Autor Téma: Spam a zahlcování fóra  (Přečteno 24518 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Por. Iko

 • Rudá armáda - RKKA
 • капитан - Kapitan
 • Příspěvků: 299
 • Realita je tvrdá.
Re: Spam a zahlcování fóra
« Odpověď #30 kdy: Březen 11, 2010, 02:28:12 »
No... Kdo bude kontrolovat, že budu hodnotit podle chování toho uživatele? Kdo mi zabrání, abych hodnotil jak budu chtít?
Vždyť jsem dával ten příklad o tom, že si člověk napíše jeden příspěvěk a to dobrý. Stejně ale dostane od někoho několik záporných hodnocení. Už chápete?
To je pravda, jestli to byl jen příklad tak to jo, to je právě ten problém proč někteří i dobří uživatelé mají nízkou karmu...
,,Užívejte si života protože mrtví budete dlouho."

Oto

 • Finská armáda
 • Yliluutnantti - Nadporučík
 • Příspěvků: 330
 • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. března 2009
Re: Spam a zahlcování fóra
« Odpověď #31 kdy: Březen 11, 2010, 04:06:52 »
Kterýpak dobrý uživatel má nízkou karmu? Nízkou karmou myslím míti nadpoloviční většinu hlasů záporných. Hodnocení na základě karmy je subjektivní hodnocení, tedy pouze doplňkové hodnocení.
Možná by nebylo od věci moci hodnotit přispěvatele s např. 10ti a více příspěvky. Mě osobně nijak nezáleží na karmovém hodnocení. Záleží mě však na kvalitě tohoto fóra a to karma nevyřeší.

Tony eM

 • Administrátor
 • Příspěvků: 1739
 • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
 • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 30. června 2009
Re: Spam a zahlcování fóra
« Odpověď #32 kdy: Březen 11, 2010, 08:06:27 »
To je pravda, ak by to išlo, dal by som možnosť meniť karmu užívateľom s počtom príspevkov od 10-20 príspevkov vyššie.
To je zbytečné, protože téměř všichni nováčci chtějí být co nejdříve generálem a to je svádí spamovat.
Záporné hodnotenie by mohlo niektorých nováčikov odradiť a prestali by na fórum chodiť, hoci by sa z nich neskôr mohli stať kvalitní prispievatelia.
A důsledkem spamování je samozřejmě červená karma.
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

Werner Mölders

 • Luftwaffe
 • Oberstleutnant - podplukovník
 • Příspěvků: 1006
 • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 9. března 2009
Re: Spam a zahlcování fóra
« Odpověď #33 kdy: Březen 11, 2010, 09:26:11 »
Citace
To je zbytečné, protože téměř všichni nováčci chtějí být co nejdříve generálem a to je svádí spamovat.
No dobře, ale když je bude možno ohodnotit až po určitém počtu příspěvků, tak to nikoho neodradí, že napsal 1 příspěvek a už je v minusu. Po takových 50 se už dá o někom rozhodovat lépe.
Ampulle !!!

Tony eM

 • Administrátor
 • Příspěvků: 1739
 • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
 • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 30. června 2009
Re: Spam a zahlcování fóra
« Odpověď #34 kdy: Březen 11, 2010, 09:33:41 »
Po takových 50 se už dá o někom rozhodovat lépe.
Možná jsem se špatně vyjádřil, myslel jsem také, že 10 - 20 příspěvků je málo, ta padesátka už by měla poukázat co v něm je.
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

von.erzgebirge

 • Wehrmacht
  Oberleutnant - nadporučík
 • Příspěvků: 432
 • Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 16. května 2009
Re: Spam a zahlcování fóra
« Odpověď #35 kdy: Březen 16, 2010, 10:42:51 »
Ať se jednou za rok zhodnotí to, co kdo pro fórum udělal a nehodnotí se počet kopií z wikipédie - co se týče hodností, mám stejný názor jako hejtman Ságner -
"Kadete Bieglere, je velice hezké od vás, že jste se za tak krátkou dobu svého pobytu v řadách vojska snažil vniknout do strategie, jenže u vás to dopadlo, jako když si kluci hrajou na vojáky a dávají si tituly generálů. K. u. k. Lieutenant Adolf Biegler!…  Jste vzdálen toho, jmenovat se důstojníkem jako frajtr, který si dá někde v hospodě říkat: „pane štábní šikovateli“.
Budoucnost je jasná. To pouze minulost se stále upravuje.

