Autor Téma: Spam a zahlcování fóra  (Přečteno 24614 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

stuka

 • Luftwaffe
 • Hauptmann - kapitán
 • Příspěvků: 513
Re: Spam a zahlcování fóra
« Odpověď #60 kdy: Leden 10, 2011, 07:15:20 »
Ale myslím, že to co Sláma napsal, není jenom o těch 120 dnů.
Já bych k tomu ještě přidala aspoň jak-takž dodržování pravopisu, používání diakritických znamének a zlepšení stylistiky. Pokud někdo uveřejní blábol a ještě k tomu hrozně napsaný, to už je úplná pohroma. V tom případě je potřeba razantně upozornit a žádat nápravu.  Všímám si ale, že častokrát  takový pisatel není ani upozorněn a maže se na nesprávném místě. Hlavně, když se  mezi inteligentními uživateli tohoto fóra rozvine debata i mimo tému - je okamžitě zakročeno - buď se uzamyká nebo maže. Což je myslím na škodu. Ale bláboly napsané tak, že se to nedá přečíst a nemá to hlavu a patu, jsou zde ponechány. Neříkám, že je to pravidlo, ale stává se to. Takže řekla bych, že tomuto fóru chybí především cenzura na správném místě a v správném čase.
„Do ticha krajiny ležící pod hlubokým sněhem, často i do burácení sněhové bouře, začala vlčice mluvit svou řečí – začala výt."                         
                                                            E. Vacková

Sláma

 • RAF
 • Group Captain
 • Příspěvků: 1015
Re: Spam a zahlcování fóra
« Odpověď #61 kdy: Leden 10, 2011, 07:30:37 »
Vím stuko, kam míříš. Ale nezlob se, demokracie je právě o dodržování pravidel. A občas, když se zde vede diskuse o ničem, tak uteče směrem k osočování, popřípadě směrem, kde to není správné. V tu chvíli, musíš ( a nejen ty), uznat autoritu moderátora, jelikož právě on byl vybrán do role "hlídacího psa", aby se nám to tady nezvrtlo. Nejen propagace fašismu, tam je víceméně jasné a průhledné, ale tady, a to asi mnohým uniká, o OBSAHU příspěvků. Ať již smazal právě tvůj příspěvek, nebo někoho jiného.Vím, že se to zde jmenuje FÓRUM, ale mnozí si toto fórum pletou s chatem. Pište si po mailech anebo si založte buňky/komnaty/atd. na chatovacích webech. Opravdu bychom zde raději viděli monografie, články o bojových operacích, třeba popis uniforem atd. A k tomu se dá přece také diskutovat ne? A to, že byl něčí příspěvek smazán, musíš akceptovat. Pokud bychom měli neustále něco někomu psát, nedělám v průběhu dne nic jiné, než, že píši SZ  na Panzernetu.
Pro ilustraci: mnohé topicy v Pokecu, jako třeba "ortuť", považuji za absolutní blábolení o ničem. Pokud se rtuť využívala ( a to že ano), zpracujte profilový článek a posléze si rovnejte názory. Takto je to blafání o ničem..... :)

Tony eM

 • Administrátor
 • Příspěvků: 1739
 • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
 • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 30. června 2009
Re: Spam a zahlcování fóra
« Odpověď #62 kdy: Leden 10, 2011, 09:10:34 »
......Pokud někdo uveřejní blábol a ještě k tomu hrozně napsaný, to už je úplná pohroma. V tom případě je potřeba razantně upozornit a žádat nápravu.  Všímám si ale, že častokrát  takový pisatel není ani upozorněn a maže se na nesprávném místě....
Bláboly píší převážně nový uživatelé, a ihned je veřejně ztrapnit upozorněním či vymazáním znamená je vyštvat. Probírá se to s nimi přes SZ a musí se s nimi pracovat. Další pak záleží na nich, někdy to vyjde někdy ne.

.....Hlavně, když se  mezi inteligentními uživateli tohoto fóra rozvine debata i mimo tému - je okamžitě zakročeno - buď se uzamyká nebo maže. Což je myslím na škodu. Ale bláboly napsané tak, že se to nedá přečíst a nemá to hlavu a patu, jsou zde ponechány. Neříkám, že je to pravidlo, ale stává se to. Takže řekla bych, že tomuto fóru chybí především cenzura na správném místě a v správném čase.
Inteligentní uživatelé by měli pochopit, pokud je téma např. o technice, není možné debatu zanášet politikou. V Pokecu a volných tématech snad není jediné téma, které by se nezvrtlo plkáním stále stejných jedinců jiným směrem.

Je potřeba si uvědomit, že na fóru nepracují bezchybné počítače, ale pouze lidé, se svými chybami, náladami a problémy a je možný nějaký úklep či omyl.
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

Kageneck

 • Administrátor
 • Příspěvků: 2615
 • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno. 22. června 2009
Re: Spam a zahlcování fóra
« Odpověď #63 kdy: Leden 10, 2011, 09:22:55 »
Taky se stručně vyjádřím.
Mějte trochu důvěry v moderátory. Všichni začínali jako běžní uživatelé a aby si vysloužili moderátorskou funkci, tak si tu museli mnohé odsloužit. Tudíž na základě svých zkušeností dokáží lépe odhadnout, kam debata směřuje, popřípadě zda-li má nějakou informativní hodnotu. Fórum nemá sloužit pouze jako nástroj komunikace (to by byl skutečně chat), ale má mít i informativní hodnotu pro třetí stranu.
Jsem na tomto fóru od jeho začátku a tak vidím, že díky práci moderátorů (kteří jsou v současné době zřejmě ti nejlepší, co fórum pamatuje) se Panzernet ubírá kvalitativně vpřed, možná pomalu, ale přece.

Zkrátka věřte svým moderátorům. Ač se vám to zdá nepředstavitelné, oni mázání témat nemilují. Nejde jim o buzeraci uživatelů, pouze se snaží upřednostňovat budoucnost fóra před krátkodobou debatou.
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel