Autor Téma: SdKfz 166 Brumbar  (Přečteno 12915 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Rommel

• Host
SdKfz 166 Brumbar
« kdy: Srpen 28, 2008, 08:40:39 »
Zdarec Lidi Neviděl sem nikde odkaz na tohoto  předchudce "šturmtigra"tak zde o něm píšu...Brambaru se jinak říkalo i Sturmpanzer IV... posádka 5 mužů..    
Hlavní výzbrojí Brummbäru byla houfnice StuH 43 L/12 ráže 150 milimetrů s hlavní dlouhou pouhých 180 cm. Hmotnost samotné zbraně činila, i přes její krátkou hlaveň, plných 1850 kg. Sturmpanzer IV trpěl také vysokou hmotností. Jeho 28 tun představovalo více než na kolik byl tankový podvozek projektován...
Jeho pozdvozek byl podvozek tanku panzer IV, až příjdu na to jak se sem dávají fotky dam vam sem brumbara ze sve modelařské sbírky!!

RMartin

• Finská armáda
  • Vänrikki - Podporučík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 20. srpna 2007
Re: SdKfz 166 Brumbar
« Odpověď #1 kdy: Srpen 28, 2008, 08:54:57 »
No víme, všichni - http://www.panzernet.net/panzernet/stranky/samohybky/brummbar.htm
- Píše se to Brummär :)
- Předchůdce Strumtigera?! to máš z nějaký hry, ne ? :-D
- Podvozek byl sice zatiženej, ale neřekl bych, že mu to nějak vadilo...
- Posádka 5 mužů ... všecko je to v to odkazu.

Uživatelská skupina Finsko, přidej se k nám a slož přísahu.
http://panzernet.net/php/index.php?topic=2074.msg52243#msg52243

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
« Odpověď #2 kdy: Srpen 28, 2008, 09:02:55 »
Citace
Píše se to Brummär
Píše se Brummbär  ;D.
Takový PzKpfw IV verze G měl tak cca 24 tun, takže zatížení podvozku nebylo o moc větší...
Ampulle !!!

Rommel

• Host
« Odpověď #3 kdy: Srpen 29, 2008, 09:17:57 »
ja bych řekl že je to takovej předchůdce přece ně??Ještě před Brumbarem byl jeden stroj, byl to pokus něm cu vyrábět, sam. děla ktera nicki opevnění atd...Jinak vím že se to tak píše!!a ja se sem nahravaji fotky z PC?

Rommel

• Host
« Odpověď #4 kdy: Srpen 29, 2008, 04:48:50 »
Je to lately tzn je to pozdější provedení s kulometem, ještě chci  early ta je bez kulometu!!Stějně Brumbar    musel být pořád kryt pěchotou a nebo tanky jinak byl uplně bezbranej :(

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
« Odpověď #5 kdy: Srpen 30, 2008, 12:42:23 »
Citace
a bych řekl že je to takovej předchůdce přece ně??Ještě před Brumbarem byl jeden stroj, byl to pokus něm cu vyrábět, sam. děla ktera nicki opevnění atd
Pokud vím na obou projektech se pracovalo téměř současně, takže o nějakém předchůdci nemůže být příliš řeč.
Ampulle !!!

jiirousek

• Wehrmacht
    Unteroffizier - četař
« Odpověď #6 kdy: Říjen 24, 2008, 05:34:20 »
Přesný nazev zněl takto pokud se knížka neplete :-) Sturmgeschütz für 15cm Sturmhaubitze 43 (Sd.Kfz.166) přesná vyroba byla 1943-45.
Sice or ok později vyraběný Sturmpanzer VI "Sturmtiger"
(38cm RW61 auf Sturmmorser Tiger, Tiger-Mörser)    8.1944-12.1944  vyrobeno 18 kusu         brumbara necelích 300kusu   každopadně oba stroje byli Hitlerovy zachjevy o vývoji mocné a učíne zbraně ale jaksi jich měl malo kusu nato aby je mohl nasadit v mase na východní frontě.
A váha u Brumbara nebila velká s porovnaní z Sturmtiger který važil 68tun je sice pravda že měl jiný podvozek.

petarb

• Wehrmacht
    Unteroffizier - četař
« Odpověď #7 kdy: Duben 12, 2010, 06:55:24 »
V nedávné době jsem zakoupil časopis Světové tanky s modelem sam. děla Brummbar ( bral jsem ho se slevou za členství v Panzernetu, takže tímto administrátorům a vůbec všem co se kolem Panzernetu motají děkuji ), ve jmenovaném časopise jsem narazil na str.12 na zmínku, kdy f. Krupp zamýšlela využít podvozek a korbu sam. děla Brummbar k instalaci kanonu 88mm PaK 43 L/71 ( stejný měl i  Tiger II,  Jagdpanther, Ferdinand/ Elefant ), dokonce prý byl vytvořen i prototyp tohoto vozidla, ale k výrobě nedošlo.  Zkoušel jsem zjistit další podrobnosti, ale ani Ivo Pejčoch ve své knize Obrněná technika 2 žádnou zmínku nemá.
Ctěl bych se zeptat zda neví někdo něco bližšího a jakou by měl podle vás stroj šanci na bojišti.
Podle mě by to byl velice dobrý stroj, silný kanon, odzkoušený podvozek, silné pancéřování / čelo korby a trupu 100mm + sešikmený pancíř /, podle mě by byl lepší jak Ferdinand, měl by silnější výzbrojí jak Jagdpanzer IV naproti tomu by měl vyšší siíluetu - výška 2,52m oproti 1,96m u Jagdpanzeru IV.
Co vy na to?
" Byli jsme nyní v pozici muže, který uchopil vlka za uši a neodvažuje se ho pustit."
Generálmajor von Mellenthin o situaci na východní frontě.

