Anketa

Patříte k těm co souhlasí s útoky Izraele na Gazu?

Ano
50 (71.4%)
Ne
15 (21.4%)
Toto mě nezajímá
5 (7.1%)

Celkem hlasů: 17

Autor Téma: Konflikty v Gaze a jinde (prosinec 2008)  (Přečteno 49695 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

jolly roger II

• US ARMY
  • Second Lieutenant
  • Jolly Roger
Re: Konflikty v Gaze a jinde (prosinec 2008)
« Odpověď #150 kdy: Leden 19, 2010, 12:35:39 »
"Pod Lampou" - tuším ešte na STV bola téma izraelsko - palestínsky konflikt. Palestínčania argumentovali, že oni tam žijú od nepamäti a preto je to ich územie, žiadny iný argument nemali. Zaujímavé... Problém je však ten, že Palestínci nie sú semitské kmene a najbližšie majú ku Grékom, Palestínci sa tam objavili okolo roku 1192 pred. n.l. , keď ako súčasť voľného zväzu tzv. Morských národov, ktorých dnes charakterizujeme ako morskí nájazdníci, prehrali rozhodujúcu bitku s Egyptom. Semitské kmene už však existovali na tom území a dnes je bezpredmetné, či potomkovia týchto kmeňov sú moslimovi, židia, kresťania a ku ktorému etniku sa hlásia. Problém je v tom, že Palestínčanovi to nevysvetlíš, ten bude tvrdohlavo hovoriť svoje. Podobný príkladom sú archeologické vykopávky na území Maďarska, kde ich vedci pochybujú, že sa jedná o slovanské nálezisko a tvrdia, že to možno Avari...
Rezolúcia OSN hovorila o dvoch nezávislých štátoch, izraelský a arabský. Áno, súhlasím... Palestínsky štát má právny základ v tejto rezolúcii, ale... Liga arabských štátov túto rezolúciu neprijala. Príčina sa uvádza ako vznik štátu Izrael. Podľa mňa boli aj iné príčiny, ale je bezpredmetné o tom diskutovať. Takže dnešní Palestínčania môžu ďakovať hlavne svojim arabským susedom, že nemajú svoj štát a fungujú na kvázi autonómie. Kedže neexistoval štát Palestína, tak je pre mňa celkom logické že počas vojny Izrael obsadil isté územia, ktoré dnes nazývame okupované... ale sú teda okupované, keď vlastne nepatrili nikomu, kedže Palestína ako štát neexistovala? Počas Izraelskej ofenzívy utieklo okolo 700 000 ľudí.. Arabi, Palestínčania. Poukazuje sa nehumánnosť a čo ja viem čo ešte... ale nikto nehovorí, že z arabských štátov bolo vyhnaných 600 000 Židov. Rozdiel je tu jeden, že Izrael sa dokázal postarať o židovských utečencov, ale arabské krajiny o "svojich" nie...
"Rangers lead the way" - motto United States Army Rangers

leviathan

• Wehrmacht
    Unteroffizier - četař
« Odpověď #151 kdy: Leden 19, 2010, 07:39:59 »
 Ano je pravda, ze zidovskych utecencov Izrael integroval do svojej spolocnosti, ved miesta po Araboch bolo dost. Palestinski Arabi ziju v uteceneckych taboroch preto, ze ak by sa integrovali, stratili by statut utecenca a uz by sa nikdy nemohli vratit. Arabske krajiny preto nechcu prijimat Palestincanov. Ale vacsinu prevadzky tychto taborov - co uz su dnes velke mesta napr. Janin ma tusim 100 000 obyv. - financuje Saudska Arabia a SAE.
  Vytahovat etnicitu narodov pred prichodom Arabov resp. semitskych kmenov je scestne. To je predsa jedno, ze na uzemi Slovenska zili pred tym Germani, Kelti, Huni ci Rimania. A mimochodom aj tato podla mna scestna argumentacia ma uskalia, pretoze od 2. stor. n.l. Zidia v Palestine nezili. Hadrian ich vyhnal do diaspory a v Palestine ostala  len mala jeruzalemska komunita. Arabski bojovnici obsadili Palestinu v 7 stor. uz za druheho Kalifa. V tom case bola ale Palestina helenizovana a christianizovana. Arabi nenasli zidovsky Jeruzalem, ale krestansky. V Palestine boli stovky kostolov a klastorov. Kostol bol dokonca aj na chramovej hore - ten a bol jeden z mala Arabi odstranili a postavili tam ich najslavnejsiu mesitu.
  Zidia sa zacali stahovat spat az v 19. stor, pod vplyvom ich narodneho obrodenia, alebo ak chcete sionizmu. Ale v r. 1900 ich bolo iba 40 000-60 000. Tvorili ledva 2% populacie. Turci neochotne povolili pristahovalectvo a podielali sa na veeeelmi podivnom vykupovani pody.... ale to uz som off topic

