Anketa

Hodnocení filmu uživateli fóra

0 - 20%
4 (50%)
20 - 40%
3 (37.5%)
40 - 55%
0 (0%)
55 - 70%
0 (0%)
70 - 90%
1 (12.5%)
90 - 100%
0 (0%)

Celkem hlasů: 0

Autor Téma: Strelný prach  (Přečteno 2531 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Rastislaus

• Slovenská armáda
  • Major
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 25. listopadu 2008
Strelný prach
« kdy: Listopad 08, 2008, 12:29:53 »

Dĺžka: 92 minút
Produkcia: ZSSR
Rok výroby: 1985
Text distribútora:
 Film bol natočený podľa skutočných udalostí pri obrane Leningradu v roku 1941. Na konci septembra 1941 si sovietska delostrelecká jednotka v obliehanom Leningrade uvedomuje, že čoskoro vypáli posledný výstrel a potom bude obrana mesta zničená. Malá skupinka odvážnych vojakov priváža veľkú zásobu strelného prachu cez nepriateľskú líniu do Leningradu.
Moje hodnotenie:
 Keď som videl obal a text vzadu, vyzeralo to na super film. Opak je však pravdou. Toto je vôbec prvý vojnový film, ktorý som nedokázal dopozerať dokonca. Absolútne chýbajúci príbeh, doteraz neviem kto bol kto, nebolo tam žiadne zasvätenie, ktorá postava je kto. A potom len neustále nakladanie strelného prachu a nemecké letecké útoky na námorníkov, ktorí ho nakladali. Netuším čo mali Nemci za lietadlá, bol to nejaký paškvil, ktorý som nedokázal identifikovať. Ďalej mi skoro vyrazilo dych, keď námorníci tlačili vagóny so strelným prachom a to úplne poľahky a rýchlo, akoby tam nič nebolo.
 Film hodnotím veľmi nízko a budem rád, keď takúto hrôzu už viackrát neuvidím.

Hans

• ČSR
  • Podplukovník
    • http://www.krieg.estranky.cz
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 17. října 2008
Re: Strelný prach
« Odpověď #1 kdy: Listopad 08, 2008, 05:05:34 »
Já to kdysi viděl a dokoukal a mám na to podobný názor  jako Rastislaus, půl druhé hodiny trvající nuda.
>> http://www.krieg.estranky.cz <<
>> http://www.pistecesky.ic.cz/<<

Durch Krieg zum Sieg.
Si vis pacem, para bellum.
Inter arma silent musae.
Fortes fortuna adivuat.

Hamerinski

• Čestný moderator
    • Letadla, letci, osobnosti WW II
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
« Odpověď #2 kdy: Listopad 08, 2008, 05:13:13 »
Musím se k vám s hodnocením přidat. Nuda a zase jen nuda. Jediné co mělo děj byla ta scéna se zavíráním do basy, to byla alespoň nějaká akce.

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 07, 2008, 06:45:08 »
Souhlasím s Rastislausem, toto je jeden z mála filmů filmů, které jsem také nedokoukal. Nezaujalo mě to vůbec, ale vůbec ničím. Navíc jenom blbec si mohl za hlavního hrdinu vybrat chlápka s knírkem jako Hitler ::).
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 07, 2008, 06:55:02 »
Vůbec jsem v tomto filmu nepochopil děj...nejvíce se rád dívám na právě filmy ze SSSR (docela se mi líbil Stalingrad 1+2), ale toto je nej. paskvil do jakého investovali......
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

jolly roger II

• US ARMY
  • Second Lieutenant
  • Jolly Roger
« Odpověď #5 kdy: Leden 20, 2010, 07:48:12 »
Sovietske vojnové filmy mám rád... bohužiaľ tento je výnimka. Je podávaný formou, ktorá nedokáže vtiahnuť do deja, ktorý ani negraduje. Jedna či dve viac menej slušné bojové scény sú málo a len minimálne oživujú dej.
"Rangers lead the way" - motto United States Army Rangers