"Neměli jsme k dispozici nic srovnatelného."
Generálmajor von Mellenthin o tanku T34.

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #8 kdy: Duben 12, 2010, 09:42:28 »
Ctěl bych se zeptat zda neví někdo něco bližšího a jakou by měl podle vás stroj šanci na bojišti.
I tady máš nějaké informace :
http://www.panzernet.net/panzernet/stranky/samohybky/brummbar.php
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

petarb

• Wehrmacht
    Unteroffizier - četař
« Odpověď #9 kdy: Duben 13, 2010, 01:39:18 »
I tady máš nějaké informace :
http://www.panzernet.net/panzernet/stranky/samohybky/brummbar.php
Asi jsme si neporozuměli, měl jsem na mysli informace k uvažované instalaci kanonu PaK 43L/71 do vozidla Brummbar, ani na stránkách Panzernetu se k tomu nic nepíše.
Dále jsem chtěl vědět váš názor na takto vybavené vozidlo a jeho použití jako stíhače tanků, případně porovnání s dalšími stíhači typu Ferdinand, Jagdpanzer IV, Jagdtiger příp.  Jagdpanther.
" Byli jsme nyní v pozici muže, který uchopil vlka za uši a neodvažuje se ho pustit."
Generálmajor von Mellenthin o situaci na východní frontě.

"Neměli jsme k dispozici nic srovnatelného."
Generálmajor von Mellenthin o tanku T34.

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #10 kdy: Duben 13, 2010, 05:00:50 »
Asi jsme si neporozuměli, měl jsem na mysli informace k uvažované instalaci kanonu PaK 43L/71 do vozidla Brummbar, ani na stránkách Panzernetu se k tomu nic nepíše.
Dále jsem chtěl vědět váš názor na takto vybavené vozidlo a jeho použití jako stíhače tanků, případně porovnání s dalšími stíhači typu Ferdinand, Jagdpanzer IV, Jagdtiger příp.  Jagdpanther.
Ano, došlo k nedorozumění, ale témata o neexistujících strojích, které bys chtěl navíc porovnávat patří do "Volných témat". Takže pokud v tom chceš pokračovat, tak to tam přesunu.

Prosil bych pány jirouska a Rommela, aby se zamysleli nad kvalitou písemného projevu a aby tyto upravili. Jinak bych chtěl požádat admina, ať to tady pročistí. Ten můj pak smázněte taky. Jarouš.
Podívej se kdy byly příspěvky dány, a uživatel Rommel tu nebyl už skoro dva roky. Mám chuť nejen promazat, ale téměř celé smazat.
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

panzernet

• Administrátor
    • http://www.panzernet.net
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. května 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. května 2009
« Odpověď #11 kdy: Duben 14, 2010, 01:47:51 »
V nedávné době jsem zakoupil časopis Světové tanky s modelem sam. děla Brummbar ( bral jsem ho se slevou za členství v Panzernetu, takže tímto administrátorům a vůbec všem co se kolem Panzernetu motají děkuji )...
Pardon za příspěvek mimo téma, ale tohle mě fakt zaujalo... On jako vydavatel toho časopisu nabízí slevu členům fóra Panzernetu jo??? No to mě...
"Motor zvítězil nad koněm a kanon nad kopím." Heinz Guderian

Werner Mölders

• Luftwaffe
« Odpověď #12 kdy: Duben 14, 2010, 06:33:43 »
http://www.panzernet.net/php/index.php?topic=1057.90
Uživatel fowly, 3. příspěvek od konce. Všechno je tam vysvětleno.
Ampulle !!!

sandys

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #13 kdy: Červenec 05, 2011, 04:32:42 »
nevite nekdo jestli byli Brummbary zacleneny do jine tankove divize nez Sturmpanzer Abteilung 216,217,218,219?
Cetl jsem tu ze ke konci valky byli nektere divize smisene kvuli nedostatku tanku

JanQo

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #14 kdy: Srpen 08, 2011, 11:59:14 »
neviem ci to tu niekto napisal ale Spojenci mali nieco podobne ako sturmtiger len sa to volalo Flying Dustbin-Lietajuci smetnik a bol to upraveny Churchill s 290 mm mažiarom schopnyv vypalit 18 kg granat.