Autor Téma: Imperial War Museum Duxford  (Přečteno 9225 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
Imperial War Museum Duxford
« kdy: Srpen 27, 2008, 08:19:01 »
Doprava : Z Prahy nejlépe na letiště Stansted (léta společnost Easy Jet), následně z letiště vlakem do stanice Whittlesford Parkway (nutný přestup v Audley End). Cesta trvá cca 40min, cena 5,90₤. A nakonec cca 4 míle k areálu letiště.
Vzhledem k rozsahu letiště a expozic doporučuju někde v okolí přespat (pokoj se dá sehnat v rozmezí 50 - 70₤) a do muzea vyrazit s otvírací dobou. Otevřeno je v létě od 10.00 do 18.00.
IWM Duxford :
Vstupné 16₤, areál obsahuje 6 hangárů s leteckou expozicí, venkovní expozice + Land War Museum Hall, která je věnována pozemní technice. Hangáry jsou tématicky rozděleny :
AirSpace - historie Britského letectví. Srdeční záležitostí v této hale je 1.prototyp Concorde, Lancaster nebo Sunderland.
Hangar2 - věnován stíhacímu letectvu RAF a USAF. Vystaveny např. stroje Spitfire, Hurricane, P-36, P-40, F-6, F-8 ad.
Hangar3 - mix převážně poválečných strojů RAF, např. Hunter, Venom apod.
Hangar4 - expozice věnovaná bitvě o Británii, tedy množství Spitfirů, Hurricanů apod. Nechybí ani Bf-109, či He-111.
Hangar5 - Expozice kde probíhá renovace strojů, v době mé návštěvy např. Zero, Ju-52, Blenheim ad.
American Air Museum - Věnováno letectvu USAF. Opravdovou lahůdkou jsou B-29, B-52 a SR-71, či B-24.
Land Warfare Hall - Expozice pozemního vojska. Průřez celou historií, převážně britských obrněných sil. Jako perlička je zde možnost si vzít do ruky např. Thompsona, Garanda, či Enfielda.
Venkovní expozice - nabízí převážně dopravní stroje, např. VC-10, Bristol Britannia apod. Na ploše také parkují aktuálně létané stroje, v době mé návštěvy A-26 Invader, B-17, P-51 Mustang, Hurricane ad.
Problém s focením je stejný jako v jiných muzeí, málokdy je dost místa aby se zadařila fotka celého stroje, ale např. u takové B-52 to ani není dost dobře možné :-). Část exemplářů je letuschopná, proto můžete potkat zcela náhodně zajímavé stroje i v leteckých ukázkách. V době mé návštěvy se po obloze proháněl Hurrican, Spitfire a Mustang. 

"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

Danvice

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant
Re: Imperial War Museum Duxford
« Odpověď #1 kdy: Srpen 28, 2008, 09:41:25 »
Mám dotaz; je tam něco, kde je pouze německá technika? A ještě jestli máš nějaké foto, kdyžtak by jsi to molh dát na rapidshare nebo tak a poslat odkaz na stáhnutí. Dík

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
« Odpověď #2 kdy: Srpen 28, 2008, 11:00:13 »
Mám dotaz; je tam něco, kde je pouze německá technika? A ještě jestli máš nějaké foto, kdyžtak by jsi to molh dát na rapidshare nebo tak a poslat odkaz na stáhnutí. Dík
Německá druhoválečná technika není nijak výrazně zastoupena. Krom Bf-109, He-111, Fi-156 a Ju-52 je možno shlédnout části sestřelených letadel či motory. Až fotky komplet proberu, můžu to někam hodit.

Danvice

• Lieutenant
« Odpověď #3 kdy: Srpen 28, 2008, 07:18:09 »
Ok, díky... Ale tady na fotce vidím 2 vojaký zřejmě od Panzergrenadieren se stíhačem tanků Hetzer? Takže tam nějaká ta německá technika je ne?! :)

Peter

• Čestný moderator
« Odpověď #4 kdy: Srpen 28, 2008, 07:45:09 »
Ok, díky... Ale tady na fotce vidím 2 vojaký zřejmě od Panzergrenadieren se stíhačem tanků Hetzer? Takže tam nějaká ta německá technika je ne?! :)
No je, ale měl jsem pocit, že tvůj dotaz směřuje hlavně na leteckou techniku  :), Land Warfare Hall je tam tak trochu navíc. Dá se tam vidět i třeba Pz-IV, či Tiger (konkrétně replika postavená pro natáčení Zachraňte vojína Ryana). Krom britských vozidel je tam "pár" klasik v podobě T-34, IS-2 apod., ale jak jsem psal hlavně všechno co má co dočinění s armádou britského impéria.
Tiger

Pz-IV

Danvice

• Lieutenant
« Odpověď #5 kdy: Srpen 28, 2008, 10:31:37 »
To fakt Tiger co byl v Ryanovi? Zajímavé... Mám teď v plánu jet do Sinsheimu v Německu. Prý je to pěkné muzem techniky apod.. Pak uvidím co dál.

Smokey

• Commandant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 18. prosince 2008
« Odpověď #6 kdy: Říjen 27, 2008, 03:58:22 »
Měl jsem možnost toto muzeum navštívit teď 30.záři a jsem velice rád, že jsem tam mohl být.
Věděl jsem, že je tam hodně letecké a pozemní techniky, ale až po vstupu jsem si začal uvědomovat, jak velké to tam je. Ještě že tam jezdí vláček, který lidi rozváží po hangárech.
Kdyby někdo chtěl, tak můžu poslat fotky, mám jich z tama 339 :-) Bohužel některé jsou mázlé, protože jsem se toho snažil vyfotit co nejvíc a 2 hodiny mi k tomu nestačily, takže jsem fotil něco za chůze a něco v rychlé zastávce. Do nějakého hangáru jsem se ani nestihl dostat  :-\
"Kupujte hřebeny hoši,nastanou všivý časy".Scharführer Schültze.

Ruka ztuhlá pevně svírá,
Prsten který nemá punc
V hlavě zeje černá díra
Na opasku "Gott mit uns"

Peter

• Čestný moderator
« Odpověď #7 kdy: Listopad 01, 2008, 05:47:26 »
2 hodiny mi k tomu nestačily, takže jsem fotil něco za chůze a něco v rychlé zastávce. Do nějakého hangáru jsem se ani nestihl dostat  :-\
To jsi to skutečně jenom prolítl. Nám skoro nestačila ani celá otvíračka :-).

warry

• Wehrmacht
    Obergefreiter - desátník
« Odpověď #8 kdy: Září 20, 2009, 12:23:12 »

warry

• Wehrmacht
    Obergefreiter - desátník
« Odpověď #9 kdy: Listopad 24, 2009, 08:24:47 »
DUXFORD AIRSHOW - THUNDERBOLT

SALLY B alias MEMPHIS BELLE B17 FLYING FORTRESS

warry

• Wehrmacht
    Obergefreiter - desátník
« Odpověď #10 kdy: Listopad 24, 2009, 08:27:56 »
HETZER & WAFFEN SS PANZERGRENADIERS - z jineho uhlu,nez predchozi foto. to MG42  je plastove !!!  :o

warry

• Wehrmacht
    Obergefreiter - desátník
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 21, 2009, 01:31:47 »
V1 RAMPA