Autor Téma: Linie opevnění Ostrava - MO  (Přečteno 21771 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Peterth

• ČSR
  • Poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. června 2009
Re: Linie opevnění Ostrava - MO
« Odpověď #30 kdy: Září 15, 2008, 09:04:49 »
Koukám, že by to opravdu chtělo prúzkum na jaře, těsně po sněhu  ;). I když u srubů to tak hrozný neni, horší je kompletně zarostlý řopík, který není vůbec vidět  :D.

Hamerinski

• Čestný moderator
    • Letadla, letci, osobnosti WW II
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
« Odpověď #31 kdy: Září 15, 2008, 05:02:04 »
Něco takového se plánuje, ale linie je dlouhá takže to nebude hned, něco stačí v podzimních měsících a něco fakt jedině na jaře. Jenže u některých se člověku nechce lézt do kopce, viz Smolkov.

von Richthofen

• Čestný moderator
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 20. června 2009
« Odpověď #32 kdy: Září 15, 2008, 06:46:36 »
dá sa do nich aj vojsť ?
Nahluchlá babka okopáva počas SNP zemiaky. Ide okolo partizán a slušne pozdraví: – Smrť fašizmu! Babka sa dvihne a odzdraví: – Aj tebe synku, aj tebe!

Hamerinski

• Čestný moderator
    • Letadla, letci, osobnosti WW II
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
« Odpověď #33 kdy: Září 15, 2008, 07:01:35 »
dá sa do nich aj vojsť ?
Do některých ano, ale na vlastní riziko. Z některých je děláno muzeum, nebo jsou rekonstruovány a tam se dá dostat pouze při pracech a to ještě ne všude. Ale bez silné baterky je to dost o tlamu. Ideální na takovýto průzkum je baterka z NDR co byla na 4 velké baterie a svítila jako světlomet přes 500 metrů za tmy.

von Richthofen

• Čestný moderator
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 20. června 2009
« Odpověď #34 kdy: Září 15, 2008, 07:11:10 »
a ako to vyzera v tych otvorených  dnu ? chodia tam spávať houmles boys ?
Nahluchlá babka okopáva počas SNP zemiaky. Ide okolo partizán a slušne pozdraví: – Smrť fašizmu! Babka sa dvihne a odzdraví: – Aj tebe synku, aj tebe!

jiirousek

• Wehrmacht
    Unteroffizier - četař
« Odpověď #35 kdy: Říjen 27, 2008, 09:13:51 »
Pěkné fotky daly byse někde sehnat plany k některým typum?? Třeba i popis výzbroj posadka atd. zajimaly bymě třeba jejych stavy jestly byly vybaveny na valku nebo nebyly dokončeny docela mě tam zaujala jedna fotka bud to není videt nebo tam nebyl udělán diamantový příkop????

jiirousek

• Wehrmacht
    Unteroffizier - četař
« Odpověď #36 kdy: Říjen 27, 2008, 09:17:01 »
MO-S 14 Juliánka
Bylo by možné nalézt nějaké tech výkresi ale jakse tak dívám tak opravdu ten příkop nemá a nebo není vidět. Jednak na ostravsku jsou cose týče vzhledu nejhezčí bunkry.

mbbb

• ČSR
  • Štábní kapitán
    • Finanční stráž
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 28. září 2008
« Odpověď #37 kdy: Říjen 27, 2008, 09:25:05 »
Doporučuji půjčit si v knihovně "Lexikon těžkých objektů čs. opevnění 1935-1938" od Eduarda Stehlíka. Vydal FORTprint v edici Pevnosti sv. 18:

Dále by byla jistě k thematu zajímavá kniha "Opevňování Ostravska v letech 1935 až 1938":

K thematu je i "Atlas objektů těžkého opevnění úseku Moravská Ostrava":

Co se týče informací na internetu, doporučuji využít databázi TO zde: http://www.opevneni.cz/
A nakonec prosím - věnujte se trošku svému pravopisu.

jiirousek

• Wehrmacht
    Unteroffizier - četař
« Odpověď #38 kdy: Říjen 27, 2008, 09:35:16 »
Doporučuji půjčit si v knihovně "Lexikon těžkých objektů čs. opevnění 1935-1938" od Eduarda Stehlíka. Vydal FORTprint v edici Pevnosti sv. 18:

Dále by byla jistě k thematu zajímavá kniha "Opevňování Ostravska v letech 1935 až 1938":

K thematu je i "Atlas objektů těžkého opevnění úseku Moravská Ostrava":

Co se týče informací na internetu, doporučuji využít databázi TO zde: http://www.opevneni.cz/
A nakonec prosím - věnujte se trošku svému pravopisu.
Díky za znazorněné publikace ano budu a snažím se nedělat chybi ale jeto těžké proto se bojim cokoliv tady psát ale předem děkuji za vaši ochotu.

