Autor Téma: Linie opevnění Bratislava - B  (Přečteno 21110 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Sláma

• RAF
  • Group Captain
Re: Linie opevnění Bratislava - B
« Odpověď #30 kdy: Červen 10, 2009, 01:03:17 »
to stevosk: a myslíš,že nějaký KVH u vás by se do toho nedal?tak jak je to mnohde na severní Moavě? Vždyť nadšenců,kteří se zajímají o historii je dost.A potom by to byla krása. Dokonce u nás opevnění v Darkovičkách u Hlučína je pod správou Slezského muzea,tedy státu.Stevosk,zkus to opýtať s nikde na riaditelstvu muzeí v Bratislave.Nič za to nedáš.

...je to iba taký tip.

Kacalov

• Wehrmacht
    Obergefreiter - desátník
« Odpověď #31 kdy: Červen 10, 2009, 04:25:34 »
Mohol by si sem hodiť tie fotky, nech všetci vidíme ako vyzerajú v dnešnej dobe. ;)
Milerád to urobím, len neviem ako mám sem tie obrázky umiestniť. Nie som práve v tomto najzdatnejší

mbbb

• ČSR
  • Štábní kapitán
    • Finanční stráž
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 28. září 2008
« Odpověď #32 kdy: Červen 10, 2009, 07:25:57 »
na Slovensku, v Blavě, již skanzen opevnění existoval. Ale chcíplo to. V současné době není na Slovensku asi nikdo, kdo by v nějakém objektu budoval nějakou atrakci pro veřejnost.

Kacalov

• Wehrmacht
    Obergefreiter - desátník
« Odpověď #33 kdy: Červen 10, 2009, 10:25:29 »
Pás bunkrov popri rieke Morave a ďalšie čo sú pri Zohore, sa nachádzajú priamo v lánoch. Pokiaľ viem, samotné bunkre sú vojenským majetkom kam je zakázané vstupovať a poľnohospodári by z toho tiež asi nemali radosť. Ale i tak by sa to malo zrekonštruovať. (V Devínskom jazere je akýsi pomníček na pamäť asi 40 tu popraveným vojakom Wehrmachtu z 10.6. 1945.)

Peterth

• ČSR
  • Poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. června 2009
« Odpověď #34 kdy: Červen 11, 2009, 07:42:41 »
Milerád to urobím, len neviem ako mám sem tie obrázky umiestniť. Nie som práve v tomto najzdatnejší
To neni zas až takový problém, já linkuju obrázky přes http://www.imageshack.us/ , tam ty důležitý fotky drží pořád... Takže se těším na fota bunkříků :-)

leviathan

• Wehrmacht
    Unteroffizier - četař
« Odpověď #35 kdy: Říjen 22, 2009, 08:06:58 »
V Bratislave sa aktivne rekonstruuje izolovany pechotny zrub c.8 "Hrbitov", zatial to ide pomaly... ale isto ;)
Krasny dvojposchodovy - unikatny - ROPik je pod zeleznicnym mostom v Devinskej n.Vsi (cast Bratislavy)
Idealne na rekonstrukciu su ROPiky pri Zohore - je rovno pri ceste s dobrym pristupom a potom ROPik v Zahorskej Vsi pri kompe cez Moravu, je tiez dobre pristupny, ak by niekto z pritomnych Bratislavcanov mal zaujem dat sa do toho nech sa ozve

Peterth

• ČSR
  • Poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. června 2009
« Odpověď #36 kdy: Říjen 23, 2009, 12:05:36 »
Hm... vás bunkránů na Slovensku je málo :-D jen tak dále... B-S 8 jsem zaregistroval na opevnení.cz a vypadá to velice pěkně...

von Richthofen

• Čestný moderator
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 20. června 2009
« Odpověď #37 kdy: Říjen 23, 2009, 08:36:15 »
Hm... vás bunkránů na Slovensku je málo :-D jen tak dále... B-S 8 jsem zaregistroval na opevnení.cz a vypadá to velice pěkně...
No možno by aj bolo viac, len bunkrov je kus menej, a aj to len na západnom Slovensku. Ja mám v okolí (stredné Slovensko) akurát tak partizánske "bunkre" a pár guľometných hniezd. A z toho expozícia alebo múzeum isto nebude. Ale starostlivosť o bunkre sa mi páči....jediné čo mi chýba je bunker. :D
Nahluchlá babka okopáva počas SNP zemiaky. Ide okolo partizán a slušne pozdraví: – Smrť fašizmu! Babka sa dvihne a odzdraví: – Aj tebe synku, aj tebe!

