http://www.pistecesky.ic.cz/<<

Durch Krieg zum Sieg.
Si vis pacem, para bellum.
Inter arma silent musae.
Fortes fortuna adivuat.

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
Hádanky - zbytek světa
« Odpověď #16 kdy: Listopad 08, 2006, 04:04:41 »
Citace: "Hamerinski"
Peter já teď budu zticha :D vím přesně o jaký typ jde díky jedné maličkosti.

No opravdu tam je jedna věc, která přesně určí typ. Napiš mi to kdyžtak do pošty co to podle tebe je :wink:  Dám šanci ještě i ostatním.

Citace: "clausewitz"
Tak jelikož je to dvoumotorový tak to je podle mě Betty nebo Ginga

Dám ti clausi nápovědu (a ostatním). Podívej se pořádně na to torpédo. Betty ani Ginga to není.
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

Galland

• Luftwaffe
  • Leutnant - poručík
Hádanky - zbytek světa
« Odpověď #17 kdy: Listopad 08, 2006, 08:03:34 »
tak muj tip zni: Savoia-Marchetti S.M. 79 Sparviero....doufam ze to bude spravne,...ale nebyt skvelych peterovych rad tak bych k tomuto zaveru nedosel asi nikdy....diky moc Petere!! :wink:

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
Hádanky - zbytek světa
« Odpověď #18 kdy: Listopad 09, 2006, 01:00:06 »

Opravdu to byl Italský bombardér Savoia-Marchetti SM.79. Blahopřeji Hamerinskimu za brzké uhádnutí. Gallandovy jsem trochu pomohl, ale nakonec na to taky přišel. Fígl byl v tom třetím motoru, který nebylo příliš jednoduché odhalit a pak v asymetrickém zavěšení torpéda.

Aby jste mi věřili, že to Hamerinski taky uhádl správně, přikládám část jeho soukromé zprávy.

Savoia Marchetti SM-79 Sparviero

první co mě bacilo je umístění torpéda mimo osu a jeho hlavice. To dělali jen italové. Později jsem zkoumal i další znaky jako náznak očouzená trupu od třetího motoru v přídi.

Peter

• Čestný moderator
Hádanky - zbytek světa
« Odpověď #19 kdy: Prosinec 09, 2006, 10:44:58 »
Takže zkusim Vás trochu potrápit po delší době v topicu Ostatní. Takže, jaký stroj je na obrázku?

PS : nenechte se zmást, že to je fotka ze současnosti, z největší pravděpodobností se jedná o repliku.

Hamerinski

• Čestný moderator
    • Letadla, letci, osobnosti WW II
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
Hádanky - zbytek světa
« Odpověď #20 kdy: Prosinec 10, 2006, 04:57:28 »
Peter krásný bombonek ;) Co je to za typ posílám do vzkazu aby měli možnost hádat a potrápit se i ostatní :)

Peter

• Čestný moderator
Hádanky - zbytek světa
« Odpověď #21 kdy: Prosinec 10, 2006, 10:26:58 »
Peter krásný bombonek ;) Co je to za typ posílám do vzkazu aby měli možnost hádat a potrápit se i ostatní :)

No tak Hamerinski opravdu zabodoval :wink: . Tak ostatní zkuste trochu taky potrápit mozkové závity  8)

edit : takže máme dalšího úspěšného tipujícího - pan velbloud.

edit2 : tak se mi to v soukromé poště docela schází  :wink: , dalším správným tipujícím je Warran.

Peter

• Čestný moderator
Hádanky - zbytek světa
« Odpověď #22 kdy: Prosinec 11, 2006, 08:17:57 »
Takže zkusím nápovědu pro někoho dalšího kdo by chtěl hádat. Stroj byl vyroben v nezanedbatelném počtu, tvořil hlavní výzbroj stíhacího letectva jednoho státu, který se druhé světové války aktivně NEzůčastnil. Myslím, že po téhle nápovědě Vám příliš států z kterého onen stroj pochází nezůstane.

