Autor Téma: Bitva o Falklandy aneb Jak jsem vyhrál válku  (Přečteno 2422 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
Bitva o Falklandy aneb Jak jsem vyhrál válku
« kdy: Listopad 19, 2008, 02:36:28 »
Krátká, ale hlavně nevyhlášená válka mezi Británií a Argentinou o Falklandské soustroví trvá už po staletí, ale vrcholný rok 1982 má přinést změnu.
Major Norman přijel z Velké Británie převzít velení jednotky Námořní pěchoty VB. Po ohlášení zprávy možné argentinské akce proti ostrovům, se rozhodne bránit neubránitelné Falklandy. Proti necelé stovce britských vojáků stojí argentinské jednotky vyzbrojené těžkou technikou. Útok argentiny začíná diverzním útokem na předem opuštěné kasárna, britové se snaží ubránit guvernérovu rezidenci a dostat jej do hor. To guvernér  sir Rex Hunt odmítá a po dlouhých hodinách bojů nařizuje kapitulaci. Argentinský velitel Leopoldo Galtieri, nařizuje guvernérovo odvezení do Argentiny a po ukončení debat o správě Falkland ho posílá do Británie. Po oznámení NATO a USA o Argentině jako agresorovi Británie shromaždila své jednotky z celého světa (mezi nimi i veterány z první bitvy) aby dobyla Falklandy zpět...
Válečný / Historický
Velká Británie, 1992, 130 min
Hrají: Ian Richardson, Ian McNeice, Marc Warren, Aidan Gillen, Richard Graham, Anne Reid, Antonio Valero, Adam Godley
Filmový snímek Velké Británie mě uvedl z omylu že Falklandy nebyly jen velkým otazníkem mezi VB a Argentinou ojediněle. Rozpory zde trvaly od počátků kolonizování zemí světa Británií...
Zdroje: Wikipedie, popiska filmu (obal DVD, internet)
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

bubák

• Host
Re: Bitva o Falklandy aneb Jak jsem vyhrál válku
« Odpověď #1 kdy: Listopad 19, 2008, 06:43:47 »
Docela dobrý. Některé hlášky jsem začal používat.

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
« Odpověď #2 kdy: Listopad 20, 2008, 07:55:34 »
Nemá ho někdo? Tahle válka mi dost zajímá, je to poslední klasická válka o území, válka, kam se necpe OSN, válka mezi dvěma státy. A moje oblíbená Železná Lady...............
"пуля дура, штык молодěц!!!"

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #3 kdy: Listopad 20, 2008, 02:28:52 »
Nemá ho někdo? Tahle válka mi dost zajímá, je to poslední klasická válka o území, válka, kam se necpe OSN, válka mezi dvěma státy. A moje oblíbená Železná Lady...............
Je to good film. Jde sehnat i na internetu. Stačí vložit název do vyhledávače název a vyjede ti něco o filmu, prodejci apod. A kamoš si ho stáhl z Warfora...tak to zkus tam...
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/