stuka

 • Luftwaffe
 • Hauptmann - kapitán
 • Příspěvků: 513
Re: Spam a zahlcování fóra
« Odpověď #36 kdy: Červen 08, 2010, 09:00:31 »
Dočítala som sa, kde by mala byť karma u užívateľa, avšak aj tak - nech klikám ako klikám, aj tak sa mi nikde neobjavuje, že by som mohla niekomu zvýšiť tzv. karmu. Tak mi niekto po lopate napíšte, kde tá slávna karma je.
Tiež by som sa chcela spýtať, čo znamenajú žlté kocky pod mojím menom. A prečo mám dve? Doteraz bola jedna.
Čo sa týka hodnotenia tohto fóra - hodnotím ho veľmi vysoko - oproti iným fóram. Nejaký primitív, hulvát a obkecávač typu : Co si dělal včera? Taky si byl na pivě?... tu nemôže fungovať. To je dobre. Na to sú iné fóra a chaty (tu chat aasi nikto nechcel?). Je to tu prísne, ale zatiaľ to akceptujem, poriadok sa musí nejako udržať.
Zdá sa mi ale hlúpe naháňanie nejakých hodností za počet akýchkoľvek príspevkov. Potom tu človek nemôže slobodne povedať obyčajné vety bez významnejšieho informatívneho obsahu. Ak jeho slová neobsahujú "perly", tak musí byť ticho. Hodnosti by sa podľa mňa mali zvyšovať tomu, kto prispieva formou referátov - sama si už taký chystám. Taký človek si dal s príspevkom robotu ako by ho chystal do školy a nevycucá si ho z prsta za jeden deň. Ak by ho niekde opísal, tak sa to ľahko zistí a potom ho treba potrestať. Ale za bežné príspevky netreba žiadnu odmenu. Osobne žiadnu hodnosť nenaháňam, na hodnosti si nezakladám ani v mojom pracovnom živote.
Ďalej pojem "karma" mi zaváňa mysticizmom, lepšie by bolo nejaké prehľadné hlasovanie pri každom užívateľovi, či mu dávajú ostatní svoje sympatie alebo nie.
„Do ticha krajiny ležící pod hlubokým sněhem, často i do burácení sněhové bouře, začala vlčice mluvit svou řečí – začala výt."                         
                                                            E. Vacková

poviedkar

 • Luftwaffe
 • Oberleutnant - nadporučík
 • Příspěvků: 426
 • Pechota, Letectvo, Námorníctvo, Tanky, Panzernet
Re: Spam a zahlcování fóra
« Odpověď #37 kdy: Červen 08, 2010, 09:44:38 »
Stuka nechcem vyrývať lebo od toho sem nechodím ale myslím že pôvodným a prapôvodným účelom tohoto fóra bolo výmena informácií o vojenských operáciách druhej svetovej vojne a na to nadväzujúcich veciach. Ostatné sa nabalilo systémom:  toto by sa sem vážne hodilo!
Nekritizujem ťa lebo si tu pomerne nová. Ale KArma sa sem dávala za kvalitné príspevky a za to že sa človek vyjadroval na úrovni. Za niektoré výroky v topici Stalo sa včera by som dal najradšej BAN.
Sám som ho raz dostal a nemienim sa k tomu vracať.
Musím však povedať že som si všimol že úroveň osadenstva Panzernetu začína pozvoľna klesať.
Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využívať. Znamená byť slobodný, robiť veci ktoré chceš robiť a nebyť nútený robiť veci ktoré nechceš.             
                           Alexander Berkman

Sahidko

 • Francouzská cizinecká legie
 • Lieutenant-colonel
 • Příspěvků: 1545
 • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 26. července 2008
Re: Spam a zahlcování fóra
« Odpověď #38 kdy: Červen 08, 2010, 09:54:54 »
Karma od prechodu na novú verziu fóra dočasne nefunguje.
The only easy day was yesterday.

