Anketa

Hodnocení filmu uživateli fóra

0 - 20%
0 (0%)
20 - 40%
0 (0%)
40 - 55%
0 (0%)
55 - 70%
0 (0%)
70 - 90%
3 (100%)
90 - 100%
0 (0%)

Celkem hlasů: 0

Autor Téma: Hitler - vlk  (Přečteno 2970 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ondro AK47

• Slovenská armáda
  • Stotník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 28. května 2009
Hitler - vlk
« kdy: Listopad 08, 2008, 10:47:02 »

Žáner: Dokument / Vojnový
Krajina pôvodu: ?Španielsko?
Rok vzniku: 2006
Dĺžka: 84 minút
Výrobca: Pacific Media
Distribútor: CODI
Text distribútora:
EDICE DRUHÁ SVĚTOVÁ VÁLKA - DÍL 1: Životopis Hitlera - Nacismus - Invaze do Polska. Versailleská dohoda, podepsaná v červnu roku 1919, měla ukončit "válku všech válek". Podmínky stanovené Německu a nerozvážnost vítězů "Velké války" však vedly ke zrodu další tragické kapitoly lidstva - ke druhé světové válce. Toto DVD, zachycující skutečné dobové záběry, Vás provede napříč Hitlerovým životem, vznikem nacismu, Hindenburgem, politikou předsedy vlády Chamberlaina, Lebensraumem (životní prostor), Sudety a přisvojením Rakouska a Československa Třetí říší. Dále se dozvíte o začátku druhé světové války, která vypukla 1. září roku 1939 vpádem německých vojsk do Polska pomocí nové taktiky Blitzkrieg (neboli blesková válka). Komentář čte M. Moravec.
Moje hodnotenie:
Jedná sa o prvý zo série dokumentov, ktoré by mali mapovať priebeh 2. svetovej vojny, ako aj udalosti ktoré jej predchádzali. Čo viem, v predaji by sa mali po tomto dieli objaviť časti Pád Francie, a Bitva o Británii Určite budú aj ostatné, ale o tých zatiaľ neviem nič bližšie.
Mne sa dokument zdal kvalitne vyrobený. Objektívne dokumentuje Hitlerov život, jeho politickú "kariéru", rôzne dohody, zmluvy atď. Nájde sa tu zopár chýb, ale vzhľadom na inak kvalitné spracovanie sa to dá prehliadnuť. Zábery použité vo filme už niektoré boli viackrát použité, ale niektoré som videl po prvýkrát, a musím povedať, že boli vybraté veľmi dobre. Či už išlo o Hitlerove prejavy (ktoré ma iba utvrdili že to bol skvelý manipulátor z davom), zábery z podpisovania rôznych zmlúv (aj Mníchovského diktátu, Paktu osi Berlín - Rím - Tokio atď). Bojové zábery boli dobré, záberov na prvé verzie PzKpfw. III a IV v boji nieje veľa. Kladne hodnotím aj zábery z obsadzovanie Poľska vojskami Sovietskeho zväzu.
Na záver iba toľko, že keď som DVD kupoval som od neho veľa nečakal. Avšak keď som si ho pozrel, musím povedať že som ho dosť podcenil. Aspoň taký je môj názor.
stránka distribútora: www.codi.cz

Rastislaus

• Slovenská armáda
  • Major
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 25. listopadu 2008
Re: Hitler - vlk
« Odpověď #1 kdy: Listopad 08, 2008, 12:09:25 »
Film som videl a môžem povedať, že ma prekvapil. Očakával som, že autentické zábery budú len ako doložka a nie, celý film sú len autentické zábery, čo ma prekvapilo aj potešilo zároveň. Jediné, čo môžem skritizovať, je akurát niekedy až preafektovaný dabing pri vyslovovaní niektorých mien (možno sa mi to len zdalo, ťažko povedať).