Autor Téma: Red Alert 3  (Přečteno 1570 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

jíra

  • ČSR
  • Rotmistr
  • Příspěvků: 148
Red Alert 3
« kdy: Prosinec 13, 2008, 11:02:01 »
Red Alert 3
vydavatel: Electronic Arts
žánr: RTS
ofic. stránky: http://www.commandandconquer.com/redalert/

Sovětský svaz je v troskách a spojenci stojí před branami Kremlu. Vůdci sovětského svazu se rozhodnou provést poslední zoufalý pokus o záchranu prostřednictvím stroje času. Odcestují do minulosti a odstraní Alberta Einsteina, který stojí za technologiemi spojenců. Vše se podaří a když se vrátí zpět, zjišťují, že Sovětský svaz je na vrcholu moci a spojenci jsou téměř vytlačeni z Evropy. Jejich radost ale netrvá dlouho. Zcela nová vojenská velmoc - Císařství vycházejícího slunce, které se po desetiletí vyvíjelo zcela samostatně, teď vyhlašuje Sovětům válku a zahajuje invazi do SSSR.

Jako tomu bylo v předcházejících dílech i teď je možné hrát za všechny tři frakce - Spojenci, SSSR, Císařství. Herní systém zůstal víceméně nezměměný, stále funguje režim stavby jednotek jak ho známe zdřívějška a vaše vojenské úspěchy jsou odměňovány bonusy prostřednictvím protokolů nejvyššího utajení (přesné bombardování, letecký průzkum, toxické spady, letouny kamikaze atd.)
Co se týče jednotek, najdeme staré známé, ale i spoustu nových a to hlavně u Japonců. Za Sověty máme tanky Apokalypsa a vzducholodě Kirov, nově přibyly např. válečný medvěd. Spojenci jsou silní ve vzduchu, mají bombardéry Century, které dokáží vysazovat pěchotu a letadlové lodě, které nesou lehké bombardéry. Japonci mají všechny jednotky obojživelné a jejich vzdušné jednotky se dokáží přeměnit na pozemní. Třeba robot mecha Tengu se mění na stíhačku, jinak je protipěchotní robot.
Za každou frakci máme k dispozici elitní jednotky : Tanyu, za SSSR je to odstřelovačka Nataša a za Císařství psychosonická Yuriko.
Celou hru doplňují pěkná videa o celkové délce přes 60 minut, kde na vás budou mluvit hlavní postavy a pohledné modelky v rolích armádních důstojnic.
Grafika je podle mě na dnešní poměry dost slabá a hratelnost zůstává jako dřív. Hra je ale dost návyková kvůli videjím a příběhu. (8/10)
Tux - tux - tux - tux - ta - ta - ta - ta - zavírá všem virům vrata  /  www.ubuntu.cz

Ghola

  • Wehrmacht
    Oberleutnant - nadporučík
  • Příspěvků: 328
  • Neexistujú zúfalé situácie, iba zúfalí ľudia
    • www.zvlastnezbrane.estranky.sk
Re: Red Alert 3
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 13, 2008, 05:46:42 »
hral som red alert 2 aj s datadiskom a hoci v roku 2004, keď som sa k tomu dostal, bola grafika už zastaralá, držalo ma to vééééééľmi dlho, ten príbeh tvorí s hranými videikami skvelú kombináciu lahodiacu ani nie tak oku, ako duši každého hráča strategických hier. na trojku sa veľmi teším. grafika je myslím skoro úplne rovnaká ako pri CnC 3 Tibeium wars, takže zasa až tak zlé to nebude. len sa bojím, že po hraní Company of Heroes a Blitzkriegu 2 ma bude chytať infarkt, keď mi nejaký ťažký tank zničia odpredu nejakým šupáckym delom alebo bazukou.
Zaujímate sa o zbrane z WWII alebo ich prototypy? Navštívte môj web!
www.zvlastnezbrane.estranky.sk