Sláma

 • RAF
 • Group Captain
 • Příspěvků: 1015
Re: Spam a zahlcování fóra
« Odpověď #39 kdy: Červen 08, 2010, 12:06:29 »
To stuka:
     Líbí se mně tvé názory, píšeš s rozmyslem. Máš pravdu, že tady panuje kázeň a pořádek, ale jsem přesvědčen, že mnohým "kmenovým", tedy dlouhodobým členům (včetně mne), zřejmě vyhovuje. Pokud se zde píše o armádách, vojácích a historických událostech, zpravidla všude je možné vysledovat podobné podmínky, tedy jisté stupně kázně a ukázněnosti. Myslím že demokracie se nerovná anarchie.
     Různé formy hodnocení byly i zde, ale opravdu mnohdy docházelo k jejich zneužívání. Pocit nespravedlnosti a ukřivdění mohl poté začít klíčt. Snad nejlepším vyjádřením "úspěšnosti" je počet návštěvníků v daném tématu.
Také máš pravdu, že zde se mnohá témata projevují více jako "plkací" a pro mnohé uživatele naopak znamenají pouze zátěž fóra. Mám dojem, že současní admini a moderátoři se snaží vymezit prostor oběma stranám. A to je správné. To, že nekultura pisatelů mnohdy přeroste v osočování i příméé útoky může mít za následek zamknutí tématu. Jsem zde "jen" krátce, déle než rok, ale mně momentální stav vyhovuje, a mám za to, že ti, kteří hledají iný způob komunikace dříve či později budou hledat jiné "kluby" než ja právě panzernet. Ale i volný odchod členů považuji za demokratické vyjádření názoru.
Stačí to takto?
Můj příspěvek je pouze mým názorem bez nároku na mentorování nebo poučování. Ale ty jseš chytré děvče a jsem si jist, že jsi vše pochopila velice dobře.
S pozdravem
Sláma :)

stuka

 • Luftwaffe
 • Hauptmann - kapitán
 • Příspěvků: 513
Re: Spam a zahlcování fóra
« Odpověď #40 kdy: Červen 08, 2010, 01:24:32 »
Musím však povedať že som si všimol že úroveň osadenstva Panzernetu začína pozvoľna klesať.
Áno, asi máš pravdu v tom, že tu nemám čo robiť, ak nemám v hlave encyklopédiu o WW2 a použitej technike. Lenže tá encyklopédia by mala svoju kapacitu. Faktá o WW2 majú svoj konečný počet, za tých 65 rokov od ukončenia vojny sa ťažko objaví ešte niečo prevratné, o čom by sme nevedeli. A tak fórum môže skončiť omieľaním stále toho istého dokola alebo tichom. Prečo neprivítať niekoho kto nejasá nad prevodovkou nejakého typu tanku ale možno vidí veci zasa v iných súvislostiach alebo prinesie témy, ktoré možno pár ľudí tu zaujme a keď nie, tak sa neboj, aj sám odíde. Nikto sa s ním baviť nebude a nebude ho už tešiť sem chodiť.  ::)Ja  vítam to, že toto fórum nie je otvorené iba technicky zdatným zapáleným inžinierom, ale aj takým ako ja.  :oNa druhej strane chápem strach tých technicky zdatných a odborníkov, ktorí sa boja, aby sa toto fórum nezvrhlo na prázdne tlachanie alebo "zbytočné" filozofovanie. Tiež by som nebola rada, keby sme sa tu iba hádali a trepali dokola to isté. Osobne ale verím administrátorom, ktorí to tu strážia a asi aj založili (neviem), že pokiaľ by malo dôjsť k nejakému úpadku fóra, tak zasiahnu. 
„Do ticha krajiny ležící pod hlubokým sněhem, často i do burácení sněhové bouře, začala vlčice mluvit svou řečí – začala výt."                         
                                                            E. Vacková