stuka

• Luftwaffe
  • Hauptmann - kapitán
« Odpověď #38 kdy: Červenec 11, 2010, 02:20:23 »
Tiež ma už dávno zaujalo opevnenie pri Devínskej Novej Vsi. Ide o mnohé bunkre, ktoré sú už roky zdevastované a zanesené špinou a odpadkami. Je to hanba, že sa o ne nikto nepostaral, dokiaľ bol čas. Pretože dlhé roky chodím tadiaľ na bicykli, všimla som si že pri ceste pár rokov dozadu pribudol pamätník nemeckým vojakom. Teraz keď chodím sem na fórum, ma to zaujalo ešte viac a vďaka za zaujímavý článok o opevneniach, aj keď autor sem už asi nechodí. Včera som bola na bicykli po svojej starej trase a odfotila som len dva bunkre, pretože ako správne som predpokladala už téma i fotky sú dávno tu. A tiež pamätník som odfotila a vyhľadala, čo sú zač tí zastrelení vojaci. Dátum ich smrti je totiž po vojne 10.6.1945. Sovietsky vlakový transport s nemeckými zajatcami smerujúci do Ruska tu toho dňa zastavil. Jeden z Rusov bol zastrelený, a ako odvetu keďže podozrenie padlo na zajatcov, hoci sa u nich zbraň nenašla, zastrelili všetkých 42. VIac v článku
http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=63a5ce5d-9af3-4d0e-b603-870dee6049f7

Línia bunkrov je zaujímavá, ale bohužiaľ nikto im nevenuje pozornosť.
„Do ticha krajiny ležící pod hlubokým sněhem, často i do burácení sněhové bouře, začala vlčice mluvit svou řečí – začala výt."                         
                                                            E. Vacková

Werner-Ekkehard Knappe

• Luftwaffe
  • Stabsfeldwebel - podporučík
« Odpověď #39 kdy: Červenec 25, 2010, 09:58:44 »
Sám som sa, čo sa týka ropíkov, kontaktoval na pani Michalinovú, starostku obce Zohor, vo veci kúpy, prenájmu, rekonštrukcie apod. "vždyť to znáte, takový to domácí žvýkání"... a tá mi napísala:
1. treba zistiť, koho majetkom ropík je...
2. ...na koho pozemku leží...
3...a pak sa do veci pustí zastupiteľstvo...
tak vidíte, papierovačky...

Sláma

• RAF
  • Group Captain
« Odpověď #40 kdy: Červenec 25, 2010, 10:31:34 »
Nevím, jak je to na Slovensku, ale na Opavsku zpravidla patřil pozemek i opevnění vojenské správě. Ne konkrétnímu útvaru, ale snad Správě ubytovacích zařízení. A před rokem při diskusi s bunkráky v Milostovicích, mně bylo sděleno, že prozatím jsou v pronájmu, ale jednají s vojáky o odkupu.
Tak jestli vám to pomůže, bude jenom dobře....

stuka

• Luftwaffe
  • Hauptmann - kapitán
« Odpověď #41 kdy: Červenec 26, 2010, 01:20:48 »
Ano, Slámo, myslím, že naše bunkry budou vojenské objekty. Je to na nich napsáno, ale jestli je to ještě aktuální, nevím. Před revolucí to bylo zakázané území a teď možná by se dalo něco podniknout k jejich záchraně ale jejich zdevastování je už ve velké míře. Některé bunkry jsou ze zadu zasypány, aby se do nich nedalo jít a ty ostatní jsou tak špinavé, že také se tam neoplatí jít. Celkově - tomu nikdo nevěnuje pozornost a běhání a papírování by bylo tolik, že pro jednoho člověka - možná dlouhodobá trať.
„Do ticha krajiny ležící pod hlubokým sněhem, často i do burácení sněhové bouře, začala vlčice mluvit svou řečí – začala výt."                         
                                                            E. Vacková

Werner-Ekkehard Knappe

• Luftwaffe
  • Stabsfeldwebel - podporučík
« Odpověď #42 kdy: Červenec 26, 2010, 04:37:24 »
No, a čo sa týka rekonštrukcie "béesosmičky" v BA, tak som trochu sklamaný. Nie z toho, že sa rekonštruuje (konečne aspoň na Slovensku nejaké múzeum), ale z miernej nevedomosti "osadníkov".
Na akciách vítala prezidenta SR údajne "čestná jednotka"... vzhľadom k rekonštrukcii zrubu do časov povojnovej reaktivácie boli v uniformách ČSĽA, čo je správne...
1 ks človeka...maskáče vz. 97 (OS SR) a prilba vz. 32... :-X
Druhý chlapák... čs. ihličáky, ale spoza blúzy nám "čaní" biele triko...jojoj, nosili sa košeľe. :'(
A čo sa týka náteru zrubu (pripravila ho mimochodom nejaká firma, renomovaná firma, tuším Weber-Terranova...) urobila takú kamufláž, výraznú ako Brežnevovo obočie... možno mi niekto bude oponovať, že veď vtedy také boli? ale NEBOLI.
Historické dokumenty, podklady, foto a v neposlednom rade napr. N-S 82 Březinka svedčí o čomsi inom...
Zvon...na stránke ho označuju...pancierová veža, guľometné hniezdo...ale len-tak medzi nami...je to PECHOTNÝ ZVON. ::)
A plno iných vecí...

ČO MA VŠAK TEŠÍ, JE ŽE KONEČNE SA NA SLOVENSKU NIEKTO ROZHÝBAL, ŽE MÁME PEKNÉ MÚZEUM? A ŽE AJ VIACERÉ ATYPICKÉ OBJEKTY V OKOLÍ SA ZAČÍNAJÚ REKONŠTRUOVAŤ...
...a že za pár rokov by mohla byť celá línia aktivovaná... radosť pomyslieť... 8)