Autor Téma: London´s Floating Naval Museum - HMS Belfast  (Přečteno 6032 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
London´s Floating Naval Museum - HMS Belfast
« kdy: Srpen 30, 2008, 05:55:44 »
Location :  kousek od stanice metra London Bridge (Northern line)
Otevřeno v létě od 10.00 do 18.00. Vstupné 10,30₤.
Na Temži, poblíž Tower Bridge kotví lehký křižník HMS Belfast (třída Edinburgh), který je zachovaný jako plovoucí muzeum. V podstatě celý křižník si lze projít, od nejnižšího podpalubí až po úplný top (no na stěžeň se, ale vylézt nedá ;) ). Lze tedy vidět kompletní podpalubí - strojovny, kotelny sklady munice, prachových náplní apod, dělové věže, kajuty od admirálské až po "sítě" běžných námořníků. Samozřejmostí je kapitánský a admirálský můstek, nezbytnou součástí také jsou přehledné popisky pomalu každého nýtu :). Některé místnosti jsou doplněny pěkně udělanými figurínami, dokreslující atmosféru života na lodi. Na lodi lze najít i několik expozic věnovaných různým fázím historie Belfastu. (akce „Scharnhorst“, Korejská válka, .. ). Na některých místech je z reproduktorů pouštěn akustický doprovod, vztahující se k té konkrétní kajutě. Např. u lodního dentisty (nemusím říkat, co je zde slyšet :) ), v kajutách námořníků kde lze slyšet hovory, hádky námořníků až po lodní můstek, který je pro změnu zasvěcen operaci v Severním moři, která vedla k potopení Scharnhorstu. Docela lituji, že jsem si „provoz“ na můstku během bitvy nenahrál do mobilu. Mají to zpracované opravdu dobře. Některé části lodi jsou hůře přístupné, proto doporučuji při vstupování do nitra podpalubí, nechat baťohy (pokud je to možné) doma. Ušetříte si nejeden problém „jak se tam vlastně protáhnout“, zvlášť když v jedné ruce máte foťák a v druhé mapu lodi :).
HMS Belfast na Temži

Interiér jedné z dělových věží

Sklad a "dávkováč" munice pro dělovou věž v podpalubí

Řídící centrum lodi

Výpočetní centrum řízení palby

Strojovna

Jeden z lodních kotlů

Můstek
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

Danvice

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant
Re: London´s Floating Naval Museum - HMS Belfast
« Odpověď #1 kdy: Srpen 30, 2008, 07:52:01 »
Fakt pěkné, ještě jsem lodě neviděl. Určitě tam zajedu.

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
« Odpověď #2 kdy: Září 01, 2008, 07:51:09 »
Proč mají ty bílé kukly?
"пуля дура, штык молодěц!!!"

Danvice

• Lieutenant
« Odpověď #3 kdy: Září 01, 2008, 10:13:41 »
Asi proti páře a výparům z děl nebo tak ne??? Nebo mají loď/ponorku na jaderný pohon... Loď jsem sice ještě neviděl ale ponorku ano. (Sovětský "Kursk")

Rastislaus

• Slovenská armáda
  • Major
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 25. listopadu 2008
« Odpověď #4 kdy: Září 01, 2008, 10:19:00 »
Asi proti páře a výparům z děl nebo tak ne??? Nebo mají loď/ponorku na jaderný pohon... Loď jsem sice ještě neviděl ale ponorku ano. (Sovětský "Kursk")
Ako by sa na mostík dostali výpary z diel ? A aký jadrový pohon ? Inak je to loď a nie ponorka. ::)

Sahidko

• Lieutenant-colonel
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. července 2008
« Odpověď #5 kdy: Září 01, 2008, 02:17:29 »
Kukly a rukavice majú samozrejme kvôli obmedzeniu rizika popálenín.;) Napriek vysokým teplotám bolo ich nosenie povinné aj v Tichomorí, na rozdiel od amerického námorníctva...Ešte by ma zaujímalo akoby ťa asi kukla a rukavice ochránili pred rádioaktivitou ??
The only easy day was yesterday.

Kolomaznik

• US ARMY
  • Captain
  • Semper fi
    • rudy102.cz
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 8. červma 2009
« Odpověď #6 kdy: Září 26, 2008, 05:01:14 »
Opravdu pěkné muzeum, ve straém čílse ATM o to mbyl článek na 1 stranku, ale nezaujal me tolik jako tento příspěvek... Musim se tam vypravit pristi rok.
Taky mi nedochazi proc maji na mustku ty masky...
"http://i37.tinypic.com/34es0vp.jpg" "http://i37.tinypic.com/34es0vp.jpg" "http://www.rudy102.estranky.cz"
SEMPER FI - VŽDY VĚRNI!
Svět je velká koule, koulející se špatným směrem. Kolomaznik (Já)

Sahidko

• Lieutenant-colonel
« Odpověď #7 kdy: Září 26, 2008, 05:54:22 »
Také ťažké si prečítať aj posledný príspevok ?

Kolomaznik

• US ARMY
  • Captain
  • Semper fi
    • rudy102.cz
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 8. červma 2009
« Odpověď #8 kdy: Září 26, 2008, 07:34:23 »
Také ťažké si prečítať aj posledný príspevok ?
A velitel je jako nehořlavej? kdyby mel kuklu i on tak se neptam ty chytry ja si ctu vsechny prispevky...
"http://i37.tinypic.com/34es0vp.jpg" "http://i37.tinypic.com/34es0vp.jpg" "http://www.rudy102.estranky.cz"
SEMPER FI - VŽDY VĚRNI!
Svět je velká koule, koulející se špatným směrem. Kolomaznik (Já)

Sahidko

• Lieutenant-colonel
« Odpověď #9 kdy: Září 26, 2008, 11:39:55 »
Veliteľovi ju skrátka nedali...dôvod nepoznám, čo však nič nemení na zmysle ochranných kukiel, ako som ho popísal hore.

simamasa

• Wehrmacht
    Hauptfeldwebel - podporučík
  • Meine Damen und Herren...
« Odpověď #10 kdy: Říjen 04, 2015, 06:22:00 »
Loni na jaře jsem na Belfastu byl a musím říct, že to je opravdu velkolepý. Jinak námořníci s kuklama už tam nejsou. Musim ale říct, že ty figuríny vypadaji fakt dost dobře, jednou sem si ji spletl s opravdovým člověkem a jednou i naopak.
PS: příspěvku jsem si všiml až nyní.
"Myšlenky nemohou přežít, jestliže za ně člověk nemůže bojovat."-Thomas Mann

NeonMaster

• Rudá armáda - RKKA
  • ст.сержант - Staršij seržant
« Odpověď #11 kdy: Říjen 04, 2015, 06:56:43 »
Určitě tam někdy zajedu jeden můj kamarád tam byl a řikal že to bylo super  :) .  Myslím že zrovna v posledním čísle časopisu Zbraně byl článek o tomhle muzeu.
Británie a Francie měly na vybranou mezi válkou a hanbou. Zvolily hanbu. Budou mít válku.
(Churchill k Chamberlainovi v House of Commons po podpisu Mnichovské dohody, 1938)