Por. Iko

 • Rudá armáda - RKKA
 • капитан - Kapitan
 • Příspěvků: 299
 • Realita je tvrdá.
Re: Spam a zahlcování fóra
« Odpověď #41 kdy: Červen 08, 2010, 02:16:23 »
že pokiaľ by malo dôjsť k nejakému úpadku fóra
No takový ''úpadek'' jednou bude, protože o WW II. je tady toho už hodně, časem tu bude vše a už nebude co přispívat, teda asi až na téma ''Konflikty po roce 1945'', těch konfliktů bude určitě ještě hodně. K tomu úpadku, on to možná ani takový úpadek nebude, spíše vzestup, bude tu hodně informací a když si někdo o WW II. bude chtít něco přečíst tak půjde sem(aspoň doufám)
,,Užívejte si života protože mrtví budete dlouho."

zelezny kriz

 • Wehrmacht
  Oberstleutenant - podplukovník
 • Příspěvků: 1443
Re: Spam a zahlcování fóra
« Odpověď #42 kdy: Červen 08, 2010, 02:51:44 »
Já myslím ,že mistr Sláma to popsal bezvadně a tak to vidím i já...Co se týče přínosu, já osobně žádný nemám ,neboť přepisovat článek , který si každý může najít odkazem  mi nepřipadá smysluplné..Ale upřímně řečeno, moje neschopnost  přenést obrázek na forum a neschopnost přeložit článek v cizí řeči  mi moc možností nedává , nehledě na to, že vše podstatné již v archivu Panzernetu již je...ale Stuka v mém případě se trefila do černého, ale z druhé strany..Já nejsem žádný inženýr, ale na tanku mě hlavně zajímá jeho motor, typ převodovky, zkušenosti s provozem a jiné technické finesy....Ráže děl je pro mne až druhotná...A tyto informace jsou málokde...Teď jsem zjistil podrobnější popis Panthera ...A samozřejmě mě zajímají z tohoto hlediska všechna vozidla WW2...Takže mi kolikrát zbývají pro někoho jen ty kecy...protože se hned chytím, když čtu něco , co nepovažuji za správné/nebo naopak/ a zapomenu o čem je vlastně řeč...A je pro mne vítanou změnou slyšet názor jiného pohlaví na válečný a i dnešní svět okolo nás...Takže jsem vlastně spokojen.. ;)

Werner Mölders

 • Luftwaffe
 • Oberstleutnant - podplukovník
 • Příspěvků: 1006
 • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 9. března 2009
Re: Spam a zahlcování fóra
« Odpověď #43 kdy: Červen 08, 2010, 03:08:20 »
Citace
Musím však povedať že som si všimol že úroveň osadenstva Panzernetu začína pozvoľna klesať.
Zajímavé, že to hodnotí člověk, který je tu půl roku.
Spameři jsou, byli a budou, ale nepříjde mi, že by se to nějak rapidně zvýšilo poslední dobou.
Odešli hodně dobří, ale další jsme zase získali. Alligator, Sláma, Pospece jsme vyléčili. Musím říct, že Železného kříže jsem ze začátku nemusel (sice jeho názor proti komunistům sdílím, ale nemusel to člověk číst každý den 3x), ale teď ho začínám mít čím dál radši(neber si to zle, osobní názor  :) ).
Jedině mi přišlo, že před tak těmi 3 lety to tady bylo takové kamarádštější, asi byla menší parta.
Ampulle !!!

Kageneck

 • Administrátor
 • Příspěvků: 2615
 • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno. 22. června 2009
Re: Spam a zahlcování fóra
« Odpověď #44 kdy: Červen 08, 2010, 03:11:18 »
No takový ''úpadek'' jednou bude, protože o WW II. je tady toho už hodně, časem tu bude vše a už nebude co přispívat...
Dovolil bych si nesouhlasit. Druhá světová válka je tak obsáhlá problematika, že toto téma není plně zhodnoceno profesionálními historiky ani po 65 letech. Snad v každé knížce člověk narazí na novou informaci.
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel