Anketa

Hodnocení filmu uživateli fóra

0% - 20%
20% - 40%
40% - 55%
55% - 70%
70% - 90%
90% - 100%

Autor Téma: Pod palbou  (Přečteno 3070 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Hamerinski

• Čestný moderator
    • Letadla, letci, osobnosti WW II
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
Pod palbou
« kdy: Září 05, 2008, 07:24:57 »
Pod palbou
Vydáno u: DVDedice magazín - Urania
Země: Rusko
Rok: 2006
Minuty: 95
Režie: Vitalij Vorobljev
Hrají: Kirill Pletněv, Tatiana Arntgoltz, Lev Prigunov, Aleksej Iiljin
Obraz: 4:3 barevný
Oficiální text distributora
Poručík Andrey Bezfamilny je zraněn a převezen do nemocnice. Poklidný život v tomto zdravotnickém zařízení ale náhle přeruší střelba: voják Hodakov je zastřelen skrze okno. Andrey se snaží vyšetřit, co se ve skutečnosti stalo. Poté, co se z nemocnice vrátí ke svým druhům, dostane Andrey nový úkol. Ruská osvobozenecká armáda vyslala skupinu vojáků, jejichž cílem je zničit iluze obyčejných lidí o Rudé armádě. Tato skupina, která nosí uniformy Rudé armády, organizuje násilné akce mezi mírumilovnými občany. Bezfamilny a jeho vojáci zlikvidují tyto nacisty operující v týlu Rusů.

Hamerinski

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
Re: Pod palbou
« Odpověď #1 kdy: Září 06, 2008, 08:11:23 »
Film dnes zhlédnut. A jako u Tajné zbraně. Propaganda je nulová. Film můžu jen doporučit.
Film navazuje na Tajnou zbraň, ve které byl poručík Andrej Bezfamilny na jejím konci zraněn. Na počátku filmu je pěkná lovestory za kterou se nemusí stydět ani americký film. Tato lovestory však trvá jen chvilku, zdravotní sestřička je zabita němci. Poté se již dostáváme k samotnému ději filmu a to boji se záškodnickou skupinou. Během děje umírají a jsou těžce raněni jednotliví členové skupiny, ale hlavní hrdina přežije.
Uniformy, výzbroj a technika na vynikající úrovni. Jen na vyznamenání Řád Vlastenecké války je výroba rok 1985 a není to válečná kopie. Sice detail, ale pro mě podstatný. A jako v předchozím filmu, filmaři si zase vystačili s málem techniky.

Machalica

• k.k. Landwehr
  • Zugsführer
« Odpověď #2 kdy: Září 07, 2008, 03:50:40 »
Propaganda 100%. Označit ROA za nacisty...

Hamerinski

• Čestný moderator
« Odpověď #3 kdy: Září 07, 2008, 06:58:28 »
Propaganda 100%. Označit ROA za nacisty...
Viděl jsi ten film, nebo ho odsuzuješ jenom na základě textu distributora?

Machalica

• k.k. Landwehr
  • Zugsführer
« Odpověď #4 kdy: Září 07, 2008, 08:00:31 »
Nedodíval jsem se. Připomněl mi povinné návštěvy sovětských a našich propagandistických válečných filmů (Osud člověka, Sokolovo a pod).

1CZECH-front

• Wehrmacht
    Oberleutnant - nadporučík
    • Blitzkrieg>Úvod
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 5. srpna 2008
« Odpověď #5 kdy: Září 07, 2008, 07:26:56 »
Ještě jsem ho neviděl,ale Sokolovo jsem viděl nedávno a podle mě to je výborný film,propagandu necháme stranou.
1CZECH-front

Peter Steindl

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. května 2009
« Odpověď #6 kdy: Září 08, 2008, 12:02:08 »
Film jsem sice neviděl (ani po tom netoužím), jako parafrázi bych doporučil přečíst si knihu Rudé stíny od Petra Kubíka. Tam se můžete dočíst, že oddíly NKVD oblečené do německých uniforem vypalovaly vesnice poblíž fronty....
Lepší pít coca-colu, než vodu z louže, ve které jsou červi.