Sláma

• RAF
  • Group Captain
« Odpověď #39 kdy: Únor 19, 2009, 02:01:24 »
Ať již jsem byl na ropiky.net,či databázi opevneni.cz, vždy jsem si musel sám dávat dohromady plány rozmístění LO /řopíků/ a srubů v jednom místě.viz Mlostovice, či Darkovičky.Existuje nějaká mapová databáze,kde jsou sloučené oba typy  v zákresu a označení na mapě? Díky.

Peterth

• ČSR
  • Poručík
« Odpověď #40 kdy: Únor 19, 2009, 09:28:12 »
Vždyt na opevnění to je ne ?? Třeba jsem si vybral MO-S 19 a dal "vizualizace okolí objektu" a ten řopík napravo od Aleje tam je, pak si vybereš "mapu AČR ToPo25" nebo "ortofotomapu" a je to ;)

Sláma

• RAF
  • Group Captain
« Odpověď #41 kdy: Únor 19, 2009, 09:15:39 »
Jo,máš pravdu.Asi jsem se špatně vyjádřil.Jsou tam zakresleny objekty,ale bez označení.Potom, musím na ropiky.net a hledat jejich název,abych se strefil.Tak jsem to myslel.Právě že řopík v Mliostovicích pod bunkrem,dnes je tam polní cesta, jsem nemohl dlouho najít označení.A jestli správně chápu,asi v tom děláš,pokud si udělám nějaká fota,mohu je někomu z těch serverů nabídnout? Obzvláště na ropiky.net jsem viděl,že se pustili hodně do linií v Čechách,ale Moravu ještě nestihli./ samozřejmě odměnu nežádám./.Díky za info.

Peterth

• ČSR
  • Poručík
« Odpověď #42 kdy: Únor 20, 2009, 01:36:17 »
Jo ted už to chápu taky  ;)... Na řopíky se stačí zaregistovat a mužeš vkládat fotky do databáze. Sám jich tam pár mám taky. Pravda že některý objekty nemaji ani jednu kloudnou fotku no. Za kvalitní příspěvky do databáze tam budeme jenom rádi, tak se nestyd a příhod tam něco  :D

Sláma

• RAF
  • Group Captain
« Odpověď #43 kdy: Únor 20, 2009, 02:35:56 »
Jsem rád,že jsme se pochopili.O víkendu se na ropiky zaregistruji pod stejným nickem,ale ty fotky chci dělat až se synem někdy v létě.Právě že bych zkusil ty moravské,i když jsem žijící v Čechách. A poslední dotaz.Mapky z "ropiku "lze vytisknout,ale ty  z "opevněníO, to neumím.Poradíš? GPS tedy nemám.Správnému pilotovi stačí dobrá mapa,kompas a slunce... Jo a dobré hodinky.
Díky za trpělivost a omlouvám se za odbočení od tematu všem ostatním. :)

Peterth

• ČSR
  • Poručík
« Odpověď #44 kdy: Únor 20, 2009, 03:54:38 »
Na řopíky je nejlepší chodit s fotákem na jaře těsně po sněhu :-), poněvadž některé bývají v létě poněkud zastřeny vegetací :-). Platí to zejména o objektech po vytežení (kdy zbyde pouze zásyp s jámou). Opevnění je chráněný proti kopírování- ale řekl bych, že na kouzelné tlařítko "PrintScreen" nemají :-). Pak stačí vložit třebas do malování a uložit jako JPG. GPS taky nemám, ostatně na geocaching taky ne a hledám je- ale třeba keška v hustém lese nejde najít, musí bejt určitej orientační bod.