Autor Téma: povstání a boje 21.století  (Přečteno 45017 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
Re: povstání a boje 21.století
« Odpověď #135 kdy: Březen 10, 2013, 01:45:26 »
Děkuju za opravení. Tehdejší situace ve Rwandě je tak podivná, že by bylo dobré si o ní zjistit víc. Nevím co je na tom pravdy, ale prý byla většina mačet, které byly použity při masakrech, z československa (jen nebyly do afriky posílány jako zbraně, ale jen jako zemědělské nástroje - pak se to zvrhlo...)
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Sahidko

• Lieutenant-colonel
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. července 2008
The only easy day was yesterday.

Sahidko

• Lieutenant-colonel

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #138 kdy: Červenec 16, 2013, 07:02:57 »
Nevím co se řeší, Japonsko bylo na straně poražených, Rusko na straně vítězů. Rusko tyto ostrovy vyhrálo, tudíž jsou jeho.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

Sahidko

• Lieutenant-colonel
« Odpověď #139 kdy: Červenec 16, 2013, 08:19:40 »
Rusko vyhralo Československo, sme ich...

pospec

• Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #140 kdy: Červenec 16, 2013, 09:45:36 »
Truman napsal Stalinovi, že měl na mysli pouze právo Sovětského svazu na okupaci ostrovů, nikoliv přičlenění. O konečném statutu ostrovů měla podle něj rozhodnout mírová smlouva mezi Japonskem a SSSR, do té doby považoval ostrovy za japonské území pod sovětskou okupací. Sovětský svaz ale na základě tohoto rozhodnutí považoval své nároky na Kurilské ostrovy za platné podle mezinárodního práva. Toto usnesení Japonsko nikdy neuznalo s výhradou, že na Jaltské konferenci nebylo přítomno, a proto se necítí zavázáno jejími výsledky. Tento argument ovšem není relevantní vzhledem k tomu, že Japonsko jako poražený stát nemělo mezinárodně-právní subjektivitu, proto za něj rozhodovali Spojenci.

Oficiálně bylo za strany SSSR přislíbeno navrácení nejjižnějších ostrovů (Iturup/Etorofu, Kunašir/Kunaširi, Šikotan a ostrovy Habomai) zpět Japonsku, přesto až do dnešních dnů zůstávají územím Ruska.
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #141 kdy: Červenec 16, 2013, 09:52:33 »
Rusko má velice kladný vztah k jakémukoliv území, které se mu zamlouvá a kde už se někdy bylo podívat. Jen je mi trochu divné, jak jej vyhrálo, jestli je to tak, jako když vyhrálo Pobaltí , část Finska apod. Možná jsme jej z našeho území "vyhnali "neoprávněně..Ale nedivím se mu, při minimální rozloze svého území je to vlastně oprávněné.. ;)

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #142 kdy: Červenec 19, 2013, 09:38:48 »
Pánové, kdybychom šli do detajlů: tak Mexiko dnes žádá navrácení státu Texas, my Podkarpatskou Rus a Srbskou Lužici atd.....atd.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

pospec

• Lieutenant-colonel
    • Pospec-blog
« Odpověď #143 kdy: Červenec 19, 2013, 10:07:13 »
Já bych zase žádal území českého království, kterého jsme dosáhli na přelomu 13. a 14.století :)
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8a/Nejv%C4%9Bt%C5%A1%C3%AD_rozmach_%C4%8Desk%C3%A9_moci_na_rozhran%C3%AD_stolet%C3%AD_XIII._a_XIV.jpg

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #144 kdy: Červenec 19, 2013, 10:55:55 »
Ale to přece můžeme říci, že Mnichovská dohoda byla platná a nepodvádět tím, že ji chceme zrušit..Byla platně uzavřena, určitě víc, než okupace Kuril s následným pohlcením SSSR. Je to tak, že používáme jen to, co se nám hodí... Na jedné straně uznáváme, že vítěz bere vše, ale běda, když se to dotýká nás.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #145 kdy: Červenec 20, 2013, 07:09:38 »
Mnichovskou dohodu uzavřeli bez nás. Bylo to něco, co se ukládá poraženému státu, nikoliv státu plně vyzbrojenému a připravenému na obranu.
Je to prostě zcela něco jiného.
 A mimochodem, někde jsem četl, už opravdu nevím kde, že žádné dva státy na světě nikdy spolu nevedly tolik válek, co Němci proti nám.
A to, že nás doposud neasimilovali je unikum.

pospec

• Lieutenant-colonel
    • Pospec-blog
« Odpověď #146 kdy: Srpen 28, 2013, 12:32:22 »
Syrští rebelové používají bojové plyny zakázané mezinárodními konvencemi. Naposledy stoprocentně doložený případ je března 2013 v případě sarinu. Dalším doloženým je (zatím ve vyšetřování) chemický útok z minulého týdne....
Článek na NY Times: http://www.washingtontimes.com/news/2013/may/6/syrian-rebels-used-sarin-nerve-gas-not-assads-regi/

Český překlad např. zde: http://www.vlastnihlavou.cz/osn-ziskava-dukazy-ze-bojove-plyny-pouzili-v-syrii-rebelove/

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #147 kdy: Srpen 28, 2013, 05:41:18 »
Kdoví, jak to je, je tam bordel a nezávidím komukoliv , kdo to bude řešit. Vybrat si správnou stranu je sázka do loterie. Ale je to pěkné svinstvo ať to udělal kdokoli.

QVAK

• ČSR
  • Rotmistr
« Odpověď #148 kdy: Srpen 29, 2013, 02:03:20 »
V Somálsku byl "rozpuštěn" největší nepřítel tržních sil - stát a zavedeno ryzí tržní hospodářství bez přívlastků. Měnou je 1 Kalašnikov a platidlem $. Prostě kus země fungující dle zákonů anarchie. Hranice moci různých "náčelníků" je dána počtem Kalašnikovů a šikovností jejich obsluh i obchodně-exportním duchem náčelníka. Aby se tato část světa zcivilizovala musela by ji ovládnout nějaká centrální síla která by prosadila svou moc a vůli silou. Zatím taková není v dosahu. Výpalné je pro chudáky i "náčelníky" business jež je i při ztrátách dobře uživí.