jolly roger II

• US ARMY
  • Second Lieutenant
  • Jolly Roger
« Odpověď #152 kdy: Leden 19, 2010, 09:46:23 »
Kolega Leviathan čo sa týka tohto svetového problému sa určite nezhodneme  ;)
Etnický pôvod národa som použil preto, lebo žiadny iný dôvod, okrem "my tam žijeme od nepamäti" som z úst Palestínčanov nepočul. Myslím, že minimálne z historického hľadiska to nie je scestné.. potom by sme nepotrebovali archeológiu. Niekde niečo sa polemizovalo o spoločnom dejepise pre všetky školy v rámci EU. Neviem si predstaviť ako by vyzeral, ak by si tam isté krajiny odhlasovali svoje nacionalistické veci.
Vytahovat etnicitu narodov pred prichodom Arabov resp. semitskych kmenov je scestne. To je predsa jedno, ze na uzemi Slovenska zili pred tym Germani, Kelti, Huni ci Rimania. A mimochodom aj tato podla mna scestna argumentacia ma uskalia, pretoze od 2. stor. n.l. Zidia v Palestine nezili. Hadrian ich vyhnal do diaspory a v Palestine ostala  len mala jeruzalemska komunita. Arabski bojovnici obsadili Palestinu v 7 stor. uz za druheho Kalifa. V tom case bola ale Palestina helenizovana a christianizovana. Arabi nenasli zidovsky Jeruzalem, ale krestansky. V Palestine boli stovky kostolov a klastorov. Kostol bol dokonca aj na chramovej hore - ten a bol jeden z mala Arabi odstranili a postavili tam ich najslavnejsiu mesitu.
Zidia sa zacali stahovat spat az v 19. stor, pod vplyvom ich narodneho obrodenia, alebo ak chcete sionizmu. Ale v r. 1900 ich bolo iba 40 000-60 000. Tvorili ledva 2% populacie. Turci neochotne povolili pristahovalectvo a podielali sa na veeeelmi podivnom vykupovani pody.... ale to uz som off topic  
Celkom nerozumiem, kde sú tie úskalia?! Ja som písal o veciach pred naším letopočtom a nie o udalostiach už v našom storočí. Píšem o roku 1192 pred n.l., vtedy sa porazení Palestínci usadili na území nazývanom dnes Palestína a pod semitskými kmeňmi, ktoré tam už žili si predstavujem Židov, Arabov, Aramejcov, Chaldejcov... a ako som písal v predchádzajúcom príspevku, je bezpredmetné kto sú dnes ich potomkovia.
132 - 135 n.l. trvalo židovské povstanie proti Rímu, cisár Hadrián ako prvý nazval "zem izraelskú" ako "Palestína", podľa úhlavných nepriateľov Židov. Podľa všetkého dal vybudovať Chrám Jupitera na oslavu víťazstva... V roku 641 n.l. dobili Palestínu Arabi...  Naozaj by som sa čudoval, ak by tam našli synagógu :)  Krajina bola už 500 rokov bez náboženského vplyvu judaizmu a keď v roku 380, po prijatí kresťanstva ako štátneho náboženstva v Rímskej ríši, je pre mňa celkom logické že sa stavali kostoly, kresťanské chrámy... a šírenie kresťanstva mečom a ohňom je kapitola sama o sebe.

Florian Geyer

• Wehrmacht
    Hauptfeldwebel - podporučík
  • Vono hovno, slavnej soude
« Odpověď #153 kdy: Leden 19, 2010, 09:55:51 »
dříve pro Římany to byla Judea. Římská provincie Judea... 
Po potlačeném povstání "Hadrián zakázal Židům jejich náboženství, nechal popravovat židovské učence a odvést mnoho Židů do otroctví. Na místě Jeruzaléma nechal postavit římské město Aelia Capitolina, do kterého byl Židům vstup zakázán a ve kterém byl vybudován chrám se dvěma sochami, jednou Jovovou, druhou svou. Židovské osídlení Judska se ocitlo v troskách a život palestinských Židů se přesunul do Galileje.Židovské historické nároky na tuto oblast měly být zapomenuty, k čemuž mělo přispět i přeměnění provincie Judea v provincii Syria Palaestina, která odkazovala na Pelištejce, dávné židovské nepřátele."
...mám dotaz, padlo tady, že Palestinci jsou odněkud z Řecka, což je podle mě blbost, jsou to semité stejně jako všichni okolo
Vono hovno, slavnej soude