PS : právě jsem oslavil jako třetí člen fóra tisící příspěvek.  :)

Black

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
    • http://www.greendevils.estranky.cz/
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 2. listopadu 2008 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007
Hádanky - zbytek světa
« Odpověď #23 kdy: Prosinec 12, 2006, 12:04:59 »
Předně gratuluji k 1000 příspěvku!

Tak jak u Kagenecka, tak u tebe si myslím, že by vůbec nevadilo povýšení!

Tak i bez nápovědy bych to tipoval na Saab J-21!

A je to vrtulová verze nebo již s proudovým motorem?
"Padáčkáři všech zemí, spojte se!"
"Však víte, jak to chodí u výsadkářů. Chtějí buď vyhrát, anebo se nechají společně rozsekat!"

Peter

• Čestný moderator
Hádanky - zbytek světa
« Odpověď #24 kdy: Prosinec 12, 2006, 05:04:16 »
Takže výsledek je již znám, myslel jsem si, že to bude pro Vás trochu obtížnější. Opravdu Švédský Saab J-21.

to Black : proudová verze J-21R byla vyvinuta až po válce takže to je vrtulová verze.

Přidám ještě odpovědi členů, kteří mi psali do pošty :

Jde o švédský Saab J 21

Citace: "pan.velbloud"
Dobra tedy- SAAB-21?

Citace: "Warran"
Jedná se o Saab 21, jenom nevím, jestli o J-21, A-24 nebo snad proudový (J)A-21 R. Ale jelikož jsem si malinko zahledal, tak A-21 byly dělané po válce, (J)A-21R samozřejmě taky, tak můj tip je:

J-21.

PS : Větší rozměry obrázku v tomto topicu, kde jsou pouze hádanky snad nevadí.

Galland

• Luftwaffe
  • Leutnant - poručík
Hádanky - zbytek světa
« Odpověď #25 kdy: Prosinec 12, 2006, 05:32:55 »
to byla dobrá hádanka...nemel sem nejmensi potuchy coto je...a uz vubec sem nevedel ze toto letadlo vubec existuje...mohl bys o tomto letadle prosim zalozit topic??

stevosk

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. září 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 18. dubna 2008
Hádanky - zbytek světa
« Odpověď #26 kdy: Duben 17, 2007, 06:56:39 »
Tak a teraz jedna hádanka viete čo je toto za lietadlo?

erich HARTMANN

• Luftwaffe
  • Hauptmann - kapitán
Hádanky - zbytek světa
« Odpověď #27 kdy: Duben 17, 2007, 09:56:05 »
ten ksicht mi trochu pripomina m.s 406, jestli voni ho kluci zazobany nak neprstaveli.Musim ale rict ze jediny co tomhle muzu rict jiste je, ze to neni EKW C36 hoj a na to se napiju.

stevosk

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. září 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 18. dubna 2008
Hádanky - zbytek světa
« Odpověď #28 kdy: Duben 17, 2007, 10:40:25 »
Erichu ešte chvíľu počkám s odpoveďou ale každopádne Smokey odpovedal v súkromnej správe správne.

Smokey

• Francouzská cizinecká legie
  • Commandant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 18. prosince 2008
Hádanky - zbytek světa
« Odpověď #29 kdy: Duben 18, 2007, 03:16:00 »
Citace: "stevosk"
Erichu ešte chvíľu počkám s odpoveďou ale každopádne Smokey odpovedal v súkromnej správe správne.

ale dalo mi to chvíli práci to najít, v letadlech se moc nevyznám a na googlu o tom bylo hovno :lol:
"Kupujte hřebeny hoši,nastanou všivý časy".Scharführer Schültze.

Ruka ztuhlá pevně svírá,
Prsten který nemá punc
V hlavě zeje černá díra
Na opasku "Gott mit uns"