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #154 kdy: Leden 19, 2010, 10:23:38 »
Tady ti palestinci jsou v podstatě potomci tzv. Mořských Národů, které tuto oblast ovládly, zničili Chétitskou říši a částečně dobyli Egypt.
Spekuluje se že Mořské národy přitáhly odněkud z Jihovýchodní evropy - tedy přez, nebo kolem řecka.
Moc to tu ale neřešme.
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

jolly roger II

• US ARMY
  • Second Lieutenant
  • Jolly Roger
« Odpověď #155 kdy: Leden 19, 2010, 10:37:52 »
Ako bolo napísané... pomenovanie Palestína je podľa Filištíncov... títo starobylí Palestínčania alebo Filištínci nie sú semitského pôvodu. Píše sa o nich, že boli albánskeho, alebo anatólskeho a možno krétskeho pôvodu (záleží od zdroja informácií). Dnešní... tí sú samozrejme potomkovia tých pôvodných a semitských kmeňov (Arabi, Židia, Aramejci...).
Tam je spor asi v tom, že Arabi nadávajú židovským prisťahovalcom do Chazarov a oni im práve do tých Filištínov.

leviathan

• Wehrmacht
    Unteroffizier - četař
« Odpověď #156 kdy: Leden 20, 2010, 07:54:40 »
Filistinci - Morske narody - to je jedna z velkych zahad dejin - nikto nevie kto to bol. Teorii je naozaj vela (Minojci z Krety, Greci, Etruskovia, Albanci....). Pre tuto debatu je podstatne len to, ze je podla nich pomenovana Palestina a to z trucu, ako uz tu bolo spomenute.
Sucasni Palestinci s nimi naozaj nemaju nic spolocne - su to samozrejme Arabi. A tak ako existuju napr. Syrcania iba ako teritorialne oznacenie Syrskych Arabov, tak sa pouziva oznacenie Palestinci pre palestinskych Arabov. Tot vse.
myslim, ze tento topic je az do dalsej vojny v Gaze vycerpany  ;)

jolly roger II

• US ARMY
  • Second Lieutenant
  • Jolly Roger
« Odpověď #157 kdy: Leden 20, 2010, 08:01:12 »
Niečo podobné som mal na mysli, že dosť bolo politicko-historických filozofií :)
Budeme sledovať z diaľky ako sa to tam bude vyvíjať.

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #158 kdy: Leden 20, 2010, 08:07:30 »
Nevím jestli bych byl schopen i když bych přijal Tvojí versi,např.při obsazení našeho státu okupačními vojsky odpalovat bomby na poklidné městské čtvrti plné civilistů a ještě k tomu u souseda,který má 6 dětí...To může udělat jen vymetená palice....

jolly roger II

• US ARMY
  • Second Lieutenant
  • Jolly Roger
« Odpověď #159 kdy: Leden 22, 2010, 11:10:56 »
Zatiaľ sa nedeje nič mimoriadne... rokovania o mierovej zmluve uviazli a každý viní každého. Asi je čas aby Obama bol dôraznejší na obe strany, kedže sa už teda angažoval v otázkach Blízkeho východu.
http://www.sme.sk/c/5205683/vyslanec-usa-nepresvedcil-abbasa-aby-sa-vratil-k-rokovaniam-s-izraelom.html

Jacob94

• RAF
  • Warrant Officer
  • Wyrd bið ful aræd. Všechno řídí osud.
« Odpověď #160 kdy: Říjen 10, 2010, 11:23:00 »
Tak propaganda samozřejmě musí fungovat.
Co by si chudáci počali, kdyby nemohli ukazovat židy jako zlé a násilné lidi ?

Pokud jde o to nakládání do sanitky, tak je dosti hooodně originální.....
There is only one god and his name is death.
And what we say to death ?
Not today......

Oto

• Finská armáda
  • Yliluutnantti - Nadporučík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 8. března 2009
« Odpověď #161 kdy: Leden 20, 2011, 04:24:44 »
http://zpravy.idnes.cz/vudci-hamasu-se-v-cesku-sesli-s-agenty-mosadu-pise-palestinska-agentura-13y-/zahranicni.asp?c=A110120_142835_zahranicni_stf

Těžko řídi, zda je na této informaci alespoň zbla pravdy. Každopádně ČR a lidé, či skupiny napojené na terorismus nemusí být skutečně až tak vzdálená slova.

Por. Iko

• Rudá armáda - RKKA
  • капитан - Kapitan
  • Realita je tvrdá.
« Odpověď #162 kdy: Leden 20, 2011, 06:11:43 »
Můžeme jen doufat aby si nesmlsi na naší vlasti.....
,,Užívejte si života protože mrtví budete dlouho."

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #163 kdy: Prosinec 28, 2014, 03:06